Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

walimar

New member
sparowałem pilota uniwersalnego z dekoderem NC+ DSR-7201. Wszystko ładnie działa oprócz jednego. Gdy wyłączam dekoder przy pomocy pilota uniwersalnego to on się zwaiesza i niczym go nie można włączyć, pomaga jedynie odłączenie dekodera od sieci. Wyłączenie przy pomocy pilota orginalnego nie sprawia już tego problemu. Gdzie szukać problemu ?. Jak skasować parowanie pilota z dekoderem. Myślałem że to usterka dekodera i nawet wymieniłem go w salonie na nowy ale jest t samo.
 

ander8

New member
sparowałem pilota uniwersalnego z dekoderem NC+ DSR-7201. Wszystko ładnie działa oprócz jednego. Gdy wyłączam dekoder przy pomocy pilota uniwersalnego to on się zwaiesza i niczym go nie można włączyć, pomaga jedynie odłączenie dekodera od sieci. Wyłączenie przy pomocy pilota orginalnego nie sprawia już tego problemu. Gdzie szukać problemu ?. Jak skasować parowanie pilota z dekoderem. Myślałem że to usterka dekodera i nawet wymieniłem go w salonie na nowy ale jest t samo.
Kolego ,a probowales wlaczyc uniwersalnym pilotem liste nagranych programow w dekoderze NC+? ja do tej pory nie wiem ktory to przycisk?
 

rudzik136

New member
TDX a mam 2 pytanka odnośnie tego TV.
Użytkuję go bezproblemowo od lipca ale ostatnio usłyszałem o takim terminie jak "Samsung Rovi".
To jest jakieś inne EPG w naszych TV? Jak to uruchomić? Na zdjęciach ciekawie to wygląda i gdzieś wyczytałem, że ładuje opisy wiele szybciej niż zwykłe EPG.
Drugie pytanie to takie. Oglądałem review tego TV z tego linku: https://www.youtube.com/watch?v=z2qaRnbbvCU i oni po wejściu w SMART HUB mają pięć zakładek na górze. Sieci społecznościowe, Aplikacje, S-recommendation, Filmy i Program TV, Moje pliki. U mnie nie ma zakładki "Filmy i program TV". Wiesz coś na ten temat?
pozdrawiam
rudzik136
 

rudzik136

New member
Dziwne... bo nie potrafię znaleźć tego Rovi na TV.
Jak się do tego dostać?
Wie ktoś jak wybrać EPG Rovi w TV Samsung serii F?
 
Ostatnia edycja:

rudzik136

New member
Nie mam porównania do osobnego dekodera ale jak dla mnie to nie ma się do czego przyczepić.
Przy kanałach HD obraz żyleta. Myślę, że nie jest gorzej niż przy osobnym dekoderze. Ja chwalę sobie takie rozwiązanie.
 
A jak z podświetleniem,widać te czarniejsze rogi ekranu u was?
Jeżeli tak to przeszkadza wam to czy raczej nie?
I jak jest kątami w poziomie-ile osób może oglądać taki tv :p?
 

F6500

New member
rudzik136, jak z płynnością przełączania kanałów? Jaką masz siłę/jakość sygnału i przy jakiej średnicy anteny? Nagrywałeś już coś?
 

rudzik136

New member
Przełączanie kanałów trwa 1-2sek. Szybko wg mnie... Czasze mam standardową 60cm od Polsatu. A Siła i jakość kształtuje się odpowiednio 80 do 60. Ale na niektórych kanałach jest wysoki poziom błędów. Na TVN HD potrafi czasem być pikseloza, ale rzadko i głównie TVN HD. Nagrywanie No problem. 4h filmu HD wchodzi na Pena 16GB. A orientujecie się jak to jest z tym EPG Rovi??
pozdrawiam
 

Madas

New member
Bez reklam
A jak z podświetleniem,widać te czarniejsze rogi ekranu u was?
Jeżeli tak to przeszkadza wam to czy raczej nie?
I jak jest kątami w poziomie-ile osób może oglądać taki tv :p?
u mnie minimalnie widać ale dosłownie maciupeńko szczególnie jak ekran jest cały żółty podczas ramówki TVN i prawie niewidocznie przy całym ekranie białym, w oglądaniu zupełnie nie przeszkadza.
 

walimar

New member
Kolego ,a probowales wlaczyc uniwersalnym pilotem liste nagranych programow w dekoderze NC+? ja do tej pory nie wiem ktory to przycisk?

Też nie znalazłem takiego przycisku na pilocie, nie sprawdzałem czy przez menu ekranowe nie da rady. Ale masz pewność, że pilot powinien obsługiwać 100 % funkcji danego urządzenia - dość spora róźnorodność.

TDX dzięki za zainteresowanie, przyczyna leżała w błędnym połączeniu kabli antenowych telewizji naziemnej i satelitarnej. 3 godz. sprawdzania kabelek po kabelku. Teraz wszystko OK.:eek:k:

Jeszcze jedno pytanie: są szanse na sparowanie pilota z dość starym kinem domowym Philips LX 600 połączonym z TV oczywiście optykiem.
 

NiEb0

New member
Hej, czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy modelem UE46F6500 a UE46F6500SS ? Jest w ogóle jakaś? W różnych sklepach spotyka się opis modelu z SS albo bez na końcu, czy warto na to zwracać uwagę? Szykuje się wlaśnie do zakupu tego modelu. Polecacie jakieś źródło gdzie można ten telewizorek dorwać w okazyjnej cenie? ;)
 

qlfon88

New member
Hej,
jestem nie do końca szczęśliwym posiadaczem tego telewizora. Przejrzałem dzisiaj 100 pierwszych stron wątku i nie zauważyłem poruszonego pewnego tematu.
Podczas korzystania z przeglądarki i serwisów weebowych oraz oglądania filmów przez wlan bardzo często sieć rozłącza się przez co nie jestem w stanie bez nerwów zrobić tego co chce. Spotkał się ktoś z takim problemem?. - internet upc, router thomson jakieś 3 m od telewizora, ustawienia standardowe na routerze oraz tv.
 
Do góry