Odpowiednie podpiecie kolumn kina domowego.

kwida88

New member
Witam. Pisze z zapytaniem nastepujacym. Otoz dokupilem sobie ostatnio dwie male kolumny wharfedale vr s1. Chcialem sprawdzic jak dziala system 7.1. Po podlaczeniu wszystkiego skalibrowaniu itp stwierdzilem ze glosniki ktore mam podpiete jako boczne w kinie domowym czyli vr-100 daja duzo mniej efektow, a zawsze byly dosc dobrze slyszalne to dosc duze kolumny, z efektu jakie daja s1 tez nie jestem zbytnio zadowolony (wpiete jako suround back). Staralem sie tez ustawic wszystko wedlug zasad jakie obowiazuja przy rozstawieniu kolumn kina domowego poustawialem je pod katem itp, co mogl bym jeszcze zrobic w celu poprawy doznan? Czy na tylach lepiej miec duze vr100 a z boku s1? Prosze o porade.
 

kwida88

New member
Wygląda to mniej więcej tak jak na rysunku duży prostokąt to szafka rtv przy nich fronty, kwadraty to kolumny efektowe, kółko siedzisko na którym siedzę podczas odsłuchów. Fronty skierowane około 45 sotopni do osi odłuchowej podobnie boczne suround. Niestety nie mogę siąść tak żeby były po boku a kolumn też nie dawałem bliżej bo jedna stoi na gablocie która musi być akurat w tym miejscu, a do drugiej powiesiłem półkę na przeciwko tamtej. Są dość wysoko około pół metra pod sufitem. Tylnie na podobnej wysokości za głową powieszone na ścianie z oknem po bokach ściany. Czytałem że efektowe mogą być wysoko, a nawet nie niżej niż 60cm nad uszami słuchacza. jeśli się mylę proszę o sprostowanie tych informacji.
 

Attachments

  • mieszkanie.jpg
    mieszkanie.jpg
    158,2 KB · Wyś: 23
Ostatnia edycja:

kwida88

New member
z tym 45 stopni fronty to może przesadziłem. Fronty około 30 stopni. Od ściany lewy 44 cm prawy 34 cm bo prawy stoi przy ścianie z komina, takiej kanciatej jak na rysunku ale fronty są akurat akustycznie w miarę okej, no i centralny stoi na szafce rtv.
 
Do góry