Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

Jak ustawić poprawnie w tym modelu rozdzielczość full jako obraz z komputera?
Bo gdy ustawiam Full hd to obraz obraz jest rozciągnięty i powiększony,do tego strasznie ziarnisty i występują duże opóźnienia(np.poruszanie kursora myszy)
W mniejszych rozdzielczościach wszystko dobrze chodzi bez opóźnienie,obraz idealny.
 

jedruch

New member
Witam.
Czym się różni matryca samsunga 46A1AFAV od 40A1AF6V. Zakupiłem dzisiaj w NEONET 46F6500 i jest własnie matryca serii A anie jak dotychczas serii 6.
jedruch
 

rudzik136

New member
Skalibrowali TV ale ciekawe jakie ustawienia po kolei zastosowali... Dałoby rade je od nich jakoś wydobyć? Akurat też mam 40 cali i chciałbym sprawdzić jak ich ustawienia mają się np do moich...
 

chudy007

New member
Wczoraj doszedł mi TV, jestem bardzo zadowolony. SPrawdziłem matrycę - SAMSUNG, trochę jestem zły bo nie doszedł mi moduł i oglądam na razie przez dekoder i euro złączę... choć i tak jestem mile zaskoczony tym co zobaczyłem... przez taki kabel to naprawdę jakość super:).

nie konfigurowałem sobie jeszcze obrazu bo to nie ma sensu, zrobięto po weekendzie kiedy mam nadzieję dojdzie mi ten moduł i będę mógł napisać coś więcej
 

TV3D

New member
Bez reklam
W Samsungu przeglądarka to Safari

dzięki @tdx za info:wink:
myślałem ,że przeglądarka w F6500 jest klonem IE.

W końcu doczekaliśmy się testu F6500 w wersji 40"
Samsung UE40F6500 LED Television Review | AVForums ocena 8/10

Skalibrowali TV ale ciekawe jakie ustawienia po kolei zastosowali... Dałoby rade je od nich jakoś wydobyć? Akurat też mam 40 cali i chciałbym sprawdzić jak ich ustawienia mają się np do moich...

Ja jestem też ciekawy jakie były te ustawienia podczas kalibrowania ?
 
Ostatnia edycja:

dnf

New member
Zmiana rozmiaru czcionki w napisach?

Mam pytanie czy można w tym modelu (UE55F6500) zrobić coś z rozmiarem i kolorem czcionki? Normalna czcionka nawet bardzo mała jest mało widoczna. Ponadto nie widzę możliwości jej zmiany, gdy napisy są zintegrowane z plikiem (osobny strumień w mkv). Zastanawiałem się też nad instalacją SamyGO, ale z tego, co widzę to mogą być problemy z najnowszym firmware a jedyny widget jaki znalazłem zdaje się nie działać w serii F (chyba że się mylę).
 

mangusta28

New member
Witam po raz kolejny.
1) Czy jest możliwość puszczenia dźwięku z tego tv po kablu HDMI ? Bo z tego co widziałem, to tylko po optyku istnieje taka możliwość.
2) Czy pilot działa wam z innymi urządzeniami jak dekoder, amplituner czy Blue ray ? Bo mi po wyszukaniu ręcznym znajduje właściwe modele, ale mimo to żaden z nich nie wyłącza zasilania przy teście.
Nawet zmiana kanałów w dekoderze HD 5000 nie działa, mimo, że ma sygnał i znalazłem właściwy model na liście.
O co tu chodzi :-(

Podłączone mam tak
dekoder > TV po HDMI 1
Blue ray > amplituner po HDMI
amplituner > TV po HDMI 3

rozumuję, że aby dźwięk z TV był na ampli muszę dać
TV > ampli po optyku
 

tdx

New member
Bez reklam
Mozna wystarczy ze ampli obsluguje arc

Pewnie masz zasloniety ir blaster dlayego nie dziala sterowanie

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry