odległość oglądania

lbk

New member
Stanley56 napisał:
Tak więc ponawiam pytanie do konkretnych adresatów którzy zechcieliby sie podzielić swą wiedzą w tym temacie.
Pozdrawiam

Wiedzą podzielili się poprzednicy - ja mogę podzielić się wrażeniami. Z odległości 4 metrów oglądam tv na 50" (507xa) i szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie, żebym mógł mieć mniejszy ekran. A jeszcze tydzień temu nie przeszkadzało mi wpatrywanie się w 28 cali :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przynajmniej kilkaset osób- które się z nami kontaktują po zakupach - twierdzi po kilku dniach / do miesiąca/ ze szkoda ze nie dałem się namówić na większy. Teraz dochodzi jeszcze jeden ważny czynnik. Oprócz N-ki HD , Cyfra + HD , Polsat Hd i nośniki które znacznie tanieją.
Toshiba zapowiada sensacyjne promocje i ceny na HD DVD. I jak piszą użytkownicy , szkoda tracić jakość z wielkością ekranu.
Rada - albo zamówić prezentację , albo do Hd kupować jedną wielkość wiekszą niż planowana i trochę zaufać użytkownikom.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
c1 napisał:
Witam - tak dla informacji i wiedzy dla innych
wg. HDTV for Dummies - odleglosc od punktu siedzenia do obrazu po prostu dzielimy przez 2.5.
- wynik to optymalna wartosc przekatnej obrazu.
dla przykladu
przy 5m [ok. 200"] - oraz powinien byc 80"

czyli ok 15" na kazdy 1m.
zarowno dla 4:3 16:9 dla TV i HD.

c1

Cześć C1

Coś mi tu nie wychodzi z podanego przez Ciebie wzoru.
Mam odl do tv ok.2.5m czyli 100",dzieląc to przez 2.5 powinienem mieć
40" do tv?Chyba zdecycowanie za dużo.
 

Extra330

New member
Witam.
Jeśli mogę dożucic swoje 3 grosze... Wielkośc ekranu dobieram tak, abym dobrze czytał napisy na filmie. A że lata lecą i wzrok już nie ten dlatego odległośc ta sama a rozmiar coraz większy :)
 

Mystik

New member
Extra330 napisał:
Witam.
Jeśli mogę dożucic swoje 3 grosze... Wielkośc ekranu dobieram tak, abym dobrze czytał napisy na filmie. A że lata lecą i wzrok już nie ten dlatego odległośc ta sama a rozmiar coraz większy :)
Jak skończą Ci się wielkości matryc to przerzuć się na filmy z lektorem :D

pozdrawiam

PS. Uważam, że Twój argument jest nie do podważenia :)
 
Do góry