Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

TV3D

New member
Bez reklam
F7000 to inna półka jakości i cenowa!8)
a z tych co kolega @tomas91 wymienił to wydaje mi się tak j/w napisałem.
 

mariogsxf

New member
Witam,
Wiem że w tym wątku piszą znawcy serii 6, więc pytam który TV wybrać. Do 4000zł, 3,30m od TV.
46F6650 za 3500zł czy
50F6500 za 4000zł
Czytałem, że 50F6500 ma inną (gorszą) matryce. Czy różnica będzie widoczna? Zależy mi na jakości obrazu. Byłem już zdecydowany na 46F6650, ale zacząłem myśleć o czymś większym.
Szukałem też 50 cali F6650/6770, ale na wszystkich stronach są niedostępne.
Witam.
Miałem Panasonica 50st60, samsunga 46f6640 i teraz samsunga 46f6500. Jeśli chodzi o jakość obrazu to plazma zdeklasowała LEDy. Nie będę się tu rozpisywał ale 46f6640 oddałem po 2 dniach tak mnie wnerwił. Z 46F500 jest lepiej ale nadal daleko od 50ST60. Pokrótce:
50ST60:
-obraz 2D - 5/5
-obraz 3D - 3/5 brak ostrości albo ja cos zle robiłem, chociaż Era lodowcowa 5 wyglądała super.
-czerń, clouding, jakość kolorów 4,5/5
-z minusów to migotanie na białym tle (niezauważalne podczas oglądania i "normalnego" użytkowania i
-granie 4/5 delikatny input lag (niezauważalny podczas grania nieonline,grałem w BF4 i wrażenia na 50 calach niesamowite)

46F6640
-ustawiałem i ustawiałem i dupa
-obraz 2D - 3/5
-obraz 3D - 4,5/5
-czerń, clouding, jakość kolorów 2/5
-CHMURY!!!

46F6500
-lepiej niż 46F6640
-obraz 2D - 4/5
-obraz 3D - 4,5/5
-czerń, clouding, jakość kolorów 3,5/5
-46F6640 miał chyba mniejsze smużenie
-granie - 5/5 nie odczułem w ogóle input lag.

Na każdym TV pusiłem My słowianie (bo kolorowo i dużo twarzy-mozna ocenić kolor skóry). Tutaj także w/g mnie 50ST60 zostawiła daleko w tyle LEDy.

To oczywiście moje odczucia. Testowalem tylko filmy mkv+granie. Nie mam TV z kabla.

Gdyby plazma była w 46 calach to nawet bym się nie zastanawiał bo jednak te 50 cali z 3m to troche za dużo jak dla mnie (żony). Ale "żal" patrząc na samsungi zostanie.
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Witam.
Miałem Panasonica 50st60, samsunga 46f6640 i teraz samsunga 46f6500. Jeśli chodzi o jakość obrazu to plazma zdeklasowała LEDy. Nie będę się tu rozpisywał ale 46f6640 oddałem po 2 dniach tak mnie wnerwił. Z 46F500 jest lepiej ale nadal daleko od 50ST60.

Na każdym TV pusiłem My słowianie (bo kolorowo i dużo twarzy-mozna ocenić kolor skóry). Tutaj także w/g mnie 50ST60 zostawiła daleko w tyle LEDy.

To oczywiście moje odczucia. Testowalem tylko filmy mkv+granie. Nie mam TV z kabla.

Gdyby plazma była w 46 calach to nawet bym się nie zastanawiał bo jednak te 50 cali z 3m to troche za dużo jak dla mnie (żony). Ale "żal" patrząc na samsungi zostanie.

Zgadzam się z Tobą8)
 
Ostatnia edycja:

kpr

New member
A w jakich warunkach oglądałeś F6640 i co ustawiałeś?

A plazme to moim zdaniem powinieneś porównywać z inna plazmą, bo z LEDem to dwa różne światy i wiadomo jak wypadnie:)


@tdx, może Tobie udało się rozgryźć kwestię "nie nakładających" się napisów w filmach 3D .mkv ?
 
Ostatnia edycja:

mariogsxf

New member
A w jakich warunkach oglądałeś F6640 i co ustawiałeś?

A plazme to moim zdaniem powinieneś porównywać z inna plazmą, bo z LEDem to dwa różne światy i wiadomo jak wypadnie:)

Co to, niby inny twór? I to i to telewizor. Testowałem praktycznie cały czas i dzień i noc. Co z tego, że LED lepiej świeci w dzień skoro podświetlenie i jasność i tak ustawione na połowę bo wypala oczy i jest to nieprzyjemne (pomijam fakt, że przy większych ustawieniach widać wyraźnie szary zamiast czarnego). W samsungu mam podświetlenie 12/20 w ST60 też musiałem zjechac z jasnościa w dół.
Ustawiałem w/g parametrów z forum i swoich upodobań puszczając dokładnie te same filmy. Wziąłem samsunga bo bardzo mi zależy na 3D z jak najlepszą jakością.
 

kpr

New member
Masz rację, jedno i drugie to TV ale jednak technologia inna. To tak jak byś porównywał auto z silnikiem benzynowym z diesel'em - jedno i drugie to auto.

Inna kwestia to taka, że kilka razy w tym temacie był poruszany temat kalibracji. I była mowa, że w przypadku Samsunga warto dodatkowo kalibrować bo różnica spora przed i po.
 

mariogsxf

New member
Masz rację, jedno i drugie to TV ale jednak technologia inna. To tak jak byś porównywał auto z silnikiem benzynowym z diesel'em - jedno i drugie to auto.

Inna kwestia to taka, że kilka razy w tym temacie był poruszany temat kalibracji. I była mowa, że w przypadku Samsunga warto dodatkowo kalibrować bo różnica spora przed i po.

Porównuje dwa telewizory a nie dwa auta. Nieważne, napisałem żeby pomóc w wyborze a nie "przepychać' się.
Moje pytania, wiem że było 1000x razy ale tyle tu stron ze ciężko coś znaleźć. Najlepiej chyba jakby tdx umieścił odp. na najważniejsze pytanie w pierwszym poście bo tak to musi odpowiadać pewnie 10x na to samo.
1) nr matrycy w moim f6500 46R1AF6V- to dobrze czy gorzej
2) Nie mogę użyć opcji zgaszenia ekranu podczas słuchania muzyki z youtuba - dlaczego?
3) Nie mogę użyć wielu opcji podświetlonych na szaro w manu np. zmiana dźwięku, język i wielu innych. Czy to działa tylko w określonych okolicznościach?

To jest watek o F6500 , a nie o promowaniu ciezkich , energozracych , migajacych plazm :evil::grin::cool:
Racja, ciężkie to to było jak diabli.
 
Ostatnia edycja:

Pabloos

New member
@mariogsxf
Wpisz w Google "jak sprawdzić producenta matrycy w Samsung TV" pierwszy albo drugi wynik z góry.Tam masz wszystko wyjaśnione o matrycach w Samsungach choć to dość stary post to ja tak sprawdziłem matryce w moim nowym tv.
Co do funkcji w TV to tez zauważyłem ze nie da się korzystać z funkcji ustawień obrazu np.podczas korzystania z wbudowanej przeglądarki czy YouTube ale tego raczej nie da się zmienić!?Tak samo podczas oglądania filmów ze smartfona no chyba ze masz kabelek MHL albo mini HDMI (ale to juz nie jest tak wygodne jak SamsungLink czy All share )
 

mariogsxf

New member
Kiedy można wyłączyć ekran gdy słucha się muzyki. Podczas odtwarzania youtube; nie, podczas słuchania aplikacji np. tuba.fm; nie. Czyli po co ta funkcja skoro nie można jej używać.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Z matrycą na IPS i kontraście 1000:1 zdecydowanie :D

No niestety ale samsungowi daleko do Philips PFL7008:-D

cytat:Philips wykonał bardzo dobrą pracę nad poprawą równości podświetlenia, czyli nad czymś co od początku istnienia spędzało sen z powiek producentów LCD Edge Led.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak jest tylko juz w 8008 masz matryce psa samunga :) przy tak niskim kontrascie wiadomo ze clouding jest nizszy wiec zaden to argument

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

jarjar82

New member
Mariogsxf też już o tym wcześniej pisałem...bez sensu funkcja, która w momencie, kiedy jest najbardziej potrzebna to nie działa :( odsłuchu np pioseneczek dla dzieci nie wygasisz statycznego obrazu :/

Zapewne dałby sie to zmienić w kolejnej aktualizacji ....myślałem by napisać do Samsunga bu rozważyli taka możliwość ....może kolega TDX ma jakieś mocniejsze kontakty ? :) jeśli kilka osób by uderzyło z tym problemem , to kto wie :)
 

Grendel

New member
No niestety ale samsungowi daleko do Philips PFL7008:-D

cytat:Philips wykonał bardzo dobrą pracę nad poprawą równości podświetlenia, czyli nad czymś co od początku istnienia spędzało sen z powiek producentów LCD Edge Led.

Z PFL7008 to porównuj Sama F7000 bo to podobna półka cenowa. I tu już Philips tak różowo nie wygląda. Ba, dostaje w tyłek moim zdaniem.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Z PFL7008 to porównuj Sama F7000 bo to podobna półka cenowa. I tu już Philips tak różowo nie wygląda. Ba, dostaje w tyłek moim zdaniem.

Różnica między nimi to ok 500zł na korzyść Phila
a na plus Phila moim zadaniem przemawia, jakość obrazu ,dżwięk i między innym Ambilight: Trójstronny XL;-)
 
Do góry