Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

walimar

New member
No to wreszcie się zdecydowałem i zamówiłem 55f6510 w sklepie internetowym Media Markt. Dzisiaj lub jutro powinien dotrzeć do mnie. Biała obudowa na życzenie żony. I pierwsze moje pytanie, czy warto akualizować soft do najnowszej wersjii. Czy działa on stabilnie, czy ma jeszcze jakieś niedoróbki. Drugie pytanie to jaki kabel HDMI, jedni piszą, że najtańszy inni, że z filtrami i pozłacanymi końcówkami. Jakie są wasze doświadczenia. Kabel ma łączyć tv z dekoderem nc+ philips PVR 250 GB.
 

tdx

New member
Bez reklam
do 1116 warto zaktualizować, co do kabli do Twoich potrzeb :) jak kupisz za 10 zł i będzie sprawny to będzie działał tak samo jak ten za 50zł różnica będzie w wykonaniu i trwałości złącz.
 

stev

New member
zacznę od tego, że jestem na 85 stronie więc trochę przedemną ale mam pytania:
Trafiłem na ten wątek szukając czegoś o modelu UE46F6400 ale widzę, że warto dopłacić te 300-400 zł do 6500. No a pytania mam takie, czy warto brać ten model porównując go do Panasa ET60? Mocnego cloudingu w nocy nie zniosę a w ET60 on jest chyba znacznie większy niż w samsungu. Trochę też myślę o plazmie Panasonic TX-P50ST60E.
Co radzicie kupić, przyznam że z powodu ceny samsung jest trochę teraz moim faworytem.

No i kolejne pytanie, jak duża jest ta kurza stopa w samsungu, obecnie mam szafkę na której stoi 29" CRT-ek tak na styk i boję się czy mi ten samsung wejdzie :(
 

LiYuan

New member
Jeśli chodzi o jakość obrazu to st60 roznosi w puch te modele ledowe o których wspomniałeś. Tak naprawdę to wg mnie największy minus st60 to design. Ramka bardzo gruba jak na dzisiejsze standardy.
 

SDman

Banned
Jeśli chodzi o jakość obrazu to st60 roznosi w puch te modele ledowe o których wspomniałeś. Tak naprawdę to wg mnie największy minus st60 to design. Ramka bardzo gruba jak na dzisiejsze standardy.

Witam,
zgadzam się z pierwszą częścią wypowiedzi
natomiast nie do końca jest z tą ramką tak źle,
bynajmniej przy 50". Może przy 42" jest gorzej
bo szerokość jest taka sama.
TV w 50" jest bardzo elegancki.

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
PISZĄC TYLKO O JAKOŚCI OBRAZU

Ma lepszy kontrast i czerń. Mniejszy clouding i lepsze kąty oraz gorszą płynność tyle jeśli chodzi o jakość obrazu. Do filmów i oglądania TV nadaje się idealnie.
 

snajper21

New member
snajper21 a odepnij na chwilkę optyka i zobacz może puści Cie po zwrotnym ARC....

nic to nie daje ogolnie dostalem sie do ustawiem ampli - hdmi - synchronizacja no i tam jest ze w przypadku wlaczenia tv po hdmi na ampli mozna wybrac wejscie av od 1-6 ale nie hdmi , nie mam pojecia dlaczego. Znalazlem na to sposob , w opcjach ampli mam co takiego jak SCENE - 4 rozne przyciski na pilocie , jest TV - chodzi o dostosowanie konkretnych ustawien dla danego odtwarzacza (jest tez miedzy innymi dvd) . No i moge tam ustawic wlasnie wyjscie dla danego odbiorniaka - tu ustawilem hdmi i sa do ustawienia opcje jakie oferuje ampli czyli wszystko odnosnie dzwieku dekodowania itd. No i ten przycisk SCENE mozna rowniez uruchomic przy tej synchronizacji - czyli naciskajac go uruchamia mi sie tv z cala reszta i jest odrazu glos na ampli bo uruchamia go na wyjsciu hdmi tak jak trzeba. Pojecia jednak nie mam dlaczego jak sie nacisnie na pilocie od ampli przycisk tv to jest tak jak wczesniej napisalem czyli av (no i mimo podlaczonego optyka glosu nie ma ). No ale nic wazne ze jakos sie udalo :)
 

Madas

New member
Bez reklam
hej
Ja też dzisiaj kupiłem TV 46F6500 w sklepie AFG w POznaniu i po chwili zadzwoniłem dlaczego nie ma instrukcji po Polsku oraz Gwarancji w polskim i gość na to : " instrukcji nie ma z przyczyn ekologicznych a gwarancja ta co jest prawidłowa "
jutro znowu dzwonie to wyjaśnić bo nie ukrywam że nie do końca podoba mi się sytuacja jakbym nie był pewny gwarancji. Sam TV jest ok choć porównując oba które teraz mam w domu D6500 i F6500 wydaje mi się że D6500 ma lepszą czerń i jest bardziej szczegółowy - wyraźny, ustawienia poczyniłem podobne w obu
 

snajper21

New member
hej
Ja też dzisiaj kupiłem TV 46F6500 w sklepie AFG w POznaniu i po chwili zadzwoniłem dlaczego nie ma instrukcji po Polsku oraz Gwarancji w polskim i gość na to : " instrukcji nie ma z przyczyn ekologicznych a gwarancja ta co jest prawidłowa "
jutro znowu dzwonie to wyjaśnić bo nie ukrywam że nie do końca podoba mi się sytuacja jakbym nie był pewny gwarancji. Sam TV jest ok choć porównując oba które teraz mam w domu D6500 i F6500 wydaje mi się że D6500 ma lepszą czerń i jest bardziej szczegółowy - wyraźny, ustawienia poczyniłem podobne w obu

no widzisz ja tez dzwonilem przelaczyli do babki z serwisu i ta byla zdziwiona ze nie ma polskiej w srodku i miala mi wyslac odrazu w czwartek. Jak do poniedzialku nie dojdzie to bede robil rozrobe. BTW widze ze a4klub jest wszedzie hehehehe Pozdro (snajper1998)
 

Madas

New member
Bez reklam
ustawiłem parametry wg TDXa i powiem że oglądając film Colombiana jestem pod wrażeniem :D

Snajper21 najważniejsze że TV śmiga na matrycy Samsunga i myślę że sprzedając tyle produktów co sprzedają czyli mnóstwo nie narażaliby się na przypał to już mój 3 TV kupiony od nich ale też tak jak TY zaniepokoiła mnie świadomość braku instrukcji i gwarancji po polsku, zadzwonię jutro i się zobaczy

co do klubu A4 to powiem że siedzę od lat i coś więcej niż auta, człowiek zżył się z ludźmi.
 

snajper21

New member
ustawiłem parametry wg TDXa i powiem że oglądając film Colombiana jestem pod wrażeniem :D

Snajper21 najważniejsze że TV śmiga na matrycy Samsunga i myślę że sprzedając tyle produktów co sprzedają czyli mnóstwo nie narażaliby się na przypał to już mój 3 TV kupiony od nich ale też tak jak TY zaniepokoiła mnie świadomość braku instrukcji i gwarancji po polsku, zadzwonię jutro i się zobaczy

co do klubu A4 to powiem że siedzę od lat i coś więcej niż auta, człowiek zżył się z ludźmi.

dokladnie ja tez juz 4 lata na a4 , wyslij mi jak mozesz ustawienia tdxa ktore uzyles bo w sumie to sie spotkalem z kilkoma :))
 

raptor123

New member
Wariacja kilku wzorców użytkowników (TDX, SDMan, Bojar1) z tego forum, może spasuje Ci. Mi na 40F6770 spasowały, na początku wydaje się ciemno, ale z czasem bardzo fajnie wyglądają kolory, odcień skóry.

Tryb FILM
Podświetlenie: 10
Kontrast: 85
Jasność: 47
Kolor: 51
Odcień Z/C: 50/50
Ustawienia Dynamiczne:
Kontrast dyn: Niski
Tonacja czerni: Ciemna
Odcień skóry: -2
Tylko tryb RGB: Wyłączone
Przestrzeń kolorów: Auto
Balans bieli: Balans bieli / Wzmocnienie: RED [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].
Opcje obrazu:
Tonacja kolorów: Ciepły 1
Czysty obraz cyfrowy: Niski
Red. zakłóceń MPEG: Niski
Tryb Film: Auto1
Motion Plus: Standardowy
Optymalizacja czerni: Niska
 

kris615

Member
nic to nie daje ogolnie dostalem sie do ustawiem ampli - hdmi - synchronizacja no i tam jest ze w przypadku wlaczenia tv po hdmi na ampli mozna wybrac wejscie av od 1-6 ale nie hdmi , nie mam pojecia dlaczego. Znalazlem na to sposob , w opcjach ampli mam co takiego jak SCENE - 4 rozne przyciski na pilocie , jest TV - chodzi o dostosowanie konkretnych ustawien dla danego odtwarzacza (jest tez miedzy innymi dvd) . No i moge tam ustawic wlasnie wyjscie dla danego odbiorniaka - tu ustawilem hdmi i sa do ustawienia opcje jakie oferuje ampli czyli wszystko odnosnie dzwieku dekodowania itd. No i ten przycisk SCENE mozna rowniez uruchomic przy tej synchronizacji - czyli naciskajac go uruchamia mi sie tv z cala reszta i jest odrazu glos na ampli bo uruchamia go na wyjsciu hdmi tak jak trzeba. Pojecia jednak nie mam dlaczego jak sie nacisnie na pilocie od ampli przycisk tv to jest tak jak wczesniej napisalem czyli av (no i mimo podlaczonego optyka glosu nie ma ). No ale nic wazne ze jakos sie udalo :)

Wejścia 1-6 są również do video. Trzeba się pobawić żeby poustawiać video i audio. Fabrycznie TV jest pod AV4. Możesz to sobie zmienić. Mam podobny model Yamahy i u mnie wszystko śmiga po ARC.
 
Ostatnia edycja:

Madas

New member
Bez reklam
po jednym dniu testowania mogę powiedzieć iż F6500 to fajny TV np w porównaniu z D6500 odczytuje znaczenie więcej formatów wideo oraz co ważne muzycznych i tu najważniejsze pliki FLAC
- czernie możę odrobinę gorsze ale można ustawieniami to zminimalizować
-smart hub na najwyższym poziomie
- szybszy znacznie niż poprzednik
- pilot dotykowy super sprawa

póki tyle spostrzeżeń jak coś nowego odkryje napiszę oczywiście

BTW myślicie że nowy TV też się układa jak powiedzmy kolumny audio czy też nowe wzmacniacze bo ja odnoszę wrażenie że tak
 

prezy

New member
Bez reklam
po jednym dniu testowania mogę powiedzieć iż F6500 to fajny TV np w porównaniu z D6500
- czernie możę odrobinę gorsze ale można ustawieniami to zminimalizować
-smart hub na najwyższym poziomie
- szybszy znacznie niż poprzednik
- pilot dotykowy super sprawa
Zgadzam się, ale F8000 to jest prawdziwy odjazd.
 
Do góry