Odświeżenie KD

macinek

New member
Cześć.

Chcę wzmocnić swoje kino domowe wymieniając fronty na 90% Taga Harmony Blue F-80, lub wymianie całego zestawu na Jamo S 628 HCS. Teraz ciągnę to na zestawie Pioneer VSX-329-K + prism emerald ht-300.

Interesują mnie jeszcze takie zestawy:
Yamaha NS-F150 + NS-P150
Yamaha NS-F160 + NS-P160
M-Audio HRS-85 MKII
Wharfedale Diamond 10.4 SET

Same fronty:
Magnat Quantum 675
Magnat Quantum 677

Nic innego raczej nie wchodzi w rachubę. Pokój 18 m2, filmy i konsola 70%, muzyka dyskotekowa 30%. Co o tym myślicie?
 

mors111

Active member
Bez reklam
najsłabsze ogniwo jakie masz to amplituner
nawet przy dość słabych kolumnach jakie masz mocniejszy amplituner pokazał by wiele

ten model co masz ma zasilacz zaledwie 195W , to mniej niż 1/3 tego co mam ja

mocniejszy sprzęt zapewne zagrał by lepiej , ale same kolumny to też niska liga

ja bym zbierał na lepszy amplituner na początek , tego sprzedał za np. 500zł jak znajdziesz klienta i dołozył z min. 1.000 do lepszego amplitunera na początek , potem lepsze fronty i na koniec resztę kolumn
 

mors111

Active member
Bez reklam
nie wiem , może będzie lepiej , zasilacz ma 320W , to ponad 1,5x tyle co masz

pożycz , posłuchaj , jak za free będzie lepiej to się nie zastanawiaj , sprzedasz swój , sprzedaż kolumny i kupisz sobie lepsze fronty
 

macinek

New member
VSX-329-K nie sprzedam pójdzie na wymianę za vsx-516, miałem go już u siebie i gra znośnie z lepszymi kolumnami powinien się bardziej rozwinąć. Prismy ciężko będzie sprzedać, nowy model 5.0 za 500 zł można kupić. Wracamy do punkty wyjścia i wyboru kolumn;-)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Te yamahy 150 słuchałem kał jak nie wiem, moje 777 przy nich to hi-end :p więc to sobie od razu odpuść, wafle lepsze.
 

macinek

New member
Co powiecie o JBL Studio 270 i Melodika b40 (same fronty) vsx-516 uciągnie, czy lepiej nie kombinować i zostać przy klipsch f10?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obie kolumny są łatwe do napędzenia. Miałem kiedyś poprzednika BL40 z podstawowym amplitunerem Denona (1611) i nie było problemu z napędzeniem. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że w stereo amplituner kd będzie sporym ograniczeniem. Obie kolumny fajne i lepsze od F10.
 

macinek

New member
Słuchałem dziś w salonie Melodika B40 i Nota 550, szczerze powiedziawszy nie zauważyłem większych różnic. Pierwsze odsłuchałem noty, dźwięk był bardzo miły i spójny, taki którego bez bólu można słuchać godzinami. Słuchając nota ma się wrażenie że wszystko jest idealnie poukładane na miejscu. Następnie w ruch poszły B40 pierwsze co rzuciło się w ucho to trochę głośniej grały i bas był nieznacznie mocniejszy, ale wokal lekko wycofany co sprawiało wrażenie jakby był trochę przytłumiony. Może jak bym zaczął od B40 to miałbym wrażenie że nota ma wokal bardziej wyeksponowany, nie wiem... Różnice są naprawdę nieznaczne i obie kolumny grały na przyzwoitym poziomie. Nie wiem jak gra Studio 270 lub wyższe modele klipsch, niestety nie mieli ich w salonie a w MM to nie odsłuch. Po dzisiejszych wrażeniach z odsłuchu jestem mocno ukierunkowany na nota 550 ze względu na cenę, bo jakość obu zestawów jest bardzo dobra. Kolumienki były podłączone do audiofilskiego wzmacniacza (niestety nie pamiętam nazwy) który miał tylko pokrętło głośności ;)
 

dzudzu9

New member
Odpowiednikiem Indiana Line Nota 550 jest Melodika BL30, BL40 już wyższy model. Ostatnio jak szukałem sobie kina to porównywałem właśnie Nota 550 z Melodika BL30, może Ci się przyda -> http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/115563-kino-domowe-potrzebne-konsultacje.html ;)
I tak jak napisałem - o ile na wzmacniaczu słyszałem minimalne różnice, to na ampli już nie bardzo. Zdecydowałem się na BL30 (zestaw BL310). Na razie podłączone same fronty, kable na wierzchu, ampli jeszcze nie na swoim miejscu, ale w weekend mam nadzieję znaleźć czas żeby zrobić już z tym wszystkim porządek, obejrzeć może jakiś film i opisać wrażenia :)
 

macinek

New member
Właśnie wróciłem z MM i odsłuchałem:
klipsch rf-52 II
klipsch rf-62 II
JBL Studio 280
Magnat Quantum 675
Kolumny podpięte były pod Onkyo TX-NR636 (ustawienia normalne bez pobicia basu)
Cóż mogę napisać, jedyne słowo jakie mi się ciśnie to MIAZGA! studio 280 i klipsche po prostu wymiatają! Magnat też dobrze grał ale klipsch i JBL pozamiatały :D Stojąc od kolumn 3 m miałem wrażenie że klata wpadnie mi do środka, jak by to powiedział Pawlak "toż to szok" Jednak odsłuch to naprawdę bardzo ważna rzecz. Na mój metraż studio 280 i rf 62 to gruba przesad, modele niższe zdecydowanie wystarczą. Teraz tylko kwestia męskiej decyzji i kupna, chyba padnie na klipscha rf-52
Dzięk wszystkim za podpowiedzi i polecam odsłuch to jest podstawa!
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Właśnie wróciłem z MM i odsłuchałem:
klipsch rf-52 II
klipsch rf-62 II
JBL Studio 280
Magnat Quantum 675
Kolumny podpięte były pod Onkyo TX-NR636 (ustawienia normalne bez pobicia basu)
Cóż mogę napisać, jedyne słowo jakie mi się ciśnie to MIAZGA! studio 280 i klipsche po prostu wymiatają! Magnat też dobrze grał ale klipsch i JBL pozamiatały :D Stojąc od kolumn 3 m miałem wrażenie że klata wpadnie mi do środka, jak by to powiedział Pawlak "toż to szok" Jednak odsłuch to naprawdę bardzo ważna rzecz. Na mój metraż studio 280 i rf 62 to gruba przesad, modele niższe zdecydowanie wystarczą. Teraz tylko kwestia męskiej decyzji i kupna, chyba padnie na klipscha rf-52
Dzięk wszystkim za podpowiedzi i polecam odsłuch to jest podstawa!
Hehe Studio 270 też mi się tak podobają. Zbieram kaskę.
 
Do góry