Odstająca obudowa od matrycy...

marcelo1

New member
Witam,
niedawno zakupiłem Sony40W5500(trzy tygodnie temu) i dziś zauważyłem, że miejscami obudowa od matrycy odstaje:(...spotkał się ktoś już z tym zjawiskiem? czy jest to coś poważnego? Dla mnie wyglada to jakby został "wypaczony" plastik obudowy( proszę mnie poprawić jak źle myślę) ale nie od słońca bo telewizor nie jest narażony na bezpośredni kontakt z promieniami słońca...może to od ciepła?...
Z góry dziękuje za cenne wskazówki co począć dalej czy lepiej nie ruszać i poczekać jak coś poważniejszego "wyskoczy" do naprawy w tym modelu i wtedy serwis? a może nie lekceważyć tego i od razu do serwisu? nie wiem...
 

rudy

New member
Wg mnie jest to niestaranny montaż.
Sony kupi 4 mln LCD TV u innych producentów

Jak podaje chińskojęzyczny Apple Daily, japoński potentat na rynku LCD TV firma Sony zakupi w tym roku najprawdopodobniej aż 4 mln telewizorów LCD od zewnętrznych producentów. Prognozy z początku roku mówiły o zakupach rzędu 2 mln sztuk. Taka postawa jest spowodowana redukcją kosztów produkcji, podobnie zresztą postępują tacy producenci jak Toshiba czy Hitachi zlecając produkcję głównie tajwańskiej firmie Compal Electronics. Warto dodać, że Toshiba i Hitachi redukują produkcję także w Europie.
 

Ares78

New member
marcelo1 a mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie problemu? Bo ciężko zinterpretować usterkę, druga sprawa tak było od nowości i teraz się dopatrzyłeś czy w miarę użytkowania wystąpił efekt? Pamiętaj, że zawsze możesz zadzwonić na infolinię i spróbować się czegoś dowiedzieć, jeżeli pojawiło się to z czasem, to lepiej poprosić serwis, żeby sprawdził bo to nie jest normalne (chyba, że ktoś nieumiejętnie transportował telewizor)
 
Ostatnia edycja:

amadeo

New member
Rudy,
Tam jest napisane, że te telewizory będą sprzedawane w Unii Europejskiej??? Pewnie chodzi o lokalny rynek (azjatycki).

Marcelo1,
Naprawdę wielkie są te szpary? Duży lokalny nacisk na matrycę powoduje widoczną nierównomierność podświetlenia. Jeżeli nie masz z tym problemów to może lepiej nic nie robić?
 

rudy

New member
Nie byłbym do końca taki pewny czy chodzi wyłącznie o rynek azjatycki.W dobie powszechnej globalizacji i redukcji kosztów firmy poszukują tańszych dostawców podzespołów, a także zlecają produkcję całych urządzeń.W dziale ,,Kupię,,jeden z kolegów poszukuje matrycy do Philipsa 5603 producent CMO.A wydawałoby się,że Philips i Lg produkują własne matryce?
 

ravaillez

New member
amadeo napisał:
Rudy,
Tam jest napisane, że te telewizory będą sprzedawane w Unii Europejskiej??? Pewnie chodzi o lokalny rynek (azjatycki).

Chyba najbardziej prawdopodobna opcja, w niewielkiej skali outsourcing i tak występuje, ale tu przecież chodzi o normy jakościowe i kontrolę wyprodukowanych urządzeń, dzięki temu minimalizuje się ilość tych które nie spełniały by określonego standardu. Ale taki offtopic się nam robi powoli. W kwestii problemu marcelo1, jeśli efekt pojawił się w takcie korzystania to ewidentnie jest coś nie tak, polecam kontakt z serwisem, po co czekać, aż stanie się coś poważnego?
 

amadeo

New member
rudy napisał:
W dobie powszechnej globalizacji i redukcji kosztów firmy poszukują tańszych dostawców podzespołów, a także zlecają produkcję całych urządzeń.
Jak najbardziej, tylko, że Sony ma faryki TV LCD w Unii Europejskiej zbudowane m.in. w celu uniknięcia podatku związanego z przywożeniem całych TV spoza Unii.

rudy napisał:
W dziale ,,Kupię,,jeden z kolegów poszukuje matrycy do Philipsa 5603 producent CMO.A wydawałoby się,że Philips i Lg produkują własne matryce?
Czyli pytasz się dlaczego firmy takie jak Sony, Samsung, Lg czy Philips montują matryce AUO, CMO czy CPT?
W przypadku tańszych modeli TV produkowanych w dużych ilościach, jednym z powodów może być niewystarczająca produkcja własnych matryc. W innym przypadku, że nie wytwarzają matryc w określonym rozmiarze np. Samsung 37".

Philips wycofał się ze spółki z LG i zamiast LPL (LG-Philips) jest LG Display.
 

marcelo1

New member
Dla mnie szpary są dość widoczne a poza tym są z każdej strony obudowy..na dole po dwóch stronach na bokach w identycznych miejscach(o długości kilku cm) i na górze na środku obudowy..zgłosiłem już usterkę do Sony i czekam na telefon z serwisu..co dalej? będe informował jak coś będzie wiadomo
 

Attachments

  • Zdjęcia 008.jpg
    Zdjęcia 008.jpg
    137,3 KB · Wyś: 271
  • Zdjęcia 004.jpg
    Zdjęcia 004.jpg
    145,6 KB · Wyś: 207

marcelo1

New member
może mało wyraźne zdjęcia ale myślę, że można się z nich doszukać problemu...nie daje więcej zdjęć bo problem dotyczy całej obudowy a tu myślę są widoczne odchylenia..pzdr
 

Ares78

New member
Ok dobrze, że dzwoniłeś do serwisu nie wygląda to za dobrze... może teraz nie przeszkadza w oglądaniu, ale za dobrego wpływu na działanie zapewne nie ma. Co do zdjęć to trzeba się przyjrzeć niepotrzebnie flash albo za mocne oświetlenie dałeś, ale widać o co chodzi. Tym gorzej, że jest na całej obudowie, daj znać co odpowie serwis.
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
rudy
Ale śmieszne rzeczy piszesz:D Nie dość, że brak pojęcia z ekonomii, to mało wie o charakterystykach działających firm. Jeżeli mieliby przenieść fabryki do Azji czyli do Japonii bo tam mają wybudowane najnowocześniejsze zakłady kosztujące grube miliardy. Poza tym nie mówiąc już o podatkach, ale o samym transporcie z Azji, jest to nieopłacalne. Zauważ, że grube AGD i RTV składa się jak najbliżej docelowego rynku, żeby było najtaniej. Co do matryc, uważasz że taniej dla nich jest kupować od kogoś, niż samemu produkować w najnowocześniejszych fabrykach? Chyba nie...
rudy - proponuję do edukować się, bo tylko pośmiewisko z siebie robisz.

@marcelo1
Zadzwoń do serwisu i zdjęcia mi się nie uruchamiają. Nie widze ich.
 

MMMas

New member
A uzyskałeś jakieś informacje telefonicznie? Ew. czy osoba zabierająca telewizor coś wspominała (skoro to był serwisant)?

Moja obudowa od nowości wygląda identycznie, jak Twoja (TV mam od tygodnia) i myślałem, że wg. Sony będzie to normalna cecha etc. Tym bardziej, że jest to jedynie zdejmowalny przedni panel, który nie dotyka/nie ma połączenia z matrycą.
 

marcelo1

New member
Niestety żadnych informacji nie uzyskałem telefonicznie bo na razie nie dzwoniłem tylko poczekam te parę dni...myślę, że jeżeli Pan zabrał tv to jest szansa, że reklamacja została uwzględniona więc zastanów się MMMas czy nie oddać swojego tv do serwisu...dla mnie estetyka jest równiez ważna co reszta(matryca, podzespoły..itp.)... w końcu zapłaciłem za ten tv nie małe pieniadze i chciałbym, żeby wszystko było OK...Zobaczymy jak serwis ustosunkuje się do "mojej" usterki..
A jeżeli tak jak pisałeś jest to tylko zdejmowalny przedni panel to może wystarczy tylko coś przykręcić lub przykleić i będzie po problemie...zresztą Pan z serwisu mówił, że może tak być, że nie zostało coś dokręcone( ale to chyba roboty składają? chyba, że panele to już ludzie na taśmie produkcyjnej?)...pzdr
 

MMMas

New member
Jak widać, nie jest to pojedyńczy przypadek, więc wszystko wskazuje na wadę fabryczną (jednej serii?).

Czekam zatem, co powiedzą Ci w serwisie...
 

marcelo1

New member
Dziś byłem w Euro Rtv Agd w Carrefourze i na tym samym modelu co mój zauważyłem te same odchylenia co w moim i nawet w tych samych miejscach i chyba o tych samych długościach(nie mierzyłem ale zdaje się na swoją intuicję:D )..więc może faktyczne ta seria ma jeśli można to napisać taką wadę?!
 

k0val

New member
i kto by pomyślał że takie rzeczy u Sonego...jeśli to we wszystkich modelach z tej serii to niepokojące że obniżyła się tak u nich jakość produktów
 

Marek24K

New member
Witam mam podobnie w moim tv tylko że odstępy od matrycy widać tylko na dole telewizorka, przyglądałem się temu modelom w sklepach i widać że część ma podobnie, ja na razie nic nie zgłaszam do serwisu poczekam jeszcze a i tv kupiony w Szkocji więc może to być problem z tym modelem nie tylko w Polsce.
 

marcelo1

New member
Witam,
dziś dostałem swój telewizor po oddaniu do serwisu i ...muszę z przykrością napisać, że nie usuneli usterki! Pan tłumaczy to tym, że te modele tak mają a materiał z którego zrobiona jest ramka jest bardzo delikatny i podatny na takie odstawanie od matrycy..hm..może to prawda?! stwierdził, że we wcześniejszych modelach przy mocnym docisku ramki na matrycy mogły się pojawiać jakieś paski(czy coś w tym stylu) dlatego w tym modelu(40W5500) zastosowano inny materiał do produkcji ramki(w końcu Pan z serwisu jak przystało to chyba fachowiec nad fachowcami!;) )..ech...jedyną pozytywną sprawę którą udało mi się dostrzec to to, że moja ramka została wymieniona na nową! ( a ja już zdążyłem ją przy czyszczeniu
szmatką do monitorów porysować:(..więc jeden pozytyw z całego jest).Acha: z
informacji od Pana to taka ramka kosztuje ok 900zł! I co Wy na to drodzy zainteresowani? pozdrawiam
 

sonix

New member
Moim skromnym zdaniem usterka powinna zostac usunięta ( czy tak ??? zostało dokonane ??? ) mimo uzycia innych materiałow czy innego sposbu do wykonania LCD takie rzeczy nie poinny miec miejsca , ja bym na twoim miejscu uderzył bezpośrednio do Sony PL i ciekawe co oni na to???
 
Do góry