Odblokowywanie DivX w plazmach serii PQ

Lasica

New member
Witam,

Część osób z tego forum ma problem z wejsciem do menu serwisowego w plazmach PQ2000 i PQ1000, oraz na zagranicznych forach są wieści o tym, że nie da sie również w PQ3000 z softem w wersji V3.37.0.

Jeśli zależy Wam na DivX i jest to jednym z kryterium wyboru, sprawdźcie przed zakupem w sklepie czy istnieje możliwość wejścia do menu serwisowego!

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w najnowszej wersji oprogramowania LG zablkokowało tę opcję!

Należy się liczyć również z tym, że jeśli nasz odblokownay już odbiornik pojedzie do serwisu, lub zostanie przez nas zaktualizowany(o ile to możliwe w domowych warunkach) - wejście do menu serwisowego zostanie zablkowane, gdyż serwis w 99% przypadków wgrywa najnowsze oprogramowanie.

Póki co nie znalałem sposobu na to aby wgrać starszą wersję softu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

msx

New member
Lasica napisał:
Witam,

Część osób z tego forum ma problem z wejsciem do menu serwisowego w plazmach PQ2000 i PQ1000, oraz na zagranicznych forach są wieści o tym, że nie da sie również w PQ3000 z softem w wersji V3.37.0.

Jeśli zależy Wam na DivX i jest to jednym z kryterium wyboru, sprawdźcie przed zakupem w sklepie czy istnieje możliwość wejścia do menu serwisowego!

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w najnowszej wersji oprogramowania LG zablkokowało tę opcję!

Należy się liczyć również z tym, że jeśli nasz odblokownay już odbiornik pojedzie do serwisu, lub zostanie przez nas zaktualizowany(o ile to możliwe w domowych warunkach) - wejście do menu serwisowego zostanie zablkowane, gdyż serwis w 99% przypadków wgrywa najnowsze oprogramowanie.

Póki co nie znalałem sposobu na to aby wgrać starszą wersję softu.

Pozdrawiam

a gdzie znalezc softy do modeli PQ? bo ja szukam ale jakos nie moge znalezc
nigdzie
 

Lasica

New member
Nigdzie nie ma softów właśnie niestety. nawet jakby były to chyba nie da się ich wgrać samemu przez np. USB tylko trzeba zdjąć tylną obudowę i się gdzieś podłączyć. Tak to opisywała przynajmniej jedna osoba której LG w domu podmieniało soft w związku z jakimś problemem.

tomi-pops gdzie opisywałeś?
Działa to z każdym modelem i softem?

Jeśli możesz napisz jeszcze raz jak to działa :cool:

Pozdrawiam
 

seksista

New member
Opowiem wam jak to jest z wymianą oprogramowania bo mój świętej pamięci PC51 miał przeprowadzoną taką operację. Nie szło wgrać nowego softu przez rs więc serwisant rozebrał moją plazmę i wyłuskał główną płytę na stół, i tak podłączył regulowany zasilacz ustawiony na 5V do głównego zasilania płyty oraz z kompa do złącza które łączyło się z matrycą i dopiero wtedy soft poszedł. Ale moja plazma w tym momencie chyba tego nie przeżyła więc nie jest to takie proste bo serwis nawet ma problemy.
 

OsUcH

New member
witam serdecznie,

od dwoch dni jestem posiadaczem LG 42PQ2000, wejsc w menu serwisowe wszedlem. Poprzez telefon komorkowy z programem. Ale niestetety u mnie nie ma tool option 3 jest tylko tool option i nie moge zmienic aby plasma zaczela czytac divixy...
 

2umba2

New member
Witam. Posiadam Plazmę LG PQ6000 i dysk usb 500GB mogę oglądać zdjęcia i słuchać mp3 ale nie mogę uruchomić filmów divx. Czytałem, że coś trzeba zmienić w trybie serwisowym.Jak można to proszę o pomoc jak to zrobić. Dzięki
 

jankol66

New member
PQ2000 DivX

witam serdecznie,

od dwoch dni jestem posiadaczem LG 42PQ2000, wejsc w menu serwisowe wszedlem. Poprzez telefon komorkowy z programem. Ale niestetety u mnie nie ma tool option 3 jest tylko tool option i nie moge zmienic aby plasma zaczela czytac divixy...

Możesz :)
1) Wejdź w tool option - (pierwsza pozycja w menu serwisowym)
2) Przejdź do Media Player i zmień z "EMF-PM" na "EMF-PMM"
3) Zatwierdź zmiany i uruchom ponownie TV.

U mnie działała (firmware 3.40)
Pozdrawiam.
 

Andrzej16

New member
witam serdecznie,

od dwoch dni jestem posiadaczem LG 42PQ2000, wejsc w menu serwisowe wszedlem. Poprzez telefon komorkowy z programem. Ale niestetety u mnie nie ma tool option 3 jest tylko tool option i nie moge zmienic aby plasma zaczela czytac divixy...
JAK TO ZROBIŁEŚ?
Domyślam się, że telefon musi mieć IRDę, czy to jest jakaś aplikacja (jakie mądre słowo :) ) java? Czy coś trudniejszego?
PROSZĘ o odpowiedź, czekam już bardzo długo na taką możliwość.
 

OsUcH

New member
trzeba miec jeden z n/w telefonów:
Nokia 5500
Nokia 5700
Nokia 6290
Nokia E50
Nokia E51
Nokia E60
Nokia E61
Nokia E61i
Nokia E62
Nokia E65
Nokia E66
Nokia E70
Nokia E71
Nokia E90
Nokia N71
Nokia N73
Nokia N75
Nokia N80
Nokia N92
Nokia N93
Nokia N93i
Nokia N95
Nokia N95 8GB

pobrać apikacje Psiloc irRemote, szukać pilota o nazwie LG IN-START Service Menu + EZ Adjust Service Menu, do menu wchodzimy przyciskiem nr 2.

pozdr.
 

jamal2

New member
soft v3.41

Czy mozna odblokować w PQ2000 z softem v3.41 ?? Próbowałme juz chyba wszystkiego i nic. Numer z trzymaniem OK czy tez MENU na TV i pilocie nie działa. Podobnie z Telefonem N95 i programem tez nic nie daje. Jest wogule możliwość odblokowania tego softu?
 

arturmos

New member
42PQ2000-odblokowanie usb

31012010032.jpg
witam.(42PQ2000)
po jednoczesnym naciśnięciu przycisku ok na telewizorze i pilocie(przytrzymaniu) pokazało się okienko do wbicia kodu(wbiłem 4x0)do jakiegoś menu wszedłem,ale brak funkcji opisywanych do0 odblokowania usb.
przesyłam zdjęcie tego menu
 

Attachments

  • 31012010032.jpg
    31012010032.jpg
    223,4 KB · Wyś: 176

Andrzej16

New member
Czy mozna odblokować w PQ2000 z softem v3.41 ?? Próbowałme juz chyba wszystkiego i nic. Numer z trzymaniem OK czy tez MENU na TV i pilocie nie działa. Podobnie z Telefonem N95 i programem tez nic nie daje. Jest wogule możliwość odblokowania tego softu?

Dzięki OsUcH i jankol66 wszedłem do menu telewizora, a następnie dokonałem ulepszenia sprzętu o odtwarzacz DIVX ;).
Jeszcze raz DZIĘKI.

Jamal2 podejdź z telefonem bardzo blisko TV, telefon ma bardzo małą moc sygnału IR, zadziała. U mnie za pierwszym razem nie działało, ale następnego dnia zorientowałem się, że telewizor nie widzi "pilota" z Nokii. 15cm powinno wystarczyć, pin to cztery 0.
 

jamal2

New member
Dzięki OsUcH i jankol66 wszedłem do menu telewizora, a następnie dokonałem ulepszenia sprzętu o odtwarzacz DIVX ;).
Jeszcze raz DZIĘKI.

Jamal2 podejdź z telefonem bardzo blisko TV, telefon ma bardzo małą moc sygnału IR, zadziała. U mnie za pierwszym razem nie działało, ale następnego dnia zorientowałem się, że telewizor nie widzi "pilota" z Nokii. 15cm powinno wystarczyć, pin to cztery 0.

Tylko proble w tym ze jak sciągnołem ten programik na Nokie to nie było tam takiego pilota jak pisali koledzy wyżej.
 
Do góry