Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

dnf

New member
za szybko pochwaliłem server ps3
gdy próbowałem połączyć się z moim tv po raz drugi nic się nie działo
w zakładce śledzenie widać coś takiego
ERROR 2013-12-24 21:27:58.393 [main] A serious error occurred during PMS init
org.jboss.netty.channel.ChannelException: Failed to bind to: /192.168.1.2:5001
at org.jboss.netty.bootstrap.ServerBootstrap.bind(ServerBootstrap.java:303) ~[pms.jar:1.90.1]
at net.pms.network.HTTPServer.start(HTTPServer.java:125) ~[pms.jar:1.90.1]
at net.pms.PMS.init(PMS.java:548) [pms.jar:1.90.1]
at net.pms.PMS.createInstance(PMS.java:872) [pms.jar:1.90.1]
at net.pms.PMS.main(PMS.java:949) [pms.jar:1.90.1]
Caused by: java.net.BindException: Address already in use: bind
at sun.nio.ch.Net.bind0(Native Method) ~[na:1.7.0_25]
at sun.nio.ch.Net.bind(Unknown Source) ~[na:1.7.0_25]
at sun.nio.ch.Net.bind(Unknown Source) ~[na:1.7.0_25]
at sun.nio.ch.ServerSocketChannelImpl.bind(Unknown Source) ~[na:1.7.0_25]
at sun.nio.ch.ServerSocketAdaptor.bind(Unknown Source) ~[na:1.7.0_25]
at org.jboss.netty.channel.socket.nio.NioServerSocketPipelineSink.bind(NioServerSocketPipelineSink.java:148) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.socket.nio.NioServerSocketPipelineSink.handleServerSocket(NioServerSocketPipelineSink.java:100) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.socket.nio.NioServerSocketPipelineSink.eventSunk(NioServerSocketPipelineSink.java:74) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.Channels.bind(Channels.java:468) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.AbstractChannel.bind(AbstractChannel.java:192) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.bootstrap.ServerBootstrap$Binder.channelOpen(ServerBootstrap.java:348) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.Channels.fireChannelOpen(Channels.java:176) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.socket.nio.NioServerSocketChannel.<init>(NioServerSocketChannel.java:85) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.socket.nio.NioServerSocketChannelFactory.newChannel(NioServerSocketChannelFactory.java:142) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.socket.nio.NioServerSocketChannelFactory.newChannel(NioServerSocketChannelFactory.java:90) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.bootstrap.ServerBootstrap.bind(ServerBootstrap.java:282) ~[pms.jar:1.90.1]
... 4 common frames omitted
może ktoś z was wie co to znaczy ?

Ja używam XBMC (aktualna wersja tutaj: Index of /nightlies/win32 - trzeba włączyć udostępnianie w System->Settings->Services->Upnp). Film przewija się przyciskami strzałek a przechodzenie do następnego klipu poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku od następnego utworu na dole pilota.
 

dnf

New member
Mam pytanie czy można w tym modelu (UE55F6500) zrobić coś z rozmiarem i kolorem czcionki? Normalna czcionka nawet 'bardzo' duża jest mało widoczna. Ponadto nie widzę możliwości jej zmiany, gdy napisy są zintegrowane z plikiem (osobny strumień w mkv). Zastanawiałem się też nad instalacją SamyGO, ale z tego, co widzę to mogą być problemy z najnowszym firmware a jedyny widget jaki znalazłem zdaje się nie działać w serii F (chyba że się mylę).

Powtarzam pytanie odnośnie wielkości czcionki – czy da się coś z tym zrobić?
 

przeeemek

New member
Planuję zakup 46f6500. Na przełomie stycznia i lutego. Nie spieszy mi się, więc mogę poczekać do nowego roku. Obecnie można np. w neonet kupić za 3200zł. Na początku roku będą modele na 2014r i te z serii f powinny być jeszcze tańsze.

Mam pytanie czy aż tak bardzo należy patrzeć na producenta matrycy zamontowanej w danym modelu i jaka byłaby najlepsza? Którą wybierać. Czy są sklepy gdzie spotyka się dany rodzaj matrycy albo inny?

Ostatnio często można spotkać modele z oznaczeniem f6770. czy oprócz ceny (około 200zł droższy) i 600Hz jest jakaś różnica? Np. matryca.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Ja używam XBMC (aktualna wersja tutaj: Index of /nightlies/win32 - trzeba włączyć udostępnianie w System->Settings->Services->Upnp). Film przewija się przyciskami strzałek a przechodzenie do następnego klipu poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku od następnego utworu na dole pilota.

To na czym masz zainstalowne XBMC?

U mnie pojawiła się aktualizacja przeglądarki internetowej, ostrzegam nie instalujcie. Od teraz jest prawdopodobnie w języku chińskim... Same krzaki. PS. Weeb działa

Tą wersje zainstalowałeś i nie jest PL?

 

mariogsxf

New member
Witam.
Dziś oddałem do sklepu zakupiony 10 dni temu Panasonic 50ST60. Powód błachy, żonie wydawał się za duży i postanowiliśmy wymienić go na coś mniejszego. Padło na Samsunga 46f6640. Piszę w tym temacie bo pewnie te wszystkie modele niewiele się od siebie różnią a tu więcej ludzi zagląda. Dodam, że jestem bardzo wymagającym użytkownikiem i świadomym (również dzięki temu forum) wad w dzisiejszych TV. Pierwsze wrażenie po włączeniu kilku filmów testowych i innych to "co ja ku**a zrobiłem". Myślałem, że po tym co tu piszecie to dzisiejsze ledy choć trochę zwalczyły swoje wady. Mój telewizor ma takie chmury, że ręce opadają. Mam podświetlenie 10 i jasność 45. Czy to dużo? Przy większych wartościach praktycznie nie ma czarnego. Przy mniejszych obraz traci szczegóły. Dodatkowa rzecz (ale to pewnie wynika z mojej niewiedzy) to brak możliwości zmiany niektórych parametrów w menu, są takie siwe. Kiedy można je włączać i zmieniać? Np. nie mogę zmienić -optymalizacja czerni-, -rozmiar obrazu-. Dobrze, że kupiłem go przez neta bo bym się chyba zapłakał. Tęsknie już za plazmą, pozostaje tylko przekonać żonę, która jak to żony nie widzi nic złego w chmurach i braku czerni. Jestem zniesmaczony i załamany. Szczerze odradzam ten model chyba, ze ktoś ma podejście "na żonę" i jakość obrazu jest drugorzędna. Ps. Jedynie co mi się podoba to 3D. Widać bardziej głębie niż na Panasonicu.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
ja też tak zrobiłem z tym, że dokładnie
odwrotnie. Jedynie rozmiar 50" za 50".

Tęsknie już za plazmą, pozostaje tylko przekonać żonę, która jak to żony nie widzi nic złego w chmurach i braku czerni.

Czy czasami małżonka nie zarządza finansami? Może podchodzi ekonomicznie i wie, że PDP bierze
sporo więcej energii, a ten rozmiar (za duży) to tylko przykrywka?

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Witam.
Dziś oddałem do sklepu zakupiony 10 dni temu Panasonic 50ST60. Powód błachy, żonie wydawał się za duży i postanowiliśmy wymienić go na coś mniejszego. Padło na Samsunga 46f6640. Piszę w tym temacie bo pewnie te wszystkie modele niewiele się od siebie różnią a tu więcej ludzi zagląda. Dodam, że jestem bardzo wymagającym użytkownikiem i świadomym (również dzięki temu forum) wad w dzisiejszych TV. Pierwsze wrażenie po włączeniu kilku filmów testowych i innych to "co ja ku**a zrobiłem". Myślałem, że po tym co tu piszecie to dzisiejsze ledy choć trochę zwalczyły swoje wady. Mój telewizor ma takie chmury, że ręce opadają. Mam podświetlenie 10 i jasność 45. Czy to dużo? Przy większych wartościach praktycznie nie ma czarnego. Przy mniejszych obraz traci szczegóły. Dodatkowa rzecz (ale to pewnie wynika z mojej niewiedzy) to brak możliwości zmiany niektórych parametrów w menu, są takie siwe. Kiedy można je włączać i zmieniać? Np. nie mogę zmienić -optymalizacja czerni-, -rozmiar obrazu-. Dobrze, że kupiłem go przez neta bo bym się chyba zapłakał. Tęsknie już za plazmą, pozostaje tylko przekonać żonę, która jak to żony nie widzi nic złego w chmurach i braku czerni. Jestem zniesmaczony i załamany. Szczerze odradzam ten model chyba, ze ktoś ma podejście "na żonę" i jakość obrazu jest drugorzędna. Ps. Jedynie co mi się podoba to 3D. Widać bardziej głębie niż na Panasonicu.

Pisałem też o tym wcześniej ,że to jest norma w tych samsungach(i nie tylko);) o tej anomalii:-(
ZACHMURZONE LEDY:!: daj poczytać żonie albo zerknij od POST. #2493
ZACHMURZONE LEDY | TV TEST

Jeśli masz czas to wymieć:wink: go na Panasa-42ST60 jeśli 50ST60 jest za duży:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Z tego Tv da się wycisnąć więcej jeśli go ustawisz pod siebie (wszystkie ustawienia masz odblokowane w momencie przejścia na tryb film)

Skoro byłeś zadowolony z plazmy to zostań przy niej to ostatni dzwonek...
A żonę można zawsze jakoś przekupić ;)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Minęły te czasy,że Tv się włącza i ogląda....Współczesne TV są "skomplikowane" i trzeba im trochę czasu poświęcić.Co do wymiany to może się okazać,że to żona jego wymieni bo nie potrafi "ustawić" TV
 

woj01

New member
lcd samsung mozna go naprawic
 

Attachments

  • 20131211_201543.jpg
    20131211_201543.jpg
    418,2 KB · Wyś: 138

dnf

New member
To na czym masz zainstalowne XBMC?

Nie wiem czy wczytałem się dobrze w cały wątek - ja mam zainstalowane XBMC na PC i z niego udostępniam filmy w sieci. W TV wybieram źródło i oglądam filmy z komputeraz przez wifi. Problem jest tylko znapisami bo przez DLNA ich nie widzi jak są osobno. Można zintegorwać ale wielkość czcionki jest beznadziejna.

ps. Jeśli ktoś ma w laptopie obsługę Widi/miracast to polecam to rozwiązanie przy oglądaniu filmów z napisami bezprzewodowo. Wtedy sygnał wysyła laptop i można zrobić screen mirrowing, więc sterowanie odbywa się na komputerze. Nie ma wtedy obsługi z pilota, ale zawsze można podpiąć pilota do PC lub zainstalować aplikacje na telefon – ja używam http://pcremoteserver.com/.
 
Ostatnia edycja:

zorro128

New member
Witam wszystkich.Od tygodnia jestem posiadaczem samsunga 40F6500.Narazie wszystko ok ogólnie oleam,mam jednak 2 pytania.Czy to normalne że na speed testerze na laptopie osiągam 10,5mb oraz PING ok. 25 ms a na tv ten sam test to 8,5mb oraz PING ok 600ms!Trochę przeglądarka dziwnie chodzi ale chodzi,YT działa bez problemów...drugie pytanie może banalne ale nie działa mi telegazeta wyświetla się "niedostępny"
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
Witam.
Dziś oddałem do sklepu zakupiony 10 dni temu Panasonic 50ST60. Powód błachy, żonie wydawał się za duży i postanowiliśmy wymienić go na coś mniejszego. Padło na Samsunga 46f6640. Piszę w tym temacie bo pewnie te wszystkie modele niewiele się od siebie różnią a tu więcej ludzi zagląda. Dodam, że jestem bardzo wymagającym użytkownikiem i świadomym (również dzięki temu forum) wad w dzisiejszych TV. Pierwsze wrażenie po włączeniu kilku filmów testowych i innych to "co ja ku**a zrobiłem". Myślałem, że po tym co tu piszecie to dzisiejsze ledy choć trochę zwalczyły swoje wady. Mój telewizor ma takie chmury, że ręce opadają. Mam podświetlenie 10 i jasność 45. Czy to dużo? Przy większych wartościach praktycznie nie ma czarnego. Przy mniejszych obraz traci szczegóły. Dodatkowa rzecz (ale to pewnie wynika z mojej niewiedzy) to brak możliwości zmiany niektórych parametrów w menu, są takie siwe. Kiedy można je włączać i zmieniać? Np. nie mogę zmienić -optymalizacja czerni-, -rozmiar obrazu-. Dobrze, że kupiłem go przez neta bo bym się chyba zapłakał. Tęsknie już za plazmą, pozostaje tylko przekonać żonę, która jak to żony nie widzi nic złego w chmurach i braku czerni. Jestem zniesmaczony i załamany. Szczerze odradzam ten model chyba, ze ktoś ma podejście "na żonę" i jakość obrazu jest drugorzędna. Ps. Jedynie co mi się podoba to 3D. Widać bardziej głębie niż na Panasonicu.


•• Poradnik - jak ustawić dobry obraz w telewizorze - Część 3: kalibracja z użyciem obrazów testowych - - kalibracja telewizora – ręczne poprawianie obrazu – obraz na TV - ustawianie obrazu na telewizorze - poradnik

http://www.youtube.com/watch?v=_aSa3KxCQVk
 
Ostatnia edycja:

mariogsxf

New member

Zdjęcia moich chmur na podświetleniu 16 i jasności 60. Jakie macie te wartości? Poniżej jest już dla mnie za ciemno.
Następna rzecz. Możecie sprawdzić na tych zdjęciach czy u was też kolory zlewają się w jeden? Na środku i po bokach w ogóle nie widać granic w odcieniach, dopiero zjechanie z parametrem KOLOR na 20 daje jakiś tam zarys ale po bokach i tak nic nie widać a kolory wyblakłe. Zdjęcia można znaleźć w google jako "obrazy testowe komputer świat". Kurcze czy naprawdę trafiłem w taką felerną sztukę czy te typy tak mają i nic już się z tym nie da zrobić. Wiem, że można skalibrować tv ale jest to mój już trzeci tv w tym roku i trochę tam pojęcie mam o ustawianiu. TDX móglbyś zrobić zdjęcie tych kolorków na F6500? Może ten model zakupie (w sumie miałem kupić 46F6500 ale nie mieli na stanie w Saturnie a zależało mi na odbiorze osobistm z możliwością zwrotu TV).

Znam tę stronę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry