Odległość 2,9m. 46vt20 czy 50v20

serwacy

New member
Witam
Miałem w domu przez tydzień 42v20. Telewizor super tylko trochę za mały. Do ekranu mam 2,9m (najczęściej), bliżej mogę usiąść 2,5m , dalej nawet i 6 metrów. Moje pytanie oczywiście tyczy sie sygnału SD - do HD nie zawracałbym nikomu głowy. Czy z niecałych 3 metrów 50 cali da rade przy sd? Na 3D mi nie zależy, chodzi o telewizję z cyfry+. Wiem że 46vt20 bedzie bez zastrzezen, szkoda mi tylko kasy na niepotrzebny dla mnie gadżet 3D. Lepiej tanszy 50v20? Chodzi o pikseloze. A moze złoty środek tj. 46g20. Chce coś wybrać z tej trójki. Aha,założmy ze kasa nie ma wiekszego znaczenia. Pomóżcie proszę. Dlaczego nie ma 46v20?????!!!!
 

don111

Banned
pikselozą to się nie martw, różnica między 46' a 50' będzie minimalna
bardziej odpowiedni byłby chyba 46' ale bez sensu przesiadać się z V20 na G20, VT trochę za drogi, więc drogą dedukcji zostaje 50V20 :D
ja mam 46' z 2,5m i do samego SD bardziej odpowiedni byłby raczej 42' ale źle nie jest... za to do HD wolałbym coś w okolicach 50-55', jakiś kompromis musi być
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ponieważ sięgasz po serię V20 - to 50 powinna dać sobie radę z odległości 3 m.
Chociaż lepiej jeśli masz wątpliwości dokonać prezentacja w domu. Jeśli masz dobry bitrate - będzie extra. Ale jeśli słaby - to może być kicha.
 

serwacy

New member
Wielkie dzięki za odpowiedzi. Chyba trzeba będzie zaryzykować z 50v20. Co do bitrate, to sygnał mam taki jaki oferuje cyfra+. Z drugiej strony jest i bedzie coraz wiecej kanałów hd. A nie ma sie co oszukiwać, że tv zmienię np.za 5 lat. Będzie działał (oby) duzo dłużej.
Chyba że stanieje 46vt20, ale ceny są takie jakby Panas nie chciał go sprzedawać:shock:
Pozdrawiam
 

pekao

New member
Qurcze mam analogiczny problem mam obawy ze Plazma 42v20 bedzie zbyt mały a 50 V20 zbyd duży.
SERWACY - Jak rozwiązałeś ten problem plsss.
 

Samur_aj

New member
Ja mam 50 i z odległości 3,3m dokładnie mierzone obraz jest za mały. Szok był pierwszego dnia, a dziś kupił bym większy. Sygnał SD jak i HD. Prawda że HD przy takiej odległości to bajka ale z SD też nie ma problemu.
Teściowa która ma w domu 26cali, powiedziała że 50 ogląda się jak w kinie, a po tygodniu powiedziała że u niej w TV to te ludziki jakieś takie małe biegają :) i chce większy TV do domu.
 

Peter_21

New member
jakbym mial osobiście wybierać to bym brał 46VT20; 3 metry SD 50 cali to już lekka przesada, chyba że ktoś lubi pikselozę, przy HD też nie ma co przesadzać...
 
W

witek_z

Guest
Nie no Peter nie przesadzasz trochę?
Serwacy nie zastanawiaj sie tylko bierz 50-tkę.
Ja mam 42" z 2,2 metra HD ready SD cyfrowe i żałuję że nie kupiłem 50".
 

dandy

New member
I ja mam ten sam wielki dylemat co serwacy i pekao.. odległość 2.90 m. Sygnał SD - cyfrowy z UPC.
Stojąc w takiej odległości w sklepie przed 42v20 jest dla mnie zbyt mały, a 50V20 zbyt duży. Nie mniej niż pikselozy obawiam się tego, że wzrok będzie mi za latał po ekranie w te i wewte.. tym bardziej, że przesiądę się z 21 cali... ech, gdyby istniał 46v20 byłby w sam raz.
Niemniej.. powoli skłaniam się ku 50V20..
 

pekao

New member
jakbym mial osobiście wybierać to bym brał 46VT20; 3 metry SD 50 cali to już lekka przesada, chyba że ktoś lubi pikselozę, przy HD też nie ma co przesadzać...


Peter_21
Ja jak najbardziej jestem za 46VT20, przy czym ten TV ma zaporowa cene, nie jest moim zdaniem warty tych pieniedzy.
 

pekao

New member
Panowie !
a może poszukać 46-tki z innej firmy ?
Macie jakies doświadczenie jesli chodzi o 46 calowe plazmy np. Sony, Samsung lub inny ?
Nie ukrywam, że Panas jest moim faworytem ale jak mam cierpiec z powodu zbyt małego ekranu po prostu pójść na kompromis .

Prośba o Wasze zdanie w tej kwestii...
 

krisder

New member
Bez reklam
Sony nie produkuje plazm (przynajmniej nie występują na naszym rynku). Obecnie plazmy to tylko Panasonic, Samsung i LG. Z tych wymienionych proponuję jednak pozostać przy Panasonicu. Po wycofaniu Pioneera z produkcji odbiorników tv Panasonic jest liderem w technologii plazmowej. Proponuję poczytać forum w temacie plazm Samsunga i LG. Można się doczytać wielu pozytywnych komentarzy ale jest cała masa na temat buczenia, piszczenia , odbić matrycy i spadku kontrastu w jasnym pomieszczeniu. Swojego panasa posiadam zaledwie kilka dni i żadne takie przypadłości nie występują. Porównywać z poprzednim lcd-kiem nie będę bo nie wypada kopać leżącego.
 

pekao

New member
Dzieki za cenne info !
Pytanie z innej beczki: rozpatrywałeś może zakup LCD Panasa np tx-L42D25 ?
Jaki model plazmy kupiłeś jaka odległość i rozmiar ?
Dla czego plazama ?
 

ArtiW

New member
Ja do niedawna miałem 32 (crt) i było świetnie. Teraz mam plazmę 50 i... nie wiem jak to możliwe, że wcześniej było świetnie :)
Świetnie to dopiero teraz jest, a oglądam 50'' z odległości od 2 do 3,5m.

Bierz 50''

PS.
Dodam, że też wybierałem między tymi TV
 
Do góry