Odległość w miarę stała 2.6, czy 50" to za dużo?

axn

New member
Witam,

Jak w temacie, pokoik nieduży, a właściwie sypialnia, plazma na ścianę, odległość od 2.5 do 2.65 max. Chyba 50", to trochę za dużo?
 

smoku666

New member
odpowiem ci tak:
ja mam 3,2m do ekranu 42' i już miesiąc po zakupie plazmy 42' żałowałem że nie kupiłem 50'

wszystko zależy od twojego gustu itp, ale jak na moje doświedczenie to śmiało wciągaj 50 cali, będzie sie fajnie oglądało ;)

pzdr.
 

S_Mac

New member
Ja mam 50' i siedzę w takiej odległości od ekranu (około 2,5m). Dla mnie jest super. Wcześniej miałem 42' przy tej samej odległości i była trochę mała. Po pewnym czasie przyzwyczajamy się do wielkości ekranu, ale zdaję sobie sprawę, że dla niektórych ludzi 50' z 2,5m jest nie do przyjęcia. Najlepiej pójść samemu do sklepu, stanąć 2,5m od telewizora i zobaczyć, czy nam to odpowiada.
 

piter100

New member
Ja mam 60cali,oglądam z 3 metrów i tak;na kanałach sd o słabej jakości jest za duży,na lepszych jest OK,a na HD REWELACJA!!!Wcześniej miałem 43 cale i w miarę upływu czasu wydawał się coraz mniejszy.Pozdrawiam:mrgreen:
 

cezy001

New member
piter100 napisał:
Ja mam 60cali,oglądam z 3 metrów i tak;na kanałach sd o słabej jakości jest za duży,na lepszych jest OK,a na HD REWELACJA!!!Wcześniej miałem 43 cale i w miarę upływu czasu wydawał się coraz mniejszy.Pozdrawiam:mrgreen:

Ja się pod tym podpisuję. Problem tylko w tym że połowa kanałów to słabe SD. Musisz sobie odpowiedzieć czy "zniesiesz" to że przez 50% czasu Twoje nowe cacko za ciężką kasę nie jest rewelacyjne lub wręcz słabe. Za to DVD, dobre SD, komputer, konsola, no i HD będzie imponujące.
 

axn

New member
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Dopytam jeszcze, jak przy takiej odległości wyglada różnica pomiędzy HD Ready, a FullHD, odpowiednio dla 50" & 42"?
 

bietka

New member
W sobotę kupilismy 50 LG.2.7 m do TV na scianie i jest ok jak najbardziej.Jezeli przełączę na Polsat z naziemnej to odbiór jest męczący z takiej odległości ale do przyjęcia.Teraz podłączylismy dekoder na HD i włąsnie zachwycamy się kanałami w tym systemie.
 

jarzak

New member
Ja swojego 50` pionka mam na ścianie w podobnej odległości od lipca. Obraz b. dobry - kablówka UPC, n-ka, kanały HD bomba. Z początku trzeba się przyzwyczaić do wielkości, po kilku tygodniach już nie zwracaliśmy na to uwagi. Teraz 32` w drugim pokoju jakby jakiś miniaturowy. Osobiście polecam, będziesz zadowolony.
:D :D :D

J.Z.
 

gatar

Active member
Bez reklam
axn napisał:
Dopytam jeszcze, jak przy takiej odległości wyglada różnica pomiędzy HD Ready, a FullHD, odpowiednio dla 50" & 42"?
Witam.
Poszukaj na grupie. Gdzies jest taka tabelka.
Napisze tak (na podtsawie tej tabelki).
Aby w pełni cieszyc sie szczegółowym obrazem fullHD na 42 " musisz go oglądać z odległosci nie wiekszej niż 1,66m, a 50" z 1,98m. Z 2,6m rożnicy między fullHD a HDreday (720p) zapewne nie zauważysz. Pamietaj o tym co już pisali. Obraz ze słabego analoga może byc trudny do zniesienia.
 
Do góry