Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
AFG Poznan ul. Ks. Jakuba Wujka 15/17

Tylko wtedy nie bylo nic nt tego IR , ktore kurde wolalbym nie podlaczac poniewaz kabelek musialby leciec na zawnatrz ( mam wszystkie kable pochowane w scianie- a ten jest za krotki aby go tak przeprowadzic) i po zatym tam do konca konfiguracji bylo sporo punktow czy wszystko dotyczylo pilota uniwersalnego ?

A na pudełku masz informacje kto jest importerem?

Pisałeś o podłączeniu o ile pamiętam :) ten kabel z IR spokojnie można przedłużyć bo bez tego będziesz musiał używać pilota do dekodera....
 

Zbygo

New member
Przyjechał dzis tv. Pierwsze wrazenie jejku jaki wielki , po rozpakowaniu zaczely sie jaja o ktorych czytalem wczesniej , w srodku brak polskiej gwarancji i instrukcji. Dzwonie do samsunga zapytac czy faktycznie nie mam gwarancji producenta , Pan prosi o nr seryjny , podaje no i stwierdza ze nie jest to z dystrybucji polskiej czyli sklep ktory sprzedal mi tv pelni role gwaranta. Dzwonie do sklepu pytam WTF! , przelaczaja mnie do milej Pani ktora mowi ze w srodki powinna byc polska gwarancja , ja mowie ze nie ma , po czym Pani twierdzi ze odrazu wysyla. Chwile z nia pogadalem i powiedziala ze nie ma takiej mozliwosci ze serwis nie przyjmie do naprawy z faktura od nich i ta gwarancja (podobno ma byc oryginalna , polska samsunga podbita przez sklep). Ja do niej ze konsultant mi powiedzial co innego , na co mi odpowiedziala abym napisal do samsunga zapytanie mailowe lub na pismie czy obejmuje mnie gwarancja , dodac skan faktury i ta gwarancje co mam przyjsc do mnie lada dzien. Ona twierdzi ze nie ma takiej mozliwosci o odmowie , dodatkowo stwoerdzila ze tydzien temu wlasnie serwis przyjal samsunga na gwarancji sprzedanego przez nich. Wiec nie wiem jak bedzie , czekam na gwarancje i wysylam zapytanie do samsunga aby bylo wszystko na papierze i sie okaze.

No i teraz wracam do samego tv , nad ktorym siedzialem narazie 30 minut , zaraz musze wyjsc z chaty :( ale cala noc przede mna :). Pytanka do tdx:

Podlaczylem wszystko tak jak mowiles - oczywiscie all ok , wszystko dziala , pytanko - czy mam w ustawieniach dzwieku ustawic jako dzwiek zewnetrzny ? (wszystko puszczone przez ampli)

No i po uruchomieniu smart huba wyskoczyla mi pierwsza konfiguracja , jakies tam zapytania , zgody itd itp , pozniej doszedlem do proby zgrania pilota tv z obsluga dekodera w tym wypadku polsatu , no i kuzwa niechcacy wyszedlem z tego no i nie mam pojecia jak do tego wrocic , po wejsiu w smart nie pojawia sie ta konfiguracja tylko sa normalnie aplikacje itd i nie bardzo wiem jak i czy wogole sie da wrocic do tej pierwszej konfiguracji .....


Tez mialem kupic tv od nich- mam nadzieje ze wszystko bedzie ok z dokumentami :cool:
 

luksand

New member
Tez mialem kupic tv od nich- mam nadzieje ze wszystko bedzie ok z dokumentami :cool:
Też mam tą firmę na oku na zakup f6500.
Oraz Electro24h info z allegro (Produkty posiadają gwarancję producenta obowiązującą na terenie Polski. Czas gwarancji każdego produktu widnieje w jego opisie na stronach sklepu. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta. Większość produktów posiada gwarancje realizowane bezpośrednio przez autoryzowane punkty serwisowe producentów. Dokładne adresy punktów serwisowych znajdują się na kartach gwarancyjnych dołączanych do produktów oraz na stronach internetowych producentów.)
 

dominvip

New member
A na pudełku masz informacje kto jest importerem?

Pisałeś o podłączeniu o ile pamiętam :) ten kabel z IR spokojnie można przedłużyć bo bez tego będziesz musiał używać pilota do dekodera....

Wtrącam zapytanie :) czy zatem aby pilotem od tv obsługiwać np. Dekoder z Multimedii muszę podłączyć do tv ten przewód IR?

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4
 

fenster0

New member
jako ze nie doczekalem sie odp zadalem pytanie bezposredio do borys24.pl i okazlo sie ze telewizor jest z niemieckiej dystrybucji co za tym idzie moze byc problem z gwarancja wiec lepiej nie ryzykowac dodam tylko ze 50szt sprzedalo sie na ostatniej aukcji zobaczymy co na to ludzie jak dostana do domu. Pewnie beda pytania jak zmienic region ;)
 

Zbygo

New member
Też mam tą firmę na oku na zakup f6500.
Oraz Electro24h info z allegro (Produkty posiadają gwarancję producenta obowiązującą na terenie Polski. Czas gwarancji każdego produktu widnieje w jego opisie na stronach sklepu. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta. Większość produktów posiada gwarancje realizowane bezpośrednio przez autoryzowane punkty serwisowe producentów. Dokładne adresy punktów serwisowych znajdują się na kartach gwarancyjnych dołączanych do produktów oraz na stronach internetowych producentów.)

Powiem tak zakupilem w saturnie na raty i jak narazie jestem bardzo zadowolony.Zaplacilem troche wiecej ale jak cos mam saturna pod reka i nie bede sie bujal z tym tv jak cos sie stanie.
 

kris615

Member
Wtrącam zapytanie :) czy zatem aby pilotem od tv obsługiwać np. Dekoder z Multimedii muszę podłączyć do tv ten przewód IR?

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4

Chyba nie do końca tak jest. Wydaje mi się, że przewód IR potrzebny jest tylko do początkowej konfiguracji. W instrukcji jest napisane, że jeśli z przewodem się nie uda to należy wpisać kod modelu urządzenia. Napisane jest również że IR należy umieścić 5 cm od urządzenia. Przecież
większość ma więcej urządzeń niż jedno. Dla mnie jest to trochę niejasne. Może ktoś wie jak dokładnie z tym jest?
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak naprawdę IRy na dzień dzisiejszy są potrzebne raczej tylko pod dekodery bo nowe ampli/PS3/odtwarzacze BR mają sterowanie po HDMI wiec żadnego problemu nie ma.

A znalazłeś w instrukcji żeby po zakończonej konfiguracji odpiąć IR?
To jest nadajnik, jak go odepniesz sterowanie urządzeniem przestaje działać.
 

snajper21

New member
chcialem troche poparowac piloty , no i tak dekoder z tv bez problemu sie polaczyl tak ze obsluguje polsat pilotem tv , jednak tv nie mogl sparowac ampli , ogolnie jest troche modeli yamaha wykazanaych ale akurat mojego nie ma :/ no i lipa , z drugiej jednak strony ampli ma pilot uniwersalny ktory polaczyl sie z tv. Suma sumarum jak wlacze tv z pilota tv uruchamia sie dekoder i ku mojemu zaskoczeniu ampli (wlaczylem rowniez w nim funkcje synchronizacji po hdmi i chyba dlatego sie wlacza), po wylaczeniu power na pilocie tv wszystko gasnie. Po uruchomieniu tv z pilota ampli rowniez wszystko sie uruchamia , jednak po wylaczeniu z tego samego pilota wszystko gasnie oprocz dekodera (nie mam pojecia dlaczego jesli przy wlaczeniu dekoder sie uruchamia). Czyli jako tako to gra , z jednym sporym problemem , mianowicie z ktorego pilota bym nie uruchomil tv to ampli uruchamia mi sie w trybie av4 :/ zamiast hdmi , moze dlatego ze mam podlaczone ampli do hdmi 1 a nie 2 ( u mnie w tv przy hdmi 2 jest napisane arc , ale zalecane bylo podlaczenie do 1.....) . ampli yamaha rx-v475
 

snajper21

New member
a jeszcze dodam co ciekawe do av4 mam tv podlaczony optycznym i mimo to glosu nie mam na ampli , jednak po wejsciu na youtuba np glos juz jest po tym samym kabelku
 
Do góry