Odległość od plazmy a wielkość ekranu

as80

New member
Witam, mam pytanie w wlasciwie problem do rozwiazania otóż zamierzam kupic plazme ps50b650 tylko zona nie daje mi spokoju mowiac ze za duza i ze ja bedzie glowa bolec itp. Prosze o opinie na ten temat z jakiej odleglosci powinno sie taki rozmiar tv ogladac. u mnie w domu byłoby to równo 3 metry czy to za malo jak na taki ekran? Jaki rozmiar tv najlepiej dla 3 metrów?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Było o tym wielokrotnie na forum....
Co podłączysz do tej plazmy? Jaki sygnał?

Ale tak generalnie powiem Ci, że oglądam 42 cale z 3 metrów i żałuję, że tylko 42 cale ( żona także!!)
 

batik87

New member
Ogladam Plazmę 50 cali z 2,6-3,8m i powiem Ci, ze dla mnie bomba, choc nie obrazilbym się gdyby byla pare cali wieksza,
Dekoder cyfrowy
PS3

Pozdrawiam
 

kapsell

New member
Bez reklam
odleglosc

Dla sygnalu hd to wystarczy az nadto, ale jak masz zamiar ogladac kanaly tv z sygnalem SD czy dvd nawet do bedzie za blisko i nie tyle bedzie bolec glowa co nie bedzie sie dalo patrzec na rozmazne piksele.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kiepski sygnał SD zawsze będzie kiepski - to się zgadza!!!
Ale z DVD bym nie przesadzał. Da się spokojnie obejrzeć!
 

kapsell

New member
Bez reklam
divixxxxx

z ok 2m divix nie da sie ogladac na 50".
A co do dvd, to dvd dvd nie rowne moze byc super, czasem jest bardzo kiepsciutko a najczesciej srednio.
Zalezy tez jaki ma sie odtwarzacz.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
z ok 2m divix nie da sie ogladac na 50".
A co do dvd, to dvd dvd nie równe może być super, czasem jest bardzo kiepściutko a najczęściej średnio.
Zależytez jaki ma się odtwarzacz.


Dlatego trzeba się przerzucić na Blu-Ray i programy HD!!!:p
Ja tam nie narzekam i żałuje, że kupiłem tylko 42 cale..(odległość od TV 3m)
 

kapsell

New member
Bez reklam
odleglosc

Dla mnie ta tabelka jest niemiarodajna. Dla mnie przykladowo ogladanie sygnalu hd na 46 calach z odleglosci 3 m to zdecydowanie za duzo. 2,5 to normalnie a jak sie podjaram np gra to spokojnie z 2m ogladam i jest super, oczy nie boja.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Kolego chyba nie bardzo wiesz co mówisz w tabeli masz 1,82m - 46" Full HD przeanalizuj a potem pisz co myślisz !! :blagam:


Kolego przeanalizuj co widzisz na tabeli potem przeczytaj co napisalem wczesniej i teraz posluchaj. Nie mowielem o FULL hd (o ktorym piszesz) tylko HD - lapiesz roznice?
Przeanalizuj a potem pisz co myslisz, ok?
 

bandi

New member
Tabela jest miarodajna, gram w gry na HD Ready 32" z 2 metrów i czasami aż mi się chce przybliżyć do TV

Tak więc polecam stosować się do miar z tabeli, szczególnie przy bardzo szczegółowym obrazie jak gry Video
 

kapsell

New member
Bez reklam
odtwarzacz BR

Nie wiem jaki przedzial cenowy wchodzi w rachube:
JVC XV BP1 - super cena do wysokiej jakosci
Pioneer BDP 320 - zdecydowanie lider
 

fotokrak

New member
tu to się chyba zleksza mylisz,poczytaj sobie o wadach i zaletach plazm i lcd
zasadędziałania znam, znam też zasadę powstawania obrazu na kineskopach i chodziło mi od migotanie obrazu na skutek rysowania obrazu linia po Lini oraz na przemian klatek w liniach parzystych i nie parzystych, tutaj tego chyba nie ma co? :)
 

bandi

New member
zasadędziałania znam, znam też zasadę powstawania obrazu na kineskopach i chodziło mi od migotanie obrazu na skutek rysowania obrazu linia po Lini oraz na przemian klatek w liniach parzystych i nie parzystych, tutaj tego chyba nie ma co? :)

Interlace - przeplot, np 1080i, Progressive - bez przeplotu pełne ekrany - 1080p

BTW dlaczego robicie takiego offtopa? Jakieś odtwarzacze w temacie o odległości? Po co bałagan robicie?
 
Do góry