Odtwarzacy ARCAM BDP100 - brak odczytu plyt

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam wszystkich po dluzszej przerwie,

Z racji nowych obowiazkow mniej czasu na hobby, ale...
Wczoraj postanowilem odpalic nowy zakup filmu na BDP100 i tutaj duze zaskoczenie. Probuje ladadowac plyte, ale jej nie czyta i otwiera szuflade. Czy ktos mial podobna przypadlosc? Nadmienie, ze plyty audio CD czyta bez problemu. Reset ustawien nie pomogl. Dzwonilem do serwisu w celu uzyskania informacji, czy czasami laser nie padl. Jest takie prawdopodobienstwo. Tego modelu niestety juz nie wspieraja, i nie ma czesci zamiennych.

Czy jest szansa naprawy? Czy warto?
Dzieki za wszystkie sugestie...
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Widze brak sugestii z Waszej strony... stad tez pytanie, czym zamienic?
Jako tor Audio CD mam Arcam CDS27...
Z uwagi na to ze mam caly czas TV Full HD i nie zamierzam go zmieniac, nie potrzebuje odtwarzacza z gornej polki. Na ten moment szukam czegos budzetowego... co powiecie na temat Sony UBP-X700 albo model 800? Czy cos innego mozecie podpowiedziec w budzecie 1000-1300 zl?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Czy to czasem nie jest jedna z płyt których Arcam nie przeczyta bo Sony zmieniło sposób finalizacji/nagrywania płyt BLU? Inna firmy załatwiły to softem. Arcam chciał wymianą płytki w urządzeniu ale płatnie.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Czy to czasem nie jest jedna z płyt których Arcam nie przeczyta bo Sony zmieniło sposób finalizacji/nagrywania płyt BLU? Inna firmy załatwiły to softem. Arcam chciał wymianą płytki w urządzeniu ale płatnie.

Bluray przestał czytać wszystkie płyty, wiec chyba to laser padł.
Teraz stoje przed dylematem co wybrać. jak następne źródło do filmów. Nie posiadam jak na razie ani telewizora UHD ani mój amplituner nie obsługuje formatu UHD. Czy wybrać model Sony *może 800 version 2, czy może Panasanica albo wziąć po prostu odtwarzacz Bluray ONKYO i tyle w temacie.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dobry wieczór wszystkim, po przeanalizowaniu wszystkich możliwości (na ten moment nie mogę pozwolić sobie na zakup Panasonica 9000 czy Pioneer LX500)… wybór zawęził się do
Sony X700 (podobno małe różnice do X800M2)
Sonz X800M2
Panasonic DP-UB820
Panasonic DMP-UB400


Czy którys z kolegów ma te odtwarzacze? Który byłby najelpszy? Nie zależy mi na torze audio.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Wątek jak widze nie cieszy się dużym zainteresowaniem :)
Ostatecznie po przeczytaniu kilku recenzji, opinii wybór padł na model tegoroczny Panasonic UB450
 
Do góry