Odsłuch Definitive Technology BP-8040ST i Definitive Technology Mythos STS

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj byłem na odsłuchu tych kolumn i zwyczajnie mnie zatkało. Nigdzie do tej pory nie spotkałem się z tym producentem a rzeczywiście taki sprzęt nie wymaga już suba. Koledzy co myślicie?:-o
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dokładnie tak ale nie tak jak sądzisz, ów subwoofer musi być zasilany z kanału subwoofera, a nie z lewego czy prawego.
 

cezar1972

New member
Jak jesteś zdecydowany to kupuj. Przecież to ty będziesz słuchał swojego zestawu, a ni inni forumowicze, więc to dla Ciebie powinno grać super.
Ja również miałem okazję posłuchać DT, tylko innych modeli i uważam że firma robi bardzo dobre kolumny, warte wzięcia pod uwagę przy wyborze kolumn.
Dla wielu ludzi będą pewnie nie do zaakceptowania z uwagi na specyficzną konstrukcję i wygląd.
 

Gramofon

New member
Witam, hej.

Podpinam się pod temat, dlatego że również zastanawiam się nad zakupem zestawu kina 5.0 DT, w tym kolumn BP-8040ST. Niestety nie słyszałem tego systemu :/ a w ciemno za takie pieniądze nie kupię sprzętu. Żeby jechać na odsłuch muszę pokonać 300km a to trochę dużo.
Jak jest faktycznie z tym basem? Konstrukcyjnie niskotonowe głośniki są zarówno aktywne i pasywne więc wydawać by się mogło że "dołu" jest pod dostatkiem...
Alternatywą, która chodzi mi po głowie to zestaw 5.0 / 5.1 Avance K3 - tutaj dizajn wygrywa, ale rozmiar frontów (uśredniam WxSxG - 130x32x48) trochę mnie przeraża zważywszy na to, że ogranicza mnie kubatura pomieszczenia i szerokość ściany frontowej z tv.

Pozdarwiam,
Gramofon :blagam:
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słyszałem również 8040 i z basem zupełnie nie ma problemu, a wręcz jest zapas. Pokrętło było ustawione na 50 i basu wcale nie trzeba było więcej, chyba, że ktoś lubi :). Ale ja chcę kupić zupełnie coś innego i zastanawiam się cały czas czy jest sens wydać tyle kasy :(
 

mofo77

New member
Ja wczoraj słyszałem w akcji model BP-8060ST naprzemiennie z Q Acoustics 2050i i Definitive po prostu zmiażdżył Acoustkics. Może to porównanie gruszek z jabłkami ale faktem jest, że różnice w odsłuchu były kolosalne.
 

rusek26

New member
słuchałem tych kolumn na audiostereo model sts, dla mnie rewelacja dynamika i bas oraz góra zajeb...ta, czy podobnie graja klipsch i paradigm
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

flo333

New member
Witam, właśnie nabyłem zestaw 5.0 DT fronty to bp 2004 (satelity bi polar i centralny nie testowane jeszcze ale na pewno nie zawiodą bo są ogromne) powiem tak, basu to jest w nich zdecydowanie za dużo, żeby dało się tego słuchać to jest potencjometr lekko ponad minimum w kinie, w stereo można troszkę więcej puścić jak kto lubi ale tylko odrobinę, u mnie grają z onkyo TX-NR838 na którym sub jest ustawiony w kd na - 8.0 bo inaczej wszystko dudni i dźwięk traci cały urok.
Ciężko je polecać lub odradzać, naprawdę lepiej je posłuchać i wtedy podjąć decyzję, grają całkowicie inaczej niż standardowe duże fronty. Ale jedno jest pewne bez odsłuchu, jeżeli lubisz dużo basu to tutaj go na pewno go nie zabraknie (zewnętrzny subwoofer jest całkowicie zbędny) , środek i góra już wymaga odsłuchu bo jest inaczej przekazywana więc wrażenia są inne niż w typowych frontach.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Odsłuchiwałem 9040 i z wyglądu brałbym je od razu, niestety po odsłuchu nie sprostały moim oczekiwaniom. Bas był właśnie taki subwooferowy, ciągnący się. Góra trochę jakby za kotarą. Za to w wielkim szoku zostałem, jak potrafią budować scenę te kolumny.
 

flo333

New member
Trzeba je dobrze ustawić, ja pierwsze godziny też myślałem że będzie lipa przez ten bass ale w ampli zmieniłem fronty z full range na 60hz i jest git, jeszcze muszę spróbować z kalibracja jak ampli je ustawi, ale tak jak pisałem trzeba ich posłuchać jak ma się inne wymagania niż dobry bass
 

rabit

Active member
Bez reklam
Czyli odcinasz to co jest jedną z ważniejszych spraw, a mianowicie dół pasma i wyłączasz po prostu te subwoofery. Dlatego ich nie słyszysz. A to nie o to chodzi.
 
Do góry