Odsłuch kabli głośnikowych

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak, masz racje, ale to jest tak jak było z kolumnami. Miałem zalozony budżet, słuchałem i nie gralo to tak jakbym chciał, wiec podwyzszalem poprzeczkę, az do Ikonow. To było dla mnie brzmieniowe minimum i powiedziałem stop. Owszem sluchalem tez droższych, lepiej brzmiących modeli, ale po przeanalizowaniu wydatków powiedziałem basta.
Z kablami jest podobnie. Ostatnio w pewnym sklepie niedaleko Ciebie słuchałem Cardasa za 2500 zł, ale nie dam tyle za kabel. Te kable zabieram nie tylko z ciekawosci, ale z zamiarem decyzji, wiec liczę się z wydatkiem. Wiem, ze to już spory wydatek, lub skladowa na lepszy wzmak, ale uważam, ze kable sa bardzo ważne. Dopiero jak skompletuje calosc, mogę się zastanawiać na wymianą wcześniejszych elementow na wyższe, (ale długo nie zamierzam). Zwykle miedziaki wg mnie mocno ograniczają system (dużo brudu i zniekształcen, ale to dla wielu niuanse), choć na razie sam takie mam, dlatego czas na zmiany. Z pozostalych wydatków jeszcze interkonekt, oraz moze zasilający, ale to już mniejsze wydatki, pod warunkiem, ze usłyszę zmiany.
Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witt, mysle ze Krzysztof ma w rekawie kilka scenariuszy, wiec o to bylbym spokojny :)
Bardzo fajny opis.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
O kable męczę ją już co najmniej pół roku. Chyba przestała się już wtrącać i przejmować. Mówiąc wprost; ręce już jej dawno opadły ;)

Wklejam również fotki kabli, ktore zabrałem do domu. Niebieski to Albedo Blue, Czarny to Equilibrium Cello ora QED, ktorego chyba nie trzbea przedstawiać.
No i po przesłuchaniu w domu wygrywa srebrny kabel Albedo. Pięknie wyciagnął szczególy przy zachowaniu sporej neutralnosci. Cello, z ktorym wiązałem spore nadzieje w salonie (żywy, jasny emocjonujący przekaz) w domu nie zagrał. Zbyt ocieplił, tzn, na pewno nie zamulił, ale Albedo był żywszy. Qed też pokazał pazur, ale również ta nerwowość przekazu pozostała z salonu.
Wniosek jest jeden: Akustyka naszych pomieszczen i ustawienie kolumn jest bardzo waznym elementem systemu i daleko im do specjalnie przygotowanych sal odsłuchowych w salonach.
Z racji tego, ze wyzszy model Albedo to juz koszt 1800 zł, a ten słuchany to ok .1100 zł nie będę już nawet słuchał wyzszego, bo i tak nie kupię.

Co do technicznych spraw, te blaszkowate banany całkiem fajnie leżą w gniazdach, natomiast te banay QEDa to porażka, kompletnie luźne. Mam tylko nadzieje, ze to przez ciągłe wypożyczanie się tak wyrobiły.
 

Attachments

  • DSC06888 (Small) (Custom).jpg
    DSC06888 (Small) (Custom).jpg
    59,4 KB · Wyś: 751
  • DSC06887 (Small).jpg
    DSC06887 (Small).jpg
    50,9 KB · Wyś: 766
  • DSC06889 (Small).jpg
    DSC06889 (Small).jpg
    55 KB · Wyś: 753
Ostatnia edycja:

jumper.as

New member
Witam, czy ktokolwiek z forumowiczów testował Kabel głośnikowy 4mm2 Melodika MDC2400 BassCore ? Wiem, że w porównaniu do cen kabli które testował @krzysztofradio to nie ta bajka ale może ktoś coś może napisać na ich temat. Pozdrawiam
 

WiTT

New member
Bez reklam
jumper.as - tak, ja słuchałem tej Melodiki, wypożyczałem, porównywałem ze swoim zestawem Bi-Amp Cordial CLS 240 & Bridge BERC 240 Bass Conductor. W mojej ocenie Melodika jest za droga w stosunku do tego co prezentuje. W wysoko-średnich tonach u mnie przegrała z Cordialem, zaś na dole nie czułem różnicy z moim Bridge.
Ale jak krzysztofradio napisał, u każdego z nas jest inne pomieszczenie i akustyka, więc być może gdzie indziej inne swoje walory Melodika może pokazać. Ja jednak wole swoje połączenie bi-amp niż jeden single Melodiki.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wracając jeszcze na moment na testu kabli Krzysztofa odkąd pamiętam kable Albedo były zawsze udane ,firma posiada własny piec hutniczy do przetopu srebra i może kontrolować jakość produktu na każdym etapie .Nie są tanie ,ale tutaj raczej cena wynika z materiałów i technologii
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak na razie to nie pierwsze, które słuchałem, ale pierwsze, które zabrałem do domu. Mimo, ze najniższe z serii, to na moje ucho zupełnie wystarczające, bardzo dobre. Jakie znacie jeszcze kable srebrne w tej cenie? Argentum, QED (ale to srebrzone), Audio Quest, XLO?

Zwiedziłem w zeszłym tygodniu 5 sklepów audio;
- w jednym pełna profeska,
- w drugim młodociani otworzyli sklep audio. Sprzedawca ma na półce sporo kabli, ale nawet nie znał cen, a on w kablach nie siedzi, :D
- w trzecim (znana sieciówka) goście chyba po 20 lat kompletnie nie wiedzieli co mają na półkach i za ile
- w czwartym - nie było nic powyżej Jamo
- w piątym - kabli nie pożyczają (życzę powodzenia)
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z czystego srebra trudno będzie - może Sonus Oliva http://www.sonusoliva.pl/
XLO w ogóle nie stosują srebra ,Audioquest chyba tylko w jednym modelu
(dziwne bo zawsze się zarzekali ,że srebro się do tego nie nadaje)
Z tego co pamiętam srebrem pokrywał Siltech i australijska firma PSC , z tańszych pułapów Inakustk silver
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zabrałem wyzsze modele kabli na weekend oraz zostawilem nizsze, dla porównienia. Krotko, zwięźle i na temat:

Equlilbrium Cello -zbyt wolny, ciemny, za cieply jak dla mnie, choc w salonie grał fajnie.

Equlilibrium Aurora - zupelnie inne granie vs Cello. Bardzo muzykalny, zywy kabel z w miare nisko schodzącym basem, dość dokładny

Albedo Blue - bardziej precyzyjny, bas juz nie tak niski jak Aurora, ale ładne wokale i spora precyzja

Albedo Air I - nieduzy przeskok vs Blue i vs Aurora, ale niesamowita precyzja, super dopieszone i wykonczone dzwieki, wybrzmiewania. Bardzo rytmiczny, dokładny, szybki kabel, bas nadal na taki samym poziomie co Blue, czyli nie zbyt niski, ale precyzja i aksamitne wokale wygrywaja. Minusem jest cena - ok. 1800 zł za 2x2.5 m w konfekcji. Zbyt duzo. Wbrew temu co pisalem wczesniej, posłuchałem. Bardzo dobry, ale nie powalajacy (jak Cardass Quadlink za 2500 zł ;) )

Na dzis nie wiedzialbym co wybrac, jedne za drogie, inne nie specjalnie spełniają moje oczekiwania.

Na koniec włączylem znów moje zwykłe :( - ehh, szkoda gadać...
 

Attachments

  • bez tytułu (Medium).jpg
    bez tytułu (Medium).jpg
    61,2 KB · Wyś: 495
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podsumowujac, nie zlapales kroliczka :)
Szukasz dalej, odpuszczasz na jakis czas, czy zbierasz fundusze? :D
 

bielikk

New member
Bez reklam
Bajkopisarz

Zabrałem wyzsze modele kabli na weekend oraz zostawilem nizsze, dla porównienia. Krotko, zwięźle i na temat:

...............................
Na dzis nie wiedzialbym co wybrac, jedne za drogie, inne nie specjalnie spełniają moje oczekiwania.

Na koniec włączylem znów moje zwykłe :( - ehh, szkoda gadać...



---------------------------------------------------------------------------------------------------
"BAJKOPISARZU" nie żałuj kasy na kable, tylko kup te które twoim zdaniem grają najlepiej nawet gdybyś miał wydać 10 tys.pln.

No i zapomniałbym - NAJPIERW ZBADAJ SOBIE SŁUCH U LARYNGOLOGA, BO MOŻE TY SŁABO SŁYSZYSZ, I TE EFEKTY, KTÓRE OPISUJESZ TO EFEKTY CENY NAKLEJONEJ NA OPAKOWANIU POSZCZEGÓLNYCH KABLI.

:wink:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Odpuszaczam i szukam dalej. Fundusze? Nie, 1800zl to kolejny klocek. W kablach chcialem się zmiescic o polowe mniej. Wiem, ze to i tak sporo, ale chciałem posłuchać prawdy o kablach no i mam za swoje ;) Jedno wiem na pewno, kable trzeba wymienić.
 

nokinomaniak

New member
Dawno nic nie klepalem w klawiature ale sledze temat uwaznie , ja zasililem zestaw czyms takim , nie jest to moze jakis Święty Graal kabli glosnikowych , ale firma , jakosc i dzwiek naprawde jest OK , highline SPEAKER Rhodium Single-Wire - GOLDKABEL GmbH .
Jednak zasada slabego ogniwa ciagle dziala i z byle czym nie zagraja , w moim przypadku interkonekt , z glosnikow lecial jazgot , masakra , teraz przejsciowo olebach , bez rewelacji 0.5m ok200zeta po znajomosci docelowo goldkabel ze strony z linku .Warto posluchac .
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli mogę coś od siebie w przypadku Oehlbach budżetowe kable kompletnie się nie udały ,tam jakość wzrasta z ceną- jakoś nie jestem przekonany do wyrobów tej firmy .Nie wiem czemu ,ale odnoszę wrażenie ,że dawniej robiono lepsze przewody ,choćby Monitor Audio (Inakustkik) znakomite interkonekty Thasos ,Lemsos zostały wycofane wprowadzono na to miejsce słabsze produkty ,podobnie Qed wycofał Qunex1 ,2 wprowadzając gorsze przewody

Nie wiem czy pamiętacie firmę Mogami dawniej robili naprawdę świetne przewody ,obecnie coś cicho o tej firmie
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
krzysztofradio:
Skoro miałeś kable w domu i tak poetycko je opisałeś (naprawdę mi się spodobało) to aż szkoda, że nie zrobiłeś ślepego testu z żoną. Mnie te opisy bardzo interesują, ale mam wrażenie, że sam bym różnicy nie zauważył. Zastanawiam się czy gdyby Twoja żona kable przepinała to nadal byś potrafił powiedzieć który akurat gra. Może by się okazało, że jednak kompletnie nie umiesz wskazać producenta. To byłby miarodajny test. A tak jest trochę magia marki, ceny itd :)

I żebyśmy się dobrze zrozumieli. Topic bardzo ciekawy, cały przeczytałem. Zastanawiam się po prostu co by było gdyby. Zabrakło tej kropki nad i :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
krzysztofradio:
Skoro miałeś kable w domu i tak poetycko je opisałeś (naprawdę mi się spodobało) to aż szkoda, że nie zrobiłeś ślepego testu z żoną. Mnie te opisy bardzo interesują, ale mam wrażenie, że sam bym różnicy nie zauważył. Zastanawiam się czy gdyby Twoja żona kable przepinała to nadal byś potrafił powiedzieć który akurat gra. Może by się okazało, że jednak kompletnie nie umiesz wskazać producenta. To byłby miarodajny test. A tak jest trochę magia marki, ceny itd :)

I żebyśmy się dobrze zrozumieli. Topic bardzo ciekawy, cały przeczytałem. Zastanawiam się po prostu co by było gdyby. Zabrakło tej kropki nad i :)

Slepe robilem w salonach :) z zonką zrezygnowałem celowo. Balem się, ze popląta bieguny, itp. ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry