Odległość Bardzo Ważna Rzecz-32 Czy 37

kokon55

New member
Witam
Jestem tutaj pierwszy raz,ale opinie na temat samsunga mam już wyrobioną!!!20 dni temu stałem się szcześliwym posiadaczem LE 32 S 71 B,telewizor bardzo ładny i do mojego pokoju 5 na 5 metrów jak najbardziej odpowiedni,37 byłby stanowczo za duży,oglądam go z odległości 3,5- 4 metrów i jest ok,jeżeli ktoś chce kupić nowy mebel w kształcie telewizora to niech weźmie 37 i większy a obraz będzie miał do bani,natomiast TV będzie na pewno sie wyróżniał w pokoju(oczywiście dotyczy pokoju 5 na 5 metrów)-DŁUGO ZASTANAWIAŁEM SIĘ NAD TYM ELEMENTEM I UWIERZCIE MI , ŻE TĄ SPRAWĘ BARDZO DOKŁANIE PRZEMYŚLAŁEM!!!!!!37 cali jest odpowniedni do oglądania od 5 metrów,i nikt mnie nie przekona!!!!!!!!!!!!!!!
mój tV mam od 20 dni,ale niestety już cos zacvzyna się dziać:
1. bardzo nieregularne rozciąganie w pionie obrazu,trwa to 1-2 sekundy kilka razy dziennie-JEST TAKI SAM PROBLEM U JEDNEGO KOLEGI Z FORUM ALE ODPOWIEDZI ANI JEDNEJ DLATEGO PORUSZAM TEN PROBLEM JESZCZE RAZ,JAK WIECIE CO Z TYM ZROBIĆ TO NAPISZCZIE!!!!!!!!
2. NA DWÓCH KANAŁACH NIE TRZYMA MI SYGNAŁU , TZN,SYGNAŁ SKACZE Z MONO NA STEREO ITD. DOPIERO PO USTAWIENIU RĘCZNYM TRZYMA ALE SAM NIE MOŻE ZŁAPAĆ SYGNAŁU!!!!!!!!!!!
3. Zaczyna brzęczeć prawy głośnik-czytałem już w wielu opisach na tym forum o tym problemie i wydaje się ,że jest no normalne!!!!!!!!!!!
JEDNA MAŁA REFLEKSJA-DO DIASKA KUPIŁEM TELEWIZOR ZA 3500 ZŁ ,MIAŁ MI GRAĆ NASTĘPNE 10 LAT(MÓJ CURTIC TYLE GRAŁ) A PO 20 DNIACH ZACZYNA SIĘ COŚ PSUĆ I NIENORMALNE JEST TO ,ŻE TA SYTUACJA JEST NORMALNA-BO JEDNEMU GŁOŚNIK JUŻ SIADŁ PO 5 DNIACH,DRUGIEMU OBRAZ ZANIKA PO MIESIĄCU A U MNIE PROBLEM Z JEDNYM I DRUGIM PO 20 DNIACH-SZKODA GADAĆ,WSZĘDZIE ROBIĄ MASÓWKĘ A TEGO SPRZĘTU Z LAT 90 JUŻ NIE BĘDZIE,TRZEBA SIĘ CHYBA DO TEGO PRZYZWYCZAIĆ !!!!!!!!!!
CZY MIAŁBYM KOMUŚ POLECAĆ TEN TELEWIZOR?????CHYBA NIE,ALE MÓWIĄĆ SZCZERZE KAŻDY Z MOICH ZNAJOMYCH MÓWIŁ COŚ INNEGO I NA PRAWDĘ TRZEBA KIEROWĆ SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM SWOJĄ INTUICJĄ PRZY OSTATECZNYM WYBORZE!!!!!!!!
POZDRAWIAM WSZYSTKICH URZYTKOWNIKÓW SAMSUNGÓW I RZYCZĘ JAK NAJMNIEJ AWARII ! ! ! ! ! ! !
 
J

Judash

Guest
Bylo kupc Sharp,Sonego,JVC....itd...a 3500 zlotych to znow nie taka az wielka kasa ;).Zawsze twierdze,ze..........nie stac cie na dobry sprzet,to taniego tym bardziej nie kupuj ;)
 

yobuchi

New member
kolego kokon ilestam- prosze nie krzyczec (caps lock)
jezeli chodzi o rozmiar to przekonałem sie, ze nawet jak na poczatku wydaje sie duzy (np 37) to szybko sie do niego przyzwyczaja i po pewnym czasie wydaje sie, ze wiekszy by nie zaszkodził :)
 

kamcyk26

New member
Nie zgadzam sie z kolega kokon55. Sam mialem taki dylemat porzed zakupem (pokoj 4,5 * 4,5). Kupilem 37PV60 i ... maly troche :). Ogladanie HD na takim ekranie z odleglosci wiekszej niz 2,5m traci sens, a i SD przy dobrym sygnale spokojnie z 3m mozna ogladac. Nie wiem jak jest z jakoscia SD na LCD (pewnie troche gorzej) ale dla plazmy nie trzeba ogladac z 5m zeby miec z tego przyjemnosc.

Polecam wszystkim duze ekrany, tylko wtedy mozna mowic o namiastce kina w domu.
 

LordKszyh

New member
obraz rozciąga się w pionie, jeżeli masz w tv ustawione proporcje ekranu na AUTO i leci jakiś program panoramiczny, ale nie wiem czy u Ciebie jest ten właśnie problem.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Ale sobie Kokon55 pokrzyczałeś :confused:
Jeśli dla Ciebie 37" z 5m jest odpowiedni to zapewne nikt nie będzie starał sie Ciebie przekonać. Weź jedną rzecz pod uwagę. Jeśli miałbys TV HD 37" i oglądałbys obraz HD z 5m to HD traci sens. Nie zauważysz różnicy między HD i byc może .. SD. Dopiero odpowiednio duży ekran pokaże bogactwo szczegółów HD.
ps. współczuje z powodu problemów z Samsungiem, ja mam Sharpa :)
 

kokon55

New member
32" a 37"

Gatar ale jesteś spięty!!!!!!!!!!!!!
ludzie dla mnie telewizor to tylko iwyłącznie środek do przekazywania informacji,nie obchodzi mnie żadne Hd, SRA de czy cokolwiek innego,ma być dobry obraz i tyle,czasu na to zbyt dużo nie mam, miałem 37" przez 2 dni i jest dla mnie za duży,więc mam teraz 32" i jest SUPER!!!!!!!Obraz się nie rozmywa,nie ma żadnego mrowienia i to jest najważniejsze.A kino mam po drugiej stronie ulicy(dla tych co chcą kino w domu) !!!!!!!!!!!Jeśli chodzi o rozmiar czy 32 cz 37,mam piękne meble dębowe i telewizor jako mebel nie jest mi potrzebny,krzyczycie ,że 37 jest ok!!!Może dla was tak,dla mnie nie!!!!!Chcecie oglądać 37" z 3- 4 metrów ???proszę bardzo,oglądajcie!!!!!!!!!!Ja wiem i wasze drugie ja ,że będzie dużo gorzej niż moja 32"z tych 3-4 metrów mojej kablówki!!!Ale cóż 37" to jest wypas!!!!!!szkoda gadać panowie!!!!!!!pozdrawiam
 

k0liber

New member
kokon55 napisał:
Chcecie oglądać 37" z 3- 4 metrów ???proszę bardzo,oglądajcie!!!!!!!!!!Ja wiem i wasze drugie ja ,że będzie dużo gorzej niż moja 32"z tych 3-4 metrów mojej kablówki!!!Ale cóż 37" to jest wypas!!!!!!szkoda gadać panowie!!!!!!!pozdrawiam

Ja tam oglądam 37' z 1,5, maksymalnie 2 metrów i nie narzekam. Ale fanatykiem nie jestem i nie zamierzam nikogo przekonywać, że tak jest dobrze. W znacznym stopniu to w końcu sprawa subiektywna. Z drugiej strony zgadzam się z uwagami przedmówców dotyczącymi HD - optyki oka ludzkiego nie da się oszukać i powyżej pewnej odległości szczegóły HD będą nieosiągalne. Jeżeli komuś nie zależy..... hmmm, to może nie to forum?


Pozdrawiam,

k0liber
 

grygiel

New member
Ja mam pokój 4,5 na 5 m i jvc 37S60 i powiem szczerze że po 9 miesiącach oglądania wydaje się ...za mały. 40-42 cale był by optymalny dla mnie no ale pozostaje mi się męczyć z tym maleństwem przez następne kilka lat...:)
Pozdrawiam
 

LordKszyh

New member
grygiel napisał:
Ja mam pokój 4,5 na 5 m i jvc 37S60 i powiem szczerze że po 9 miesiącach oglądania wydaje się ...za mały. 40-42 cale był by optymalny dla mnie no ale pozostaje mi się męczyć z tym maleństwem przez następne kilka lat...:)
Pozdrawiam

buhahaha... ale się uśmiałem :D ja mam 32" to wogle nic nie widze... taki maleńki :) a oglądam z 2,5 m
 

pandzik

Member
Bez reklam
Mam 32"tv od 2 tygodni i trzeba przyznac ze faktem jest, tak jak mówią niektórzy, ze nie ma czegoś takiego jak za duży tv.... ;)
Oglądam lcd-ka z max 2,5 m i to jest wszystko na co stać ten wymiar...
To jest moja opinia, laika i amatora....

Mam nadzieję, ze wszystko sie jakoś ułoży i będziesz zadowolony z uzytkowania lcd-ka
 

godula-abc

New member
------------------------------------------------------------
Może dla was tak,dla mnie nie!!!!!Chcecie oglądać 37" z 3- 4 metrów ???proszę bardzo,oglądajcie!!!!!!!!!!Ja wiem i wasze drugie ja ,że będzie dużo gorzej niż moja 32"z tych 3-4 metrów mojej kablówki!!!Ale cóż 37" to jest wypas!!!!!!szkoda gadać panowie!!!!!!!pozdrawiam
-----------------------------------------------------------------


Z takimi problemami to nie wiem po co ci LCD???

Za połowe ceny kupisz dużo lepszy zwykły TV idealny dla ciebie

ja mam 32 cale z 2,5 metra i wg mnie to jest optymalna odległość dla tego rozmiaru
 

dany

New member
Kupilem 42PV60 do oglądania z 3m, absolutnie nie załuję, przez 30 minut też wydawał się za duży, tez mam dębowe meble :) teraz twierdzę że jest odpowiedni, ale większy by nie zaszkodził, wiec jesli 65'' FullHD zejda do akceptowalnego poziomu cenowego, z miejsca się przesiadam :)

Zgadzam sie natomiast ze na 37'' LCD Samsunga, kablówka oglądana <3m będzie wyglądała fatalnie, są być może takie LCD które pokażą kablówkę ładnie, ja takiego nie spotkałem więc kupiłem plazmę i jestem zadowolony, mam kompromis.
 

jacek315

New member
odległość oglądania

Witam.Wczoraj spędziłem prawie godzinę w sklepie oglądając nowego LCD Sony 46 cali.Lecial sygnał z n-ki.Programy w HD mozna było oglądac z 2 metrów, pozostałe 3,5 - 4,0 metra.Z tej ogległości nie widac było pikselozy, żadnego smużenia czy zamazywania. Też jestem na etapie wyboru wielkości tv i waham sie pomiędzy 37 a 40 cali. Mam pokój 5,5 na 5 metrów, odległość oglądania od 3 do 4,5 metra. Uważam ,że jesli odbiornik ma podane dobre zrodło sygnału , to mozna spokojnie pokusić sie o większą przekątną. Przyjemnośc ogladania telewizji , filmów czy sportu na większym ekranie , przy dobrym jakościowo odbiorze, nie podlega dyskusji.
 
Do góry