odległosci i cale

Santino

New member
Witam,
Stoję przed trudnym wyborem pomiędzy wielkością plazmy do 18 metrowego pokoju - odległośc od kanapy to 2.7 metra (nie więcej).

Uzytkowanie:
Cyfrowe UPC 40%
PS3 40%
DivX 20%

Wybor odnosnie typu telewizorka juz padł - plazma.
Marka Panasonic seria (42 lub 46)pv80 lub Samsung 551 (ze wskazaniem na... no właśnie raz juz jestem pewien ze samsung a innym razem ze panas). Obawiam sie ze 50 bedzie troche za duza.

Prosze użytkowników powyzszych modeli o informaje jak wypada sygnał SD na tak duzych telewizorach przy odległosci ok 2.7 metra.
Z góry dziękuję
Santino
 

magik1973

New member
Uważam, że 37 cali w zupełności wystarczy. Przy super jakości sygnału 42cale byłoby ok, ale kanały SD do najlepszych jakościowo nie należą. Chyba, że w niedalekiej przyszłości planujesz zakup platformy cyfrowej.

Mam TV 42 calowy, który oglądam z ok 3,5m (Cyfra+) i niektóre kanały SD wypadają bardzo słabo, za to HD... miód i wtedy żałuję, że nie kupiłem 50 cali.
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
przy tej odległosci oglądania zobaczysz ze 46" stanie sie za mały, ja teraz oglądam z ok 2m i ogarniam cały obraz, a już chciałbym 58" :D
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Przy 50" z 2 metrów widać niedostatki tworzonego obrazu na matrycy plazmowej (kolorowe mrówy) a sam obraz nieco przytłaczający wielkością. Przy 3,5 50" wydawałoby mi się idealne, przy 4m to to już raczej można pokusić się o 60". Nie mam sygnału SD, ale gorsze jakościowo filmy (z jakichś gazet) DVD nawet z 4 metrów wydają się koszmarkiem w porównaniu z chociażby 720p (mam ochotę na pawika patrząc w rozmydlony obraz spowodowany zbyt dużą kompresją)...
 

Santino

New member
A wiec jednak...:(
Własnie o to mi chodziło tego się boje "kolorowe mrówy".
Czyli raczej 46 cali na te 2.7 metra.
Dzieki za opinie.
Do wtorku (we wtorek chce juz zamowic konkretny model) jeszcze mam troche czasu wiec czekają mnie 3 dni główkowania :hmm:

Pozdrawiam
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Z prostych obliczeń wynika, że 50" przy 4 metrach daje podobny efekt jak 34" przy 2,7 metra, także 46" z tej odległości to jak prawie 70" przy 4 metrach. Będzie robić wrażenie (na początku przytłaczać)...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Wprawdzie jestem z innej piaskownicy, ale napiszę że filmy dvd (czyli rozdzielczość SD) z 2,5m oglądam na niemal 90"...

Oczywiście, nie na plazmowizorze...

;)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Plazma daje kilkukrotnie jaśniejszy obraz od projektora (większa moc, mniejsza przekątna i brak strat przy odbiciu od ekranu czy przejściu przez układ optyczny) - zatem efekt jest trochę inny w obu przypadkach (przy 4m 100" plazma spowodowałaby raczej bóle głowy niż przyjemność z oglądania)...
 

Santino

New member
Jutro pora zakupów a ja ciągle jestem w głębokiej D....:???:
Panowie dzięki za wszystkie opinie.
Na dniach opowiem na co padło i czy jestem zadowolony z wyboru.
Pozdrawiam
 

blackholesun

New member
Hej Santino,
Od piątku mam 50". Oglądam z 4.20m. Jest ok, jakby było więcej też byłoby ok. Wcześniej było 42" (z ok. 3.80m) i do grania na PS3 przysuwałem sobie fotel bliżej ekranu. Natomiast przy 50" niektóre kanały z Cyfry+ chodzą nieco gorzej. Ogólnie na 42" było tak, że chciało się grać jak najbliżej ekranu, a TV wygodnie oglądało się dalej, z kanapy. Co do 50" to... jeszcze mam za krótko, by doradzić :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Przed projektorem miałem 28" TVC 16:9 i oglądałem z odległości 1,6 metra...

Dodam że głównie filmy z dvd, rzadko telewizję.
 

Santino

New member
Hej Blackholesun,
Dzięki za odp.
A jaki TV kupiłeś?
I powiedz mi jak wyglądają kanały jesli staniesz 2.7 metra od tv?(Ja dalej nie odejde... chyba ze zrobie dziure w scianie i będę oglądał z sypialni ;))
Czy nie jest wtedy za duży?
Pozdrawiam
 

ivf

New member
mam 42" (samsung A451) i większość kanałów SD do niedawna najlepiej oglądało mi się z odległości około 2,6-3m. teraz telewizor wisi na ścianie i nie mogę się odsunąć dalej niż na jakieś 2,3m i w zasadzie nie jest źle, ale super wcale też niestety nie jest.. za to obraz HD.. można i bliżej siadać ;)
 
Do góry