Odleglosc od TV

michal2-4

New member
Witam,
Planuje zakup TV LED Panasonic 48as640.
TV bedzie wisial na scianie, odległość ok. 3-3,30 metra.
Czy 48 cali nie bedzie za duze ?
TV glownie do gier, filmow HD oraz telewizji SD (IPtv)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Podepne sie pod temat. Ja przymierzam sie do zakupu 40 cali i bede na nie patrzyl z odleglosci od 1,5 do 2 m. Mam wrazenie ze ekran w pierwszym momencie bedzie mi sie wydawal ogromny. Nigdy wczesniej nie mialem tv wiec nie mam porownania. Jak myslicie nie skonczy sie tak ze bedzie trzeba robic przemeblowanie zeby powiekszyc odleglosc ?

Mam 40cali i ogladam z 2 metrów. Na poczatku wyglądał za duży, teraz przymierzam się do 50-55 cali z tej samej odległości ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zależy jeszcze co oglądamy? Jak dobrej jakości HD i BD, to ok. można kupić większy TV. Ale nie zapominajmy, że jeszcze są nadawane kanaly w SD, a oglądać 55" ekran z 1,5m w takiej jakości jest dość męczące. Ja mam ok. 2,5m i na razie TV 42", ale w przyszłości chyba bym zmienił na 46". Wielkość pomieszczenia też odgrywa rolę, bo co innego salon 25mkw gdzie siedzimy 2m od TV, a co innego taka sama odleglość przy 12mkw. W pewnych warunkach po prostu dziwnie by wyglądał wielki TV na połowę ściany.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam z tej odległości +/- w sypialni 60", nic specjalnego, ale przyjemnie się patrzy.
48" przy 3.30cm to straszna malizna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko rozbija się o klasę cenową.
Jeśli nieprzekraczalna to Panasonic 48 AS640 będzie super.
Tyle ze musisz być niebieskim członkiem forum, aby otrzymać specjalna ofertę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzychu, to też jest trochę bez sensu z tym członkostwem. Są ludzie którzy specjalnie wykupią subskrypcje na miesiąc czy pół roku, żeby tylko dostać dobry upust a nastepnie już przestają się udzielać na forum. Gdybym był w podobnej sytuacji, to tez bym wolał zapłacić nawet te 20zl na rok i mieć TV w super cenie. Tylko to trochę nie w porządku do osób co czynnie udzielają się na forum, a nie są członkami klubu, bo przecież Oni więcej wnoszą w forumowe życie, niż osoba która jest czlonkiem i jej działalność kończy się na paru postach i zamówieniu sprzetu?
 

Rafal7

Banned
Krzychu, to też jest trochę bez sensu z tym członkostwem. Są ludzie którzy specjalnie wykupią subskrypcje na miesiąc czy pół roku, żeby tylko dostać dobry upust a nastepnie już przestają się udzielać na forum. Gdybym był w podobnej sytuacji, to tez bym wolał zapłacić nawet te 20zl na rok i mieć TV w super cenie. Tylko to trochę nie w porządku do osób co czynnie udzielają się na forum, a nie są członkami klubu, bo przecież Oni więcej wnoszą w forumowe życie, niż osoba która jest czlonkiem i jej działalność kończy się na paru postach i zamówieniu sprzetu?

To zależy jak na to patrzeć :)
Piszesz że 20 zł na rok, czy to tak dużo? Żaden sklep nie da upustu kilku set złoty za te przykładowe 20 zł.
Tylko nie pomyśl że to jakiś skok z mojej strony na Twoja osobę .:rolleyes:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie mi chodzi o to że nie dużo. Więc dlaczego żeby dostać dobrą cenę należy byc "niebieskim"? To logiczne, że każdy zdrowo myślący gość woli wydać te 20zl i mieć kilka stówek oszczędności, a z drugiej strony wykupienie czlonkostwa nie daje gwarancji że taki ktoś bedzie czynnie udzielał się na forum. To gdybyś Ty czy ja chciał kupić taki TV u Krzyśka, to mozliwe że bysmy dostali gorszą propozycję niż jakiś koleś X, który wydał parę złotych na wykupienie członkostwa?
 

Rafal7

Banned
Więc dlaczego żeby dostać dobrą cenę należy byc "niebieskim"?


Zapewne po to aby wesprzeć forum, żeby forum mogło się szczycić przed innymi ilu ma użytkowników Vip czy Premium jak zwał tak zwał.
Chociaż z drugiej strony można by było dopłacić do takiego tv te 20 zł i Kiki już by je sam przelał na konto forum, cała transakcja zakupu tv trwała by wtedy szybciej.

Na pewno dostali byśmy gorszą cenę, wiem bo pytałem o tv i też była namiastka o kolorze niebieskim.

Z drugiej strony też masz racje bo koleś X płaci parę zł wyrywa tv w dobrej cenie, ma już tv to ma gdzieś forum bo wyrwał w dobrej cenie tv, a my dalej piszemy, dyskutujemy i nie mamy nic z tego bo nie jesteśmy niebiescy.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie chcę tutaj spekulowac, czy cena by byla lepsza czy gorsza (pewnie KIKI też coś napisze), ale jeżeli tak by było jak napisałeś to uważam że trochę nie w porządku. Sądzę że więcej korzyści wnosi stały bywalec, niż jakiś figurant za parę zł. opłaty.
 

Rafal7

Banned
Wiesz co się dziś liczy :) $
Myślę że kryterium dostania dobrej ceny powinno być zupełnie inne, np. Ty i Ja jesteśmy Żółci i Wspieramy forum (liczba postów, wiadomo)
Ja bym zrobił to w ten sposób że aby być Żółtym to zwiększył bym liczbę postów aby dostać to range i wtedy masz dobre ceny u Kikiego i Black-a bo się udzielasz, a jeżeli ktoś nie jest co najmniej Żółty to niech wtedy jakoś wesprze forum.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To już jakiś sposób jest, i tutaj bym się zgodził:) Bo co to za klubowicz czy forumowicz, którego się widzi tylko w chwili rejestracji i po paru postach znika?
 
Do góry