Odświeżanie 100Hz , czyli niemigoczące plazmy

xtro

New member
Po naocznych oględzinach masy modeli plazm i LCD zdecydowanie lepiej w standardowej TV wygląda plazma. Z nastawieniem na taki sygnał TV mam zamiar kupić model o przekątnej 42'. Mam jednak dylemat odnośnie migotania obrazu z częstotliwością 50 Hz , jest to dla mnie nie do przyjęcia. Czy ktoś mógłby mi doradzić kilka modeli 100 Hz (ewentualnie coś z "podbiciem do np. 75Hz") w rozsądnej cenie do 4,5K zł?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz zwiększyć budżet na Pioneera lub Hitachi.
Tu dostaniesz to co chcesz - ale kasa 6999 zł .
 

jjb

New member
Ja bym zastanowil sie takze nad Panasonic TH-42PV70F badz ktoras z odmian (PV71F badz PV71F). Ja osobiscie mam TH-42PX71F i jestem z tego TV bardzo zadowolony. Wbrew roznym opiniom krazacym po tym forum to bardzo dobry telewizor, potwierdzaja to liczne nagrody w roznych czasopismach i serwisach zagranicznych. Zastanawiajace jest ze w owych testach chwali sie Panasonica za obraz (miedzy innymi czern) a my ciagle doswiadczamy krytyki tego wlasnie obrazu.. moze redaktorzy dostaja do testowania pionki z naklejka panasonica ?
:)

EDIT: Co do ceny, w niemczech mozna dostac TH-42PV71F za troche ponad 1100 euronow.


pozdrowienia ;-)
 

xtro

New member
no coóż....

kiki napisał:
Musisz zwiększyć budżet na Pioneera lub Hitachi.
Tu dostaniesz to co chcesz - ale kasa 6999 zł .
Faktem jest niezaprzeczalnym że Pioneer jest rewelacyjny. Nie wiem czemu w "nie dla idiotów" traktują go po macoszemu i jest dość dobrze ukryty (przynajmniej w Szczecinie) wśród innych "popularnych" marek wszelkiej maści (mogę się tylko domyślać, że nie chcą zniechęcać kupujących do produkcji masowej, czy raczej dla mas). Mam w domu do dziś kupione 15 lat temu audio Pioneera i jest to sprzęcik mimo swoich lat trwały i znakomtej jakości. Zastanawiałem się więc i nad takim rozwiązaniem choć jak na moją kieszeń jest to ciut za dużo. Rozglądam się , pytam w nadziei , że na wakacje ceny jeszcze trochę spadną (plan zakupu przełom czerwca i lipca). Dla mnie bardziej jednak od wyśmienitej czerni ważny jest obraz nie męczący wzroku niskim odświeżaniem i możliwość jak najlepszego skalowania obrazu (swoboda co najmniej jak w samsungach - przesuwanie swobodnie góra-dół i swobodny zoom w osi pionowej choć i w poziomej by się przydało. Dalej dopiero stawiam inne parametry. Właściwie modelem idealnym dla mnie byłby Samsung LE46M51B , bodaj najniższy kosztowo model 46' LCD. Jednak trudno było mi na nim ustawić obraz zbliżony nawet do ekonomicznego LG plazmowego 42PC3RV czy nawet 42PC1R, które stały obok. Pewnie mając go w domu bez "sąsiedztwa" powyższych problemu by nie było, ale w sklepie sprawa wygląda zupełnie inaczej. Niemniej jeśli nie znajdę nic lepszego w plazmach w akceptowalnej cenie (czytaj np. LG 42PC51 - jeszcze nie miałem okazji się nim pobawić) z odświeżaniem 100Hz to może i wrócę do pomysłu zakupu tańszej 46' LCD... (a może Pioneer będzie za miesiąc kosztował nieco mniej :) ). W sumie na monitorze z tunerem w domu mi szarości zamiast czerni zupełnie nie przeszkadzają , 50Hz na TV natomiast jest sporym dyskomfortem (i tak mam po pracy już zmęczony wzrok)...
 
Ostatnia edycja:

xtro

New member
2 argumenty przeciw

jjb napisał:
Ja bym zastanowil sie takze nad Panasonic TH-42PV70F badz ktoras z odmian (PV71F badz PV71F). Ja osobiscie mam TH-42PX71F

Najpierw po kobiecemu: design Panasoniców mi się podoba, ale nie pasuje tam gdzie będzie stał :) a nie może stać w innym miejscu (czytaj 3 osoby na 38 metrach i chyba wszystko jasne ;) )

A co do samej marki naczytałem się tutaj , że obniżyli loty i faktycznie równają do produkcji masowej LG, Samsung...

W międzyczasie zwróciłem uwagę na kilka tańszych modeli JVC i Hitachi, jeszcze jednak o nich nie mam wyrobionego zdania (przy LG, Samsungach i Philipsach spędziłęm jakieś 12h roboczogodzin w MM, przy tych wyżej tylko patrzyłem...
 

Robert_em

New member
Czy istnieja 100HZ plazmy? Jesli tak to prosze o podanie modeli.
Pewnie, że istnieją! Właśnie rzeczony wcześniej Panasonic 42PV70 np.
Sam zakupiłem ten TV trzy tyg. temu i jestem super zadowolony. Uważam, że dokonałem najlepszego wyboru. I to pod względem jakości obrazu (bez porównania moim zdaniem z jakimkolwiek LCD), jak i pod względem stosunku jakości do ceny. W sklepach internetowych jest już do dostania za ok 4,5tyś zł!
A co do kiepskich opinii, to są one prezentowane tylko u nas w kraju (na zachodzie ta plazma wygrała kilka testów i ma bardzo dobrą prasę) i to głównie przez Kikiego, który jak każdy handlowiec woli sprzedać droższy towar (czyt. z większą marżą), czyli polecany przez siebie Pioneer, który jest min 2tyś droższy. Kwestią indywidualnego wyboru pozostaje , czy ktoś chce tyle dopłacić za niewielką (moim zdaniem) różnicę w jakości obrazu.

Pozdrowionka.
 

jtd

New member
Bez reklam
Nie wiem czy to jest 100hz czy nie, ale calkowicie nie migaja plazmy pioneera z serii 427/507 oraz samsungi z serii 91 i chyba hitachi tez nie migaja.
 

jjb

New member
A propos nagonki na Panasonica. W watku "pojedynek gigantow" (link: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13408&page=11 ) zamiescilem kawalek testu z niemieckiego czasopisma video w ktorym to panasonic ma 2 miejsce a pionek 3 :)
Wg redakcji tego czasopisma panasonic mial lepszy "Bildnatürlichkeit" czyli naturalnosc wyswietlanego obrazu od pionka...
Test wygral Hitachi (za 2600euro) tylko z tego wzgledu ze mial zdecydowanie lepsze wyposarzenie dodatkowe ktore przewazylo szale zwyciestwa na jego strone.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jjb

New member
Moze warto wlaczyc odswierzanie 100Hz ? :)

A tak serio to szczerze mowiac nic takiego w moim TH-42PX71F badz TH-42PV71F (ten akurat znajomego a nie moj :) ) nie zauwazylem.

pozdrawiam
 

Robert_em

New member
W moim TH42PV70P jest na 100% :D
Na drugiej stronie w menu "ustawienia" jest pozycja "odświeżanie" 100Hz lub 50Hz. Przy 50 rzeczywiście miga, ale przy 100Hz obraz jest super stabilny jak dla mnie.
 

motobartcompany

New member
Jako były użytkownik plazmy PV70 stwierdzam, że przy 100 Hz i tak migocze, im jaśniejszy kolor, tym migotanie wieksze.

Najbardziej jest to widoczne w grach.

Nie jest to specjalnie dokuczliwe, ale jednak TV migocze, i można między bajki wsadzic te 100 Hz.

Mój monitor Nec CRT przu ustawieniu 85 hz prawie nie miga, trzeba sie naprawdę postarac żeby zobaczyć leciutkie "migotanie" przy 100Hz obraz jest stabilny niczym na LCD.
 

qnrad

New member
Bardzo proszę administratorów o zmianę tytułu... Ten błąd ortograficzny... po prostu żenada...:(
 

jjb

New member
motobartcompany napisał:
Jako były użytkownik plazmy PV70 stwierdzam, że przy 100 Hz i tak migocze, im jaśniejszy kolor, tym migotanie wieksze.

Najbardziej jest to widoczne w grach.

Nie jest to specjalnie dokuczliwe, ale jednak TV migocze, i można między bajki wsadzic te 100 Hz.

Sprawdzalem obraz z roznych zrodel (n-ka-hdmi, dvd-component i dbox-euro) i nie zauwazylem migotania w zadnym przypadku.

pozdrawiam
 
Do góry