Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

Ospen

New member
Mikrofon jest w pilocie smart touch.
Z TV współpracuje tylko kamera samsunga lub kamera skype (obie z wbudowanym mikrofonem)
 

piotrg78

New member
Witam Wszystkich.
Czy ktoś spotkał się w 40f6500 po aktualizacji softu do 1116, że zrywa połączenie wifi?
Wcześniej nie miałem problemów przy oglądaniu np ipli, dlna przez servio, a teraz wystarczy pół godziny i gubi sieć. Przez dłuższy czas nie może jej potem odnaleźć.
 

tdx

New member
Bez reklam
piotrg78 samsung ma wieczny problem z hasłami napisz jakie masz liczby litery? standard kodowania długość?
 

piotrg78

New member
piotrg78 samsung ma wieczny problem z hasłami napisz jakie masz liczby litery? standard kodowania długość?

Router TP-LINK TL-WR841N
WPA/WPA2 - Personal
Version: WPA2-PSK
Encryption: Automatic
PSK Password: 8676JEKAU4

Tak jak pisałem wcześniej przed aktualizacją wszystko było ok.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Macie racje FAQ się przydaje
Dobra robota
możesz jeszcze rozrzerzyć opis w C. Seria F6500/F6800


Tryb FILM a później
Pświetlenie: 10
Jasność: 44
Kontrast: 85
Kolor: 50
Ostrość: 20
Odcień G50/R50


Tonacja czerni: Ciemna
Balans bieli / Wzmocnienie: RED [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].


Dobra robota:idea::idea:
możesz jeszcze rozszerzyć opis w C. Seria F6500/F6800 o opce Obrazu i Zaawansowane?
 

Modig

New member
Witam.

Długo mnie tu nie było. Chciałem przetestować chociaż trochę ten telewizor (UE46F6500). Ogólnie jestem bardzo niezadowolony z zakupu, a niestety sprzętu nie mogę zwrócić bo wziąłem na firmę. Wymienię w skrócie wady:

1. Podświetlenie - to jest jakaś masakra, dookoła ekranu mniej więcej 2cm od ramki jest wyraźnie ciemno, do tego stopnia że jak czasami patrzę na ten telewizor to czuję się jakbym patrzyłprzez dziurkę od klucza (ciemno dookoła obrazu); dodatkowo gdy jest jasny obraz na ekranie, np.: podczas oglądania skoków narciarskich gdzie jest dużo śniegu, to wyraźnie widać ciemne pionowe pasy przez cały ekran w odstępach 5-centymetrowych

2. Zawiesza się - gdy odtwarzam np.: mp3 z Pendrive lub Dysku Przenośnego na USB, to gdy włączę jakiś utwór, to przez pierwsze 30 sekund nie mogę zrobić dosłownie nic, ani ściszyć, ani przerzucić na kolejny utwór - "Trwa ładowanie..."; tak samo ze zdjęciami, gdy mam w folderze kilka zdjęć i włączę Pokaz Slajdów, to przewija zdjęcia po około 2 minutach (!!!), a mam ustawione najszybsze możliwe przerzucanie zdjęć; zarówno klucz USB jak i dysk przenośmy mam z wyższej półki

3. Pilot - akurat to mogłem wcześniej sprawdzić, ale żaden z dwóch dodanych do TV nie jest podświetlany, to jest jakaś masakra gdy w nocy oglądasz film i chcesz na chwilę wcisnąć Pauzę i iść siku...

4. Kolory/ podświetlenie - albo wszystko wydaje się ciemne, albo za jasne. Teraz widzę, ze napisaliście o jakichś polecanych ustawieniach - w weekend wypróbuje

Ogólnie powiem tak: mój Samsung 32 calowy z 2010 roku ma o niebo lepsze kolory, zdecydowanie lepsze RÓWNE podświetlenie, nigdy się nie zawiesił i bez problemu robi szybki Pokaz Slajdów ze zdjęciami/ odtwarza mp3 - nawet gdy w jednym folderze jest ich kilkaset. No i ma podświetlany pilot!

Czy tak nierówne podświetlenie i zawieszanie się mogę zgłosić na serwis? Pytam, ponieważ mój kolega twierdzi, że ja czepiam się (ale on w ogóle nie ma TV)... ale to wyraźnie widać i mnie to wku**** :( Jak będę miał aparat, to wrzucę zdjęcia - komórką nie udało mi się tego uchwycić.

P.S. Przepraszam, że nie odpisywałem niektórym na PW, ale zalogowałem się tutaj po długiej przerwie.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Modig na
ad1 jakiej matrycy?
ad2 na jakim sofcie
ad tutaj to nikt nic nie poradzi :D

jaki miałeś wcześniejszego samsunga?
 

kpr

New member
ad2 - osobiscie nie widze sensu podswietlania pilota smart touch. Idzie się szybko przyzwyczaić a pauze i tak obslugujesz wciskając powierzchnie zajmująca ze 30% całego pilota a potem to już tylko gesty :)
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.

1. Podświetlenie - to jest jakaś masakra, dookoła ekranu mniej więcej 2cm od ramki jest wyraźnie ciemno, do tego stopnia że jak czasami patrzę na ten telewizor to czuję się jakbym patrzyłprzez dziurkę od klucza (ciemno dookoła obrazu); dodatkowo gdy jest jasny obraz na ekranie, np.: podczas oglądania skoków narciarskich gdzie jest dużo śniegu, to wyraźnie widać ciemne pionowe pasy przez cały ekran w odstępach 5-centymetrowych

Witam też mnie to interesuje - tzn. reklamacja, ale dopiero jak ktoś potwierdzi, ze nie ma tych problemów w nowych matrycach. Ja mam 55F6500 więc niedoróbki są lepiej widoczne.
Powiem tak telewizor jest w miarę dobry do ciemnych filmów z marginesami i najlepiej odtwarzany z zewnętrzność player'a vs wbudowany i nie chodzi o zakres sterowania a jakość obrazu. Jak mamy obraz jasny to lepiej aby nie kamera się nie przesuwała bo w zależności od ruchu jest branding pionowy lub poziomy. najciemniejsze pary są przy krawędziach, a reszta słabsza wygląda na odbicia. Ciemne brzegi to chyba wynik obróbki sygnału i widziałem nie tylko w Samsung'u ale też w LG ( te same procesory, algorytmy ?).Uważam tak dlatego, że przy filmach z margines jest taka sama ramka dookoła obrazu nie matrycy.Nie byłaby taka widoczna gdyby nie to, że brzeg tej ciemnej ramki ma jasną obwódkę na 1 - kilka pikseli.
Kiedyś pisałem też o czymś co wygląda jak interferencja, czy pasy ledwo widoczne ciemniejsze wąskie i 2 razy grubsze jestem, co ciekawe widziałem to samo w LG, czyżby znowu ta sama obróbka ?
Mam matrycę Samsung'a edycja na Polskę.
 

jarjar82

New member
Modig o ile z bandingiem podczas meczów itp nic nie zrobisz, o tyle całą resztę można zniwelować ustawieniami...te z kartonu są dosłownie z kosmosu :)
 

dzik86

New member
Jutro jadę odebrać Tv :D, mam nadzieje że nie będę płakał :|
mam śmieszne pytanie, jeżeli tv jest 3d, to jeżeli będę chciał kupić blue ray, to też mam kupować z 3d czy 3d z telewizora wystarczy ? :)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Jeśli filmy z w formacie BR 3D to potrzebujesz BR 3D, jak ściągane z neta w formacie SBS to zwykły BR wystarczy
 

falla_x

New member
Koledzy pomocy potrzebuje kupilem w sklepie morele.net 46f6500 po 2 dniach odpalam rano tv a tu po lewej stronie czerwony pasek od gory do dołu ekranu taki wypikselowany co robic? Niby zglosilem na morele i jesli jest krocej niz 3 dni to proces jest szybki ale podobno karton ma byc idealny a mój ma male rizdalnie a to niweluje ten proces pomóżcie dzwonic do samsunga czy walczyc z morele ?
 
Do góry