Odradzam LCD następujących firm!!!

Marion

New member
na kablówce poprzez dekoder cyfrowy

Samsung- kolorystyka mizerna, smużenie straszne, sport na nim wypada blado

LG- kolorystyka średnia ale za to smużenie spore.

Są to marki Tv , które najczęściej pseudo-sprzedawcy w media markt określają jako Tv z najlepszymi parametrami ( kontrast, czas reakcji) co jest bujaniem klienta-leszcza. Czynią tak dlatego ponieważ Kierownictwo media narzuca im co maja sprzedawac(czyt. wciskać:)) klientom decydującym sie na zakup Tv.
To tyle ode mnie , czekam na odpowiedzi czy mam racje czy się mylę ...
 

pinja

New member
Marion napisał:
na kablówce poprzez dekoder cyfrowy

Samsung- kolorystyka mizerna, smużenie straszne, sport na nim wypada blado

LG- kolorystyka średnia ale za to smużenie spore.

Są to marki Tv , które najczęściej pseudo-sprzedawcy w media markt określają jako Tv z najlepszymi parametrami ( kontrast, czas reakcji) co jest bujaniem klienta-leszcza. Czynią tak dlatego ponieważ Kierownictwo media narzuca im co maja sprzedawac(czyt. wciskać:)) klientom decydującym sie na zakup Tv.
To tyle ode mnie , czekam na odpowiedzi czy mam racje czy się mylę ...
Oczywiście LCD wymienionych producentów to nie są jakieś cuda, ale wg mnie biorąc pod uwagę wskaźnik jakośc/cena to przyzwoite urządzenia. Mam Samsunga i przyznam szczerze dopiero kiedy przeczytałem o niedomaganiach serii R71/72 na tym forum to zacząłem jeden z problemów dostrzegać (słaba czerń).
A wszytko i tak zeleży od percepcji i wymagań użytkownika. Więc przy większych wymaganiach trzeba kupić lepszy sprzęt (często droższy), a i tak nie ma gwarancji, że nie pojawią się problemy jak np. w tym przypadku http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10509
 
Ostatnia edycja:

pepe

New member
Nie kupujcie Fiata tylko Mercedesy :)

Tego typu porady są moim skromnym zdaniem dosyć nieprzydatne. Jeśli kogoś nie stać na Mercedesa to kupuje Fiata i godzi z gorszą jakością ale płaci o połowę niższą cenę. Strategia sklepów z rtv jest oczywista - namówić klienta na zakup sprzętu. Jeśli masz do wydania 4000 zł to najlepszy będzie w tym przedziale cenowym taki i taki model. Reszta co czysty marketing (sic!).
 

focus

New member
Dlaczego odadzasz? Dlatego że ponieważ!!!

Masz gościu tyle pojęcia o rynku RTV ile wizyt w marketach. Nazwałbym Cię kartoflem, ale to już podobno marka sama w sobie i do tego zarezerwowana. Poczytaj do kogo należą patenty na matryce, jacy GIGANCI korzystają z koreańskich technologii, a później napisz sobie na kartce swój post, ale zanim go wyedytujesz, najpierw przeczytaj. Wcześniej obejrzyj np fototesty, lub jedź do marketu i zanim kupisz "swojego Thomsona" (bez urazy), porównaj ostrość, geometrię itp. Jakość kolorów da się w każym LCD wyregulować.
Odradzam Samsungi, LG, może jeszcze Sony, Sharpy i Panasonici - DOBRE SOBIE!!!:oops:
 

pinja

New member
Marion napisał:
porównanie LCD do tej Plazmy to jak fiata 125 p do audi A4
:confused: Może przykład nienajlepszy, ale miał na celu zwrócenie uwagi, że przykre niespodzanki zadarzają się nie tylko użytkownikom LG i Samsunga.

Proponuję trzy wdechy i wydechy i bez niepotrzebnych emocji, ;-)
 

Marion

New member
do focus:

nie będe odnosił sie do tego jak kogo nazywasz , aczkolwiek tym zdaniem pokazałeś jak zostałeś dotknięty przez Los, a co do tych wszytskich geometri i patentów i wytwórców matryc i innych testów , fototestów...na 100 klientów kupujących sprzet w sklepie 20 może 30 poczytało zapoznało sie z technologia itd, reszta idzie do sklepu z myślą że tam pseudo-doradcy( vide MM) pomogą mu wybrac Tv który go zadowoli, a ja swoją opinie opieram na tym co widizałem, po dokłądnym wyregulowaniu wszytskich parametrów, dobrym okablowaniu i zdania nie zmienie nawet jak usłysze ostrzejsze epitety. Poprostu wiem co widizałem i wiem Czym Pachnie Tv LCD,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Rynek to poteżne dzieło . Nie da się określić jednoznacznie co jest jest złe a co jest dobre. Wszystko jest obraczonewartoscią towaru a więc ceną.
Jeśli ktoś ma więcej pieniędzy wystarczy że poprosi o prezentację w domu przed zakupem i sam oceni wypowiedzi powyższe. Na prezentacjach cześciej wybierane są droższe marki gdyż klienci twierdzą że biednego nie stać na byle co. I że telewizorów nie wymienia się co kilka miesiecy.
Droższe marki i modele mają też lepszą elektronikę , większe mozliwości i lepsze wyposażnie.
Dla wielu osób syndrom jedynaka jest wystarczającym powodem radosci.
Tzn. majac w domu jeden telewizor i majac porównania do innych wystarczy że nam się podoba. Czasami przychodzi rozczarowanie gdy u sąsiada grajacy telewizor w klasie podobnej cenowej gra znacznie lepiej.
Ale widocznie sąsiad poświęcił więcej czasu na sprawdzenie runku.
Na rynku jak w życiu jest miejsce dla wybitnych i dla słabych.
Chcąc mieć dobry telewizor w domu przy własnych warunach - należy trochę sie przyłożyć do tego. I jedyną oceną nie moga być programy demo puszczane w supermarketach.

A ocenę zakupu i wyboru właściwego telewizora pozostawiam ku radości - kupujacym.
pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
witam
uważam że trochę żle sformułowano tytuł postu
ja bym nie odradzał LCD poszczególnych firm - ale namawiał na te lepsze -czytaj sprawdzone w dzaiłaniu.
Jak kogoś nie stać na najnowsze zdobycze techniki niech kupi ten tańszy i też się cieszy.Nie trzeba Go od razu dołować.

ps
KIKI - przestań już pić mamy 3 stycznia - czas odejść od stołu. Walnąłęś 4 identyczne posty :D:D:D:D

pozd
 

valdi

New member
kolego Marion
czy ty aby masz wogole LCD czy tylko widziałes na obrazku
Obrażasz cała rzeszę użytkowników Samsunga i to bez jakiegokolwiek powodu

pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
pół na pół

Trochę racji masz bo faktycznie sprzedawcy wciskają to co im pasuje a nie to co miałoby pasować klientowi.

Ale z moich doświadczeń wynika, że pociskają oni nie to co im szefostwo każe a to na czym mają największą prowizję, na czym najwięcej dorobią do podstawowej wypłatki - tak to już niestety jest i to ze szkodą dla klienta.

Pozdrawiam
Masta_J
 

mirsie

Member
Widzę,że niektórzy maja zwarcie na klawiaturach (klawisz enter),ale do rzeczy - czyli lcd. Opinia będąca początkiem watku jest bezsensowna, bo w grupie lg i samsungów są lepsze i gorsze modele , podobnie jak sony czy jvc. Cena nie czyni jakości. Widziałem telewizor sony bravia za ok.6000 który smużył tak niemiłosiernie, a ostrość obrazu wołała o okulary +6 dioptri ale i tak by one nie pomogły. Potem jego cena w okresie promocji została ustalona na ok. 3200 co mnie nie zdziwiło. Najgorsze w mojej ocenie są thomsony i grundigi a kuriozum był model z tak tragicznym obrazem jakiego nie spotkalem w innych (zupełny brak kontrastu i czerni, brak kolorów przy kącie 45*, różowe zabarwienie ekranu, ) i nie kosztował on 2500 lecz 4600. Czy cena miała przekonać o jego jakości? Ogladałem też demo hdtv na plaźmie sony - obraz dostawał takiej pikselozy, kiedy widoczny był strumień płynący po kamieniach ( demo z wędkarzami zarzucajacymi wędkę na pstrąga), po prostu procesor nie wyrabiał w przetwarzaniu strumienia danych.
Więc nie uogólniajmy bo nie ma to sensu. Firmy wypuszczaja modele dobre, budują markę bravia, viega, intuiva a potem wypuszczają modele mające niewiele wspólnego z modelami topowymi, poza tymi magicznymi słowami w nazwie.
O panasonicach jedynie nie mogę nic złego powiedzieć bo nie widziałem jeszcze bardzo złego modelu, co nie znaczy że ich nie ma.
pozdrawiam forumowiczówi mam nadzieję że mój post nie ukaże się 5 razy.
Mirek
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
zwarcie

mirsie napisał:
Widzę,że niektórzy maja zwarcie na klawiaturach (klawisz enter)

Niektórzy mają zwarcie między półkulami... ale do rzeczy - serwis działa jak działa i nic na to poradzić nie mogę - co więcej nie mogę nawet będąc zalogowanym usunąć tych nadmiarowych postów - zniknął gdzieś przycisk Edytuj.

Co do reszty Twoich uwag to masz oczywiście rację - nie można ogólnie przekreślać firmy.

EDIT: Dodam, że na tym konkretnym poście opcja Edit jest widoczna i działa :)

Pozdrawiam Masta_J
 
Ostatnia edycja:

eclipse

New member
Masta_J napisał:
Trochę racji masz bo faktycznie sprzedawcy wciskają to co im pasuje a nie to co miałoby pasować klientowi.

Ale z moich doświadczeń wynika, że pociskają oni nie to co im szefostwo każe a to na czym mają największą prowizję, na czym najwięcej dorobią do podstawowej wypłatki - tak to już niestety jest i to ze szkodą dla klienta.

Pozdrawiam
Masta_J

Ostanio bylem swiadkiem rozmowy klienta z sprzedawca na temat 2 tv - mniejsza o marki i modele ( LCD z nizszej powiedzmy typowo marketowej połki ) jedyne istotne róznice to:

model 1 - kąt widzenia 170 st , czas reakcji matrcy 8 ms
model 2 - kąt widzenia 178 st , czas reakcji matrycy 16 ms

Na prosbę klienta o plecenie któegoś z nich sprzedawca usilnie wciska model 2 argumentujac to kątem widzenia - klienet mu wierzy bezgranicznie. Wtrącilem sie do rozmowy i zaproponowalem kilentowi by sam sprawdzil jak sie oglada LCD od kątem powiedzmy 175 st i czy to naprawde ma dla niego jakeis znaczenie, gdyż raczje TV oglada sie pod kątem zblizonym do 90st. Argument sprzedawcy - bo wie pan jak bedzie mial pan impreze i na niej 12 gosci to ten 12 przy modelu 1 nie bedzie juz nic widzial ale przy modelu 2 bedzie mógł patrzec ...
W tym momecie dalem sobie spokoj :))
 

setunia

New member
Bez reklam
Moje spostrzeżenia są różne co do sprzedawców to mam o nich raczej niskie mniemanie (sorki Kiki). Natomiast w kwestii marek to moim subiektywnym okiem oceniając thebeściaki to Philipsy, ale te z funkcją Pixel Plus 2 - na nich nawet zwykła telewizja wygląda ładnie. Dobre są też Samsungi serii M, N, a potem cała reszta. Panasonic 32LE60 miał na przykład zamiast czerni nawet nie szarość tylko piękny granat, a z kolei plazmę serii PV60 pod względem jakosci obrazu mogę polecić każdemu.
Konkluzja taka jak w wielu poprzednich postach - nawet Mercedes produkuje serie A i S a różnica w cenie i jakości chyba jest widoczna dla wszystkich. Nie można porównywac Merola S-Klase z Audi A-2.
Poza tym oceniając Telewizory należy zwrócić uwagę na generacje matrycy i nie porównywać Thomsona z matryca o kontraście 600:1 i Sony z matryca 1300:1 bo na samym odwzorowaniu czerni Thomson dostaje w d.... . W marketch i w sklepach czesto takie modele są wymieszane a wyciągnać od sprzedawcy informację o roku wypuszczenia takiego przestarzałego modelu to cud nad Wisłą i prawda jest taka, że sprzedawcy często wypychają takie stare modele np. plazmy o rozdziałce 852x480, do których podłączają sygnał marnej jakośći, a obok nowoczesny LCD lub Plazma, które taki marny sygnał odtworzą dużo gorzej bo muszą go skalować.
 

grafion

New member
Do setunia-w pełni się z tobą zgadzam co do opinii najlepszych.Co do samsungów i LG mam wrażenie że producenci postawili raczej na ilość niż na jakość.
 

Czacha

New member
No to zaczyna być normalnie.
Ten wątek odwołujący się do opinii o samochodach po prostu się zapętlił i jedynie potwierdza starą prawdę, że o gustach nie powinno się dyskutować.
Mówię tak dlatego, że odkąd pamiętam (a nie jestem nastolatkiem) toczą się niekończące dyskusje o wyższości niemieckich nad francuzami czy coś tam jeszcze o japończykach.
To forum jest naprawdę pomocne w wymianie uwag dotyczących obsługi, dzielenia się doświadczeniami już użytkowników z tymi co mają dopiero użytkownikami zostać i myślę, że tego powinniśmy się trzymać.\:cool:
 

bonzoo

New member
witam! zainteresował mnie ten temat i z uwagą przeczytałem powyższe opinie. wczoraj zrobiłem sobie rundke po sklepach: MM, real, avans, macro, juka.... zabrałem ze sobą liste modeli LCD które na tym forum cieszą sie dużym uznaniem. I.... tu zaczyna sie zabawa.... gdybym chciał słuchać sprzedawców to kupiłbym....zwykły CRT!:p ale kierując sie zasadami podawanymi na tym forum oglądałem każdy LCD dokładnie. żaden model LCD nie świecił w każdym sklepie tak samo w jednym zachwycił mnie samsung w innym wypadł blado... można wiec stwierdzić wchodząc do pierwszego lepszego sklepu że ta marka jest super a inna be...na koniec mojej wycieczki polazłem do zaprzyjaźnionego sklepu RTV zabrałem pod pache swój własny dekoder polsatu (taki niestety mam) i po kolei podłączaliśmy do niego wybrane modele LCD ustawiałem je sobie tak jak chciałem i znajomy sprzedawca tylko wypakowywał kolejne LCDki. i wreszcie miałem jasność sa różnice i to spore pomiedzy modelami nawet tej samej firmy...niestety moj faworyt nie wypadł najlepiej aczkolwiek nieźle. dlatego popieram pomysł oglądniecia wybranych modeli w domowym zociszu i na własnym sprzecie dającym na LCD sygnał i... nie słuchać sprzedawców:p czytać to forum bo jest tu pare konkretnych osób które wiedza co pisza...:) a i moja uwaga co do sklepów czasem LCD stoją na półkach na różnych wysokościach i to znacznie fałszuje wizualne porównanie. u znajomego w sklepie model który odrzuciłem na wejsciu (stał wysoko) po podłączeniu go na koniec okazało sie że świeci prawie idealnie... sorry że taki długi post na debiut na tym forum.
 

Pluszak

New member
Ale Stereotypy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:p Ja sprzedaję LCD i Plazmy już długo

Po pierwsze jak sprzedam LCD o 500 czy 1500 zł droższy to nie mam premii 2000 !!!!

Każdy kto chociaż trochę liznął handlu wie,że w Polsce najważniejszym atutem telewizorów jest cena.Próbę polecenia lepszego modelu klient odbiera jak naciąganie na kolejne 1000zł
Są klienci o większych wymaganiach ale tak naprawdę kupując LCD kupujemy sobie modny telewizor bo każdy wie że 32" kineskop ma o wiele lepszy obraz niż lcd w systemie PAL więc po co te gadki o jakości.
To są tylko argumenty dla sprzedawcy.Jakość klient oceni na HD
Plazma jak na razie jest lepsza i na HD też dobrze się sprawuje tyle że nie ma 32 " plazm

Co do Samsungów, Lg i innych firm zasada jest taka sama jak w salonie samochodowym

ŻADEN FACET KTÓRY MA MÓZG WIĘKSZY OD GŁÓWKI OD SZPILKI NIE PYTA O TANI I DOBRY SAMOCHÓD

Czyli te firmy potrafią zrobić dobre modele ale wypuszczają też tandety bo jest takie zapotrzebowanie rynku.Jak już nie będziemy wymieniać kineskopów na LCD i Plazmy tylko LCD na lepszy LCD to dopiero wtedy możemy rozmawiać o jakości TV na rynku polskim
 

Pluszak

New member
:)

:p Znam owszem firmy gdzie trzeba wcisnąć konkretny model i markę ale wierzcie mi sprzedawca też człowiek jak widzi piąty grymas u klienta to poleci podobny model innej marki lub podobny tej samej.Ja już nie raz chciałem dobrze polecić i za to byłem przez klienta zbesztany.

Klienci mają przyzwyczajenia np. jak ktoś ma rodzinę w Stanach i tam bywa to można by mu nawet buty Sony sprzedać i będzie zadowolony.
Wziąść też trzeba pod uwagę ,że TV to też mebel i kobiety się nie przekona do towaru który jej sie nie podoba a facet który z nią przyjdzie dla świętego spokoju kupi ten bubel bo jest ładny :)
 
Do góry