odtwarzacz blu ray a odtwarzacz sieciowy

Witam,mam pytanie odnosnie jakosci obrazu .Z ktorego zrodla bedzie lepsza jakosc i czy roznica bedzie znaczaca?Mam na mysli plyte blu ray i np. m2ts w tej samej wadze w odtwarzaczu sieciowym.Potrzebuje kupic sprzet do odtwarzania i nie wiem jak to zrobic,bo wymagania sa nastepujace-musi odtwarzac 3D,mkv i m2ts,musi byc podpiecie duzego dysku 3,5'',z czasem ma to wszystko wspolgrac z dobrym kinem domowym.Rozwazam rozne opcje i coraz bardziej sie gubie.Pomocy...
 

da_holl

New member
nie zrozumiałeś mnie niema różnicy między pełna płytą blu-ray a plikiem wsadowym m2ts a który jest w strukturze BD a co do odtwarzaczy kto co woli jak

yamaha czy pionier mają spoko obraz to za to pewnie co innego skopanego np odtwarzanie plików multimedialnych itd itp a najlepiej to kup i odtwarzacz BD i odtwarzacz multimedialny z napędem Bd będzie bez problemu na dzisiaj zawsze będziesz miał z czymś problem w odtwarzaczu BD wybierasz albo jakość albo multimedialność wybór należy do ciebie

ja ma sama c6600 i jestem zadowolony patrzyłem pod kątem multimedialności lg też daje rade kolega posiada . Pionier to nie wiem jak teraz ale do pewnego czasu nie wspierał mkv

A i tak zastanawiam się nad kupnem dune hd max do tego samasa :eek:k:
 
To chyba Ty nie zrozumiales-pytam o jakosc podlaczajac to samo pod oba zrodla,moze inny nosnik,ale chodzi ogolnie gdzie jest lepiej,o wsparcia i tp.Czy w blu rayach wsparcie jest tylko dla plyt czy dla materialu z dyskow tez?
 

da_holl

New member
zawsze wygra odtwarzacz multimedialny pod względem wsparcia plików nie wiem jak z jakością. odtwarzacze BD coś tam odpalają ale są problemy poczytaj o każdym jest tu jakiś wątek i z każdym jakieś problemy :(
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ja zaczynałem od mediacenter pc... i potem był odtwarzacz sieciowy na sigmie 8643 - różnica w jakości duża na plus odtwarzacza. Kolejna była playstation3 - obraz jeszcze lepszy ale wiadomo jak ograniczona - rozwiązaniem był ps3mediaserver. Ps3 dzięki temu długo była niedoscigniona co do jakości. Pól roku temu kupiłem w końcu Yamahe bd-s1067 - szczeka opadla mi do ziemi! Obraz niesamowity, czerń, ostrość, niemożliwe wręcz przedstawianie obrazu z DVD, divx czy mkv. A dźwięk mnie powalil - takiej dynamiki nie miał żaden z pozostałych moich odtwarzaczy (a mam cały czas wszystkie wiec mogę porównać). Myślałem kiedys ze cyfrowe to cyfrowe, ze bd będzie zawsze tak samo - nie! Nie bez powodu jednak są lepsze i gorsze odtwarzacze.
Teraz podsumowanie: wszystkie te playery odtwarzaja mi wszystkie typy plików: bd, dvd, divx, mkv plus audio. Z tym nie ma żadnego problemu (ale patrz na czym ja testowalem, bo oczywiście nie każdy ze sklepu jest identyczny a i różnica w cenach tez spora).
Mój ranking co do jakości: 1. Yamaha bd-s1067, 2. PS3 + serwer, 3. NMP, 4. PC.
Ranking co do funkcjonalności: 1. Yamaha, 2. NMP, 3. PS3, 4. PC
 

djslavko

Member
Ale bd-s1067 z tego co pamiętam ma ograniczoną pamięć widzialności dysku zewnętrznego po usb! chyba nie widzi dysków zewnętrznych (penów...) większych niż 16gb?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ale bd-s1067 z tego co pamiętam ma ograniczoną pamięć widzialności dysku zewnętrznego po usb! chyba nie widzi dysków zewnętrznych (penów...) większych niż 16gb?

No nie wiem...
U mnie widzi dysk 1,5tb a z serwerka dodatkowo 8tb... oczywiście peny 16gb tez widzi.
Tak czy inaczej polecam serwer (mize byc nawet zrobiony z pc) i dlna, do każdego playera.
 
....

Bralem pod uwage ten model yamahy,czyli podsumowujac-mozesz podlaczyc do niej dysk zewnetrzny(czy 3,5'' wchodzi w gre?) przez usb,z tego dysku odtwarzac mkv,m2ts,3D,nic sie nie tnie,nie klatkuje,obraz jest super?
 

da_holl

New member
Vaderus

określ dokładnie co to znaczy plus audio bo jestem zainteresowany jak wspiera np dts MA i dolby tru hd z kontenera mkv jak i z m2ts ?

czy niema problemu z mkv z profilem powyżej 4.1 ? :grin:
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Vaderus

określ dokładnie co to znaczy plus audio bo jestem zainteresowany jak wspiera np dts MA i dolby tru hd z kontenera mkv jak i z m2ts ?

czy niema problemu z mkv z profilem powyżej 4.1 ? :grin:

Hehehe..."plus audio" oznacza mkv i inne o które było pytanie + pliki audio (mp3, wav itd.) plus zdjęcia :)
Co do obsługi dysków - tak jak pisałem, sprawdzalem tylko pobieznie bo korzystam z serwera. Ale nie miałem problemów... ale tez nie jestem zainteresowany dalej tym tematem. Mam wszystko albo poprzez Twonky albo poprzez PS3MediaServer.
Co do mkv to mi czyta wszystkie jakie widziałem włącznie z dźwiękiem DTS.
DTS MA, TrueHD i wszystkie inne odtwarza bez żadnego problemu. Do tego ma wyjścia analogowe i sam potrafi dekodowac do 7.1 i równolegle do stereo...
 
...

W takim razie czy ma jakies wady ten sprzet?jestem nim coraz bardziej zainteresowany,jak jest z napisami,jest polska czcionka?Czy obsluguje dyski w ntfs czyli duze niedzielone pliki?I jaki amplituner do tego,musi byc z tej samej serii?
 
Ostatnia edycja:

djslavko

Member
No nie wiem...
U mnie widzi dysk 1,5tb a z serwerka dodatkowo 8tb... oczywiście peny 16gb tez widzi.
Tak czy inaczej polecam serwer (mize byc nawet zrobiony z pc) i dlna, do każdego playera.

To widać że dwa egzemplarze które miałem przyjemność słuchać były uszkodzone bo nie widziały dysku 250GB, więc twój egzemplarz jest wyjątkowy:cool:. poczytaj o tym na audiostereo.pl
 
Ostatnia edycja:

djslavko

Member
Hehehe..."plus audio" oznacza mkv i inne o które było pytanie + pliki audio (mp3, wav itd.) plus zdjęcia :)
Co do obsługi dysków - tak jak pisałem, sprawdzalem tylko pobieznie bo korzystam z serwera. Ale nie miałem problemów... ale tez nie jestem zainteresowany dalej tym tematem. Mam wszystko albo poprzez Twonky albo poprzez PS3MediaServer.
Co do mkv to mi czyta wszystkie jakie widziałem włącznie z dźwiękiem DTS.
DTS MA, TrueHD i wszystkie inne odtwarza bez żadnego problemu. Do tego ma wyjścia analogowe i sam potrafi dekodowac do 7.1 i równolegle do stereo...

Jakby ci czytał z dysków powyżej 16GB to po co ci PS3 media server? wrzucasz cały materiał (mkv itp.) na zewnętrzny dysk, pstryk do USB i jazda!!!
 
Do góry