"Odbiór" kabałów DVB-T na serii PX80

Adex

New member
Witam
Plazmę 37PX80 posiadam jakieś dwa miesiące. Ponieważ blisko mam do nadajnika w Raszynie/k.Warszawy cały czas się zastanawiałem dlaczego mój TV nie łapie z niego sygnału. Po ręcznym ustawieniu kanału 47 nie wyświetlał nic, przy szukaniu z automatu także nie znajdywał żadnych usług DVB... Aż dzisiaj natknąłem się na temat dotyczący TV innej firmy, radzono w nim wybrać inny kraj instalacji. Zrobiłem tak i działa :) Oczywiście nie pooglądamy sobie kanałów w MPEG4, ale można "zobaczyć" większe możliwości naszego TV i zawsze daje to nadzieje na przyszłość (moduł CI).

Metoda aktywacji usług DVB wygląda następująco.

1. Wchodzimy do menu/ustawienia i wybieramy opcję ustawienia fabryczne
2. Trzykrotnie potwierdzamy chęć resetu odbiornika
3. Po wyświetleniu komunikatu o potrzebie jego wyłączenia, robimy to klawiszem na obudowie.
4. Włączmy ponownie włącznikiem sieciowym
5. Wybieramy język menu na Polski, kraj instalacji Niemcy

I to wszystko. Telewizor zaczyna skanować najpierw tuner DVB-T a później analoga. Znalazł mi pięknie wszystkie dostępne kanały cyfrowe. EPG działa, opisy w nim mają polskie czcionki. Szkoda tylko, że grafika jest tak uboga...
Głos jest :) obrazu brak :(

Grzebię w menu i znalazłem miernik sygnału:
Jakość sygnału: 10 (max)
Siła sygnału: 10 (max)
Od razu zacząłem żałować, że nie wstrzymałem się z zakupem i nie poczekałem na model z MPEG-4. Szkoda też, że w menu serwisowym nie ma opcji MPEG-4 jak w jakimś modelu LCD Philipsa. Nadzieję daje moduł CI. Czy ktoś ma pojęcie jaki będzie współpracował z naszą plazmą?

Na stronie producenta takiego modułu jest logo Panasonica: http://neotionpocket.com/about_idtv_ci_ciplus.php
Napisałem maile do Panasonic Polska, firmy Neotion (producent modułu) i do gościa z Allegro, który je sprzedaje. Zobaczymy co odpiszą...
 
Ostatnia edycja:

mareknot

New member
Dvb-t

Witaj! Podzielam zdanie poprzednika. Od roku mam Panasa 50 z serii 7 z DVB-T i odbieram wszystko z Skrzycznego, a to leci w dwójce MPG (K);)
Jak coś będziecie wiedzieć na temat takiego modułu CI to dajcie znać. Pozdrawiam wszystkich Panasiaczków.
 

Adex

New member
Yyyyy, myślałem, że wyraziłem się jasno (i to ze 3 razy), że wiem dlaczego nie odbiera mi kanałów. Z Raszyna leci tylko MPEG-4...
Dzisiaj po włączeniu tv, wyświetlił mi się komunikat o nowych usłygach. Wcisnąłem OK i dopisał mi do listy TVN7.

P.S.
Na razie na maila odpisał mi sprzedawca z Allegro
witam
niestety z Pana TV moduł nie będzie współpracował
pzdr
Czyli nici z tego :(
 

timbot

New member
Bez reklam
prawdopodobnie moduł CI mpeg4->mpeg2 zrobi skalowanie do SD, ale że obecnie chyba tylko TVP HD jest HD z raszyna, to nie bedzie Cie to bolec :)
 

Adex

New member
timbot
Jest tak jak właśnie piszesz. Na części telewizorów to działa (np. Sony) na naszych panasach niestety nie. Pewnie Panasonic musiałby udostępnić nowe oprogramowanie, ale że tego jescze nie zrobił, więc musimy o tym temacie raczej zapomnieć :(
 

marszczu

New member
Witam wszystkich forumowiczów !
Wczoraj podłączyłem 50 km od Warszawy panasonica 50-pz800e (z menu kraj wybrałem niemcy) wyłapał mi 7 stacji HD - jest czysty , idealny dźwięk w DD ale obrazu brak :( a tv ten ma mieć MPEG4 ?
Nie bardzo wiem gdzie leży problem? Tv podłączyłem do cyfrowo - analogowej anteny telmora ze wzmacniaczem.
Z góry dziękuje za pomoc. pozdrawiam
 

Adex

New member
W Niemczech jest MPEG2, więc prawdopodobnie tv po wybraniu tego kraju jest w tym trybie. Spróbuj wybrać Francję, oni zdaje się że mają MPEG4
 

marszczu

New member
wielkie dzięki za pomoc - test mogę niestety zrobić dopiero w poniedziałek - napisze jaki będzie efekt. Pozdrawiam
 

marszczu

New member
Po ustawieniu Francji w menu TV wyłapał 9 stacji (2 stacje radiowe), dźwięk OK, a obraz na niektórych kanałach nieco szarpany, ale jakość przyzwoita. Bardzo dziękuje za pomoc w roawiązaniu problemu :grin:. Po raz kolejny forumowicze wiedzą przewyższyli serwisantów. Pozdrawiam
 

Armitage

New member
Adex napisał:
Witam
Plazmę 37PX80 posiadam jakieś dwa miesiące. Ponieważ blisko mam do nadajnika w Raszynie/k.Warszawy cały czas się zastanawiałem dlaczego mój TV nie łapie z niego sygnału. Po ręcznym ustawieniu kanału 47 nie wyświetlał nic, przy szukaniu z automatu także nie znajdywał żadnych usług DVB... Aż dzisiaj natknąłem się na temat dotyczący TV innej firmy, radzono w nim wybrać inny kraj instalacji. Zrobiłem tak i działa :) Oczywiście nie pooglądamy sobie kanałów w MPEG4, ale można "zobaczyć" większe możliwości naszego TV i zawsze daje to nadzieje na przyszłość (moduł CI).

Metoda aktywacji usług DVB wygląda następująco.

1. Wchodzimy do menu/ustawienia i wybieramy opcję ustawienia fabryczne
2. Trzykrotnie potwierdzamy chęć resetu odbiornika
3. Po wyświetleniu komunikatu o potrzebie jego wyłączenia, robimy to klawiszem na obudowie.
4. Włączmy ponownie włącznikiem sieciowym
5. Wybieramy język menu na Polski, kraj instalacji Niemcy

Witam

ten sposob dziala takze na modelu PH-42PZ8ES - caly czas sie zastanawialem dlaczego mi nie wyszukuje w dvb-t ale dzieki Tobie juz wyszukuje :)
Dziekuje

Pozdrawiam
leszek
 

piotrgrb

New member
Adex napisał:
Właśnie u siebie przed chwilą ustawiłem Francję i niestety nic z analogu mi nie łapie :(

Ustaw D1/PAL dla Analogu zamiast Secama(domyślny dla Francji) czyli PAL B/G dla wizji (sam PAL jeśli nie ma takiej opcji) i PAL D/K dla fonii. No i każ mu szukać jeszcze raz. Pozdr. Piotr
 

mareknot

New member
Dvbt

Witam!
Czy komuś coś wiadomo na temat DVBT w Panasie z tunerem MPG2:
1/ czy będzie możliwa zmiana na MPG4 w dowolny sposób (zmiana oprogramowania, zmiana bebechu w skrzynce),
2/ dodanie jakieś karty by pozmieniać sygnał z 2 na 4,
3/ albo coś innego ?:hmm:
Pozdrawiam M.
 

Pawel70

New member
Najtaniej napewno będzie nabyć zewętrzny tuner dvb-t.Na dzień dzisiejszy to około 450 złociszy ale z czasem napewno stanieją.
 

mareknot

New member
Nie o to mi chodziło:( . Mam już dosyć dodatkowych skrzynek. Interesuje mnie ingerencja w telewizor przez kartę lub zmianę bebechów ewentualnie może wystarczy oprogramowanie. Pozdrawiam M. :)
 
Do góry