Odtwarzacz Blu-Ray 4k

Snikers89

New member
Bez reklam
No nie jest to imponujacy wynik jak 4k w tv mamy ile juz lat ? Ze 3 czy 4
A filmy zaczynaja wychodzic dopiero od paru miechow.
A jak sie nie myle to juz pokazali tv z 8k i 16k jako prototypy. Takze jest czas zeby zobaczyc jak to sie rozwinie.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Bluraye pojawily sie dosyc niedawno. Zatkalo kakao ;). Jak dla mnie to spory wybor krazkow. Mozna juz zlozyc fajna kolekcje.
No tak czekaj na 8K. Juz ci piasalem. Znam takich co czekaja i czekaja. Zero radosci z nowinek i zycia.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Hehehe lubie cie gosciu. Spoko niech ci bedzie. Fakt BD 4k wyszly nie dawno i w tym momencie pomalu ruszyla produkcja filmow na krazkach do owych playerach.
Tylko powiedz mi jedna rzecz. I tu ja cie zagne. Dlaczego dopiero teraz jak Sony Pictures kreci wszystkie filmy od 2004 r w jakosci 16k ??
Dawno mogli juz to wypuscic tysiace produckcji na 4k bo i mieli krazki i filmy w nawet lepszej jakosci.
Ale jak to w biznesie jest co roku mudi byc nowinka techniczna i co roku wymiana sprzetu. A takze ze starych technologi chca wyciagnac ile sie da.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No nie jest to imponujacy wynik jak 4k w tv mamy ile juz lat ? Ze 3 czy 4
A filmy zaczynaja wychodzic dopiero od paru miechow.
A jak sie nie myle to juz pokazali tv z 8k i 16k jako prototypy. Takze jest czas zeby zobaczyc jak to sie rozwinie.

Z tego co słychać to 4k jest przejściówka a czy na 8/16k się skończy ? To jak dożyjemy to zobaczymy.. A sony nie stoi twardo na nogach to i w 4k raczej nie poleci za szybko z odtwarzaczami..na 3d dalej mogli zarabiać ale sami skasowali w 2017 r. nie którzy mówią że 3d wróci .. zobaczymy..
A tak jak napisałem Onkyo, Denon, Marantz, i inni jakoś chęci nie mają..
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Onkyo to raczej niechcialbym BD zawsze problem mialem z napedami Onkyo moze pech ale Marantza sam chetnie bym przygarnol ale fakt im to wogole sie nie spieszy.
 

collider

New member
Bez reklam
Tu pelna zgoda Snikers. Zaden producent nie rzuci wszystkiego co najlepsze od razu. Tu dziala zasada malych kroczkow. Kasa sie kreci. Ja wyznaje inna zasade ;). Chce cos kupic a spelnia moje oczekiwania to kupuje. Nie kalkuluje. Za rok dwa pewnie i tak zmienie bluraya czy inny sprzet na nowszy, moze lepszy model a na dzien dzisiejszy juz sie ciesze z tego co mam. Na twoim miejscu to bym sie powaznie rozejrzal za playerem 4K zwazywszy, ze masz tam co do niego kupowac bo rynek w UK na pewno gwarantuje szybszy i podejrzewam bogatszy dostep do takich wydan :)
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Plyty na 4k juz widzialem w marketach bodajze Saintsbury i Asda to fakt ceny nie male okolo 30f za szt ale do przezycia.
Ale tak jak napisalem wyzej ja chce miec playera do muzy po analagu wiec poki co czekam. Moze po Oppo Marantz lub Denon rusza dupe.
 

collider

New member
Bez reklam
W tym HMV ceny nawet ponizej 20 funtow wiec nie tak zle. Wiecej w sobote w zatechlym, zadymionym angielskim pubie zostawisz ;). Masz na mysli koncerty czy zwyczajne CD? Jak do muzy i to twoj piorytet to na pewno Oppo da ci jakosc. Chociaz ja jakos nastawiony jestem do tej marki negatywnie. Wolalbym cos z Marantza lub Pioneera.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie jestem ukierunkowany tylko na jedna marke. Ale mam czas i mi sie nie pali. Zanim cos kupie to dokladnie go porownam i przetestuje.
 

RAF1977

Banned
Snikers, nie chcę się kłucić, bo Cię lubię ale Samsung jako tani odtwarzacz UHD, jest naprawdę ok.
Ja osobiście też kupię jakiegoś tańszego ale nie będzie to mój odtwarzacz do wszystkiego, tylko do sporadycznych przypadków oglądania płyt UHD i do puszczania Netflix i Amazon video na projektor.
Do BD mam maranza, do CD też mazanza.
Do każdego rodzaju płyt osobny player.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
RAF ja ciebie tez lubie i sam o tym dobrze wiesz. Ja w wiekszosci jestem za filmem nie za muza ale lubie uniwersalnosc. A w dodatku chce sie pozbyc plastiku z mojego racka ze sprzetem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Onkyo to raczej niechcialbym BD zawsze problem mialem z napedami Onkyo moze pech ale Marantza sam chetnie bym przygarnol ale fakt im to wogole sie nie spieszy.



809 niestety nie bardzo im wyszła, a nowego odtwarzacza nie robią ... a już o 4k to nie ma mowy z tego co kiedyś dzwoniłem i z nimi rozmawiałem na ten temat.. chociaż osobiście wolałbym Onkyo 809 niż jakiś ala plastik.. ale to moje zdanie.. a już patrząc powiedzmy na te same półki to wolałbym odtwarzacz od denka czy też od Marantza..
 

collider

New member
Bez reklam
Lolek nie zaczynaj ;). Co do kabli mam nadzieje, ze przeczytales zamieszczona w innym watku opinie cenionego krytyka audio Johna Archera z What HiFi?
 
Do góry