Od patrzenia na plazmy bolą mnie oczy :(

jtd

New member
Bez reklam
Gdy chodze po sklepach z telewizorami LCD i plazmami, to gdy sie patrze chwile na na plazme to lekko bola mnie oczy, a gdy sie patrze na LCD to nie, dlaczego tak jest ?:(
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
jtd napisał:
Gdy chodze po sklepach z telewizorami LCD i plazmami, to gdy sie patrze chwile na na plazme to lekko bola mnie oczy, a gdy sie patrze na LCD to nie, dlaczego tak jest ?:(
Chyba nikt nie da Ci odpowiedzi na pytanie. Pewnie znajdzie sie ktos kto uknuje myśl iz napewno jestes sprzedawcą mającym układ z producentem lcd-eków i wten sposób odstraszasz od plazm -zobaczyz będa tacy .Będa tez tacy co powiedzą iz masz chore oczy bo znowu jak oni patrzą na lampy w postaci lcd to ich bola oczy;)

Jedno jest pewne będziesz pierwszym na tym forum ,ktory nie będzie miał problemu w wyborem rodzaju telewizora i w związku z tym

SZCZERE GRATULACJE:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
dzieki za rzeczowa odopwiedz ale sam podejrzewam ze jest to chyba od migotania plazm
 

marcintgr

New member
To że oczy bolą to jest własnie kwestia migotania pikseli w ekranie plazmowym! podobnie jak w CRT już wcześniej o tym opisywałem!!
 

piotrek6000

New member
jtd napisał:
dzieki za rzeczowa odopwiedz ale sam podejrzewam ze jest to chyba od migotania plazm
Masz rację, jtd, plazmy mają podobny problem co crt (mnie też to strasznie irytuje). W technologii LCD migotanie po porostu nie występuje.
 

jtd

New member
Bez reklam
dzieki za odpowiedzi, tak jeszcze apropo w tylnej projekcji wystepuje tez jakies migotanie czy te telewizory nie maja z tym problemu tak jak lcd ?

i czy sa jakies plazmy ktore NIE migocza ?
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Kwoli ścisłości.
Każdy TV migocze, ale im ma więszą bezwładność poszczególnego piksela, a tak jest w LCD, tym obraz migocze mniej. Plazmy, tak jak w CRT lepiej reagują na zmiany obrazu, toteż widać, ze obraz mruga. Przyczym problemem CRT było, że mruganie bardziej widać w związku z przeplotem, a na plazmach mruganie jest mniejsze.
Przyznam szczerze, że u mnie na plaźmie mruganie to widać jak się podejdzie na odległość mniejszą niż 30 cm od ekranu. Ale co to za komfort oglądania w takiej odległości. Jeśli siadłbyś przed plazmą w odległości takiej by zniknęły kontury pikseli i pojawił się obraz "w całości" miganie znika. Inną sprawą jest, że plazmy mają mniejszą częstotliwość odświeżania niż LCD. 50-60 w stosunku do 75 a nawet 100Hz.
 

Goliat

New member
Bez reklam
jtd napisał:
dzieki za rzeczowa odopwiedz ale sam podejrzewam ze jest to chyba od migotania plazm
Hmmm a może ci oczy łzawią od cen?????:D.....no faktem jest że plazmy są droższe :p
Trenuję swoją od września ubiegłego roku i nie narzekam...
P.S. a może kupujesz spirytus z niepewnego źródła??????
W takim razie zmień dostawcę ;)
Pozdrawiam.
 

Ricardogo

New member
A ja podejdę do tematu praktycznie:p

chodź do kina (nie cyfrowego),
lub oglądaj (wszystkojedno co) z odległości minimum 4 metrów,
w ostateczności poczytaj książkę (tylko nie w komputerze).


A najlepiej ........spacer.


:cry:
 

hojlo1

New member
Bez reklam
(chyba i na tym forum było...kiedyś)

1. LCD "nie miga" (zaleta i wada)
2. CRT miga (zaleta i wada)
3. Plazma miga (zaleta i wada)

Jeżeli pkt.:2 i 3 można jakoś zniwelować (zmiana odświeżania itp., w plaźmie jest zalecane oglądanie z pewnego dystansu...., to ciekawostka jest z LCD.

(posiłkuję się "Chipem" z lutego 2007, gdzie opisany problem ruchu w LCD...)

Matryca LCD przez swoją bezwładność/technologię wyświetlania nie miga, jednak oko ludzkie lepiej reaguje na krótkie podświetlanie pixeli (stąd odwzorowanie ruchu sprawia najwięcej klopotu w LCD, co widac czasami...)

(i kolejny - luźno cytowany fragment z "Chipa"):
"Sposób generowania obrazu przez TV kineskopowe i plazmowe jest zgodny z naszymi mechanizmami postrzegania..." (w LCD nie i dlatego nowinki techniczne w tym kierunku...).
..................................

Obraz TV to i tak oszustwo dla oka - mamy w tym przypadku (CRT,PDP) lepiej odzwierciedlony ruch, ale jest migotanie (nawet jak go już "nie widzimy").
Choć w gruncie rzeczy to i LCD też miga (na tym przecież oglądanie ruchomych obrazków polega)..., a nie miga tylko np.: to co za oknem widzimy.

I tak to jest.
(może przyjdzie "nowe" i pogodzi wszystko stare...(oczywiście tylko "dla oka" , bo i tak odświeżanie musi być...) ;)

Ps - wiem, ze dział plazmy, ale w podawanym "Chipie" jest ciekawostka na temat prób z "nowymi" LCD, bo w praktyce zaczęły migać "dla oka" (choć wypadą że Philips stosuje już tę metodę, jednak udoskonaloną...).

Pozdrawiam. :)
 
Ostatnia edycja:

baranskia

Member
Oglądaj PDP w domu a nie w sklepach (jaskrawe oświetlenie) i KEEP THE RIGHT DISTANCE

Hmmm...
Oglądaj PDP w domu a nie w sklepach (jaskrawe oświetlenie) i KEEP THE RIGHT DISTANCE ! ! !
I lepiej wybierz zakup LCD zamiast PDP - oszczędzisz oczy :) i MONEY :D
NTNR!

:cool:
 

jtd

New member
Bez reklam
To raczej nie psuje oczu, ewentulanie troche moze meczy, a co do pieniedzy to duze plazmy sa tansze od duzych LCD, wiec tez nic nie oszczedze...:cool:
 

dnc

Moderator
VIP
baranskia napisał:
...
I lepiej wybierz zakup LCD zamiast PDP - oszczędzisz oczy :) i MONEY :D
NTNR!

:cool:

Hmmm. Jeszcze oczy bym zrozumiał, ale pieniądze? Pokaż mi plazmę 42 cali, która jest sporo droższa od LCD o tej samej przekątnej? Ja takiej nie widziałem.
 

hdv

New member
jtd napisał:
dzieki za odpowiedzi, tak jeszcze apropo w tylnej projekcji wystepuje tez jakies migotanie czy te telewizory nie maja z tym problemu tak jak lcd ?

i czy sa jakies plazmy ktore NIE migocza ?


tak, prosze zainteresuj sie plazmami firmy Pioneer ktore posiadaja technologie Digital Flicker Free ktora zapewnia mozliwosc wyboru czestotliwosci odswiezania ekranu: 75Hz lub 100Hz eliminujac efekt migotania
 

pawmal_

New member
migotanie ...

... a moze to efekt skalowania intensywnosci swiecenia poszczegolnych pikseli, gdzies wyczytalem ze subpiksel plazmy teoretycznie ma 2 pozycje pracy - on i off, i aby uzyskac mozliwosc posrednich natezen swialta kluczuje sie czestotliwoscia zapalania i gaszenia ...
 

marcintgr

New member
Przedmówca dobrze pisze chodzi o to żeby piksel słabo świecił w plazmie to sie mu zmienia częstotliwość i natężenie jasności spada! nie ma nic z tym wspólnego odświerzanie 50 hz czy 100hz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wrażliwość wzroku - to rzecz indywidualna.
Ja nie mam żadnych problemów z drżeniam obrazu w plaźmie.
Nie widzę migotania w Pioneerach.
HD Ila JVC - również nie ma migotania / czyli hybrydy i tylna projekcja - jeśli wymieniamy technologię/
pozdrawiam
 

Smartek

New member
Mialem kilka lat Sony 29' CRT 50Hz, po polrocznym uzywaniu plazmy Panasa dopiero przy patrzeniu na Soniaka widze migotanie.
Podobnie zapewne byloby jakbym mial LCDka i bym spojrzal na plazme :).
To jedno.

Dwa - nie bola mnie oczy, a ogladam czesto bardzo blisko.
 

baranskia

Member
Dbaj o oczy - zwiększ dystans!

Smartek napisał:
Mialem kilka lat Sony 29' CRT 50Hz, po polrocznym uzywaniu plazmy Panasa dopiero przy patrzeniu na Soniaka widze migotanie.
Podobnie zapewne byloby jakbym mial LCDka i bym spojrzal na plazme :).
To jedno.

Dwa - nie bola mnie oczy, a ogladam czesto bardzo blisko.

====================================================
Dbaj o oczy - zwiększ dystans!
Tak naprawdę będzie zdrowiej!
:cool:

Pozdrawiam wiosennie - - -
Adam B. (Bia - PL)
:D
 

cygan

Member
Smartek napisał:
Mialem kilka lat Sony 29' CRT 50Hz, po polrocznym uzywaniu plazmy Panasa dopiero przy patrzeniu na Soniaka widze migotanie.
Podobnie zapewne byloby jakbym mial LCDka i bym spojrzal na plazme :).
To jedno.

Dwa - nie bola mnie oczy, a ogladam czesto bardzo blisko.

Masz rację. Tak jak napisał wcześniej KIKI -sprawa indywidualna dla oka.Druga sprawa to przyzwyczajenie oka. Nawet nie przyzwyczajenie..a trening oka? Tak jak z audiofilami,początkujący nie nie słyszy "tych" wszystkich dźwięków a z czasem słuch prawie jak nietoperz ;) -i nie mówie,że zmienia sprzęt na lepszy.
Moja reakcja oka (nie)stety dla plazm jest zbyt czuła... Tych nie 100Hz ma się rozumieć. Kiedyś nie przeszkadzał CRT 50Hz...człowiek kupił CRT Sony 100Hz i widzi wszędzie migotanie.. Panasonic PV70 -mój przyszły(o ile..) wybór..migocze jak cholera! Niech nikt nie pisze,że za dużo wypiłem.. widzę i już. Wieloletnie doświadczenie odnośnie CRT 50Hz i 100Hz pozwalają mi napisać,że kilkugodzinne oglądanie na 100Hz nie męczy.
Wybiorę plazmę, bo przewaga w obrazie w stosunku do LCD(w podobnym przedziale cenowym) jest miażdżąca.. Po kilku miesiącach po zakupie przyzwyczaję się i tak do tego migotania :) Zrobię listę znajomych którzy mają 100Hz odbiorniki - będę omijał ich z daleka tak jak i sklepy RTV ;) Pozwolą pieniążki - będzie 100Hz :)
 
Do góry