Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

TV3D

New member
Bez reklam
W modelu UE40F6400 miałem matrycę Samsunga (40A1AF0S, produkcja czerwcowa). Obraz był bardzo ładny, minimalny clouding. Sprzedałem go znajomemu, gdyż po dwóch miesiącach zmalał w oczach ;-)

W modelu UE46F6400 również miałem matrycę Samsunga (46A1AF0S, produkcja sierpniowa). Obraz był raczej ok, cloudingu nie dostrzegałem ale za to był ogromny banding nie pozwalający cieszyć się komfortem oglądania - mecze piłki nożnej... porażka! Skorzystałem z prawa zwrotu w 10 dni bez podawania przyczyny.

Mam obecnie czwarty TV od Samsunga i powiem Ci, że każdy egzemplarz może być inny, zależy jak trafisz.

W jakim sklepie kupowałeś?
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam do Was pytania nt. obrazu
Posiadam od ok 2mc 55F6500
i
- do ciemnych rogów przywykłem, lepsze czarne niż jasne
- ciemeniejsza ramka dookoła obrazu - z tego co widziałem prawie kazdy tak ma, a jest jakby % od przekątnej. Czyli pewnie na 40" ledwo to widać
- banding pionowy - największy przy brzegach i tak przez cały ekran - i tu pierwsze pytanie czy to się nie zwiększa z czasem ? czy to tylko subiektywne moje odczucie
- od tygodnia zaś zauważam pasy poziome przez cały ekran przy zmianie scen w filmie. Nie ważne czy po kablu HDMI czy Ethernecie (gdy odtwarza TV). Są to pasy ciemniejsze ok 1cm i jaśniejsze 2x szersze (trzeba się przyjrzeć bo są delikatne). Jakby oglądać przez żaluzje. Pomyślałem interferencja tyle, że nic nie ma ok TV na 40 cm a po sieci to tylko 0 i 1 więc odpada. Pytanie może coś trzeba zresetować bo albo się za bardzo przyjrzałem, albo tego nie było.
 

Darmach

New member
Panowie, a powiedzcie mi - nie macie problemów z update'ami przez internet (nie z usb)?

Bo u mnie cholerstwo nie widzi update w sieci....
 

RalfHD

Banned
Jeśli Panas to wersja DT60;)

Dzień dobry, oczywiście Panasonic serii DT60 to jedne z najlepszych TV na IPS.
Ale cenowo są znacznie droższe od Sony serii W805, po odpowiednich ustawieniach
Sony gra bardzo dobrze i ma rewelacyjne kolory trudne do uzyskania przez F6....

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum :)
 

electro69

New member
Mam do Was pytania nt. obrazu
Posiadam od ok 2mc 55F6500
i
- do ciemnych rogów przywykłem, lepsze czarne niż jasne
- ciemeniejsza ramka dookoła obrazu - z tego co widziałem prawie kazdy tak ma, a jest jakby % od przekątnej. Czyli pewnie na 40" ledwo to widać
- banding pionowy - największy przy brzegach i tak przez cały ekran - i tu pierwsze pytanie czy to się nie zwiększa z czasem ? czy to tylko subiektywne moje odczucie
Mam akurat 40 calowy model F6500 ... mam ciemniejsze rogi (ale już ich praktycznie nie zauważam) ... mam też tą "ciemniejszą" ramkę na obrazie ale jest ona widoczna tylko na dolnej długości krawędzi TV ... co do bandingu u mnie jest taki delikatny pionowy pasek ok. 5 cm patrząc od środka matrycy po lewej stronie ... czasem mi się zdaje, że występuje też blisko brzegów ekranu. Ogólnie jednak jest on bardzo słabo widoczny ... co ciekawe banding jest bardziej lub mniej widoczny w zależności od tego na jakim kanale oglądam mecz (np. na Orange Sport nie widziałem go, a na TVP1 HD był widoczny).
Ogólnie telewizor mam ok. 3 miesięcy na początku te wyżej opisywane "wady" mi bardzo przeszkadzały teraz albo któraś z aktualizacji oprogramowania coś poprawiła w tej kwestii albo po prostu się przyzwyczaiłem do tego i skupiam się na oglądaniu obrazu a nie wynajdywaniu kolejnych niedoskonałości ;)
Pozdrawiam
 

Siever

New member
Panowie, a powiedzcie mi - nie macie problemów z update'ami przez internet (nie z usb)?

Bo u mnie cholerstwo nie widzi update w sieci....
To normalne, miałem 3 Samsungi z trzech kolejnych lat (teraz F6500) i w żadnym nie działała aktualizacja przez internet (telewizory ich nie widziały).
 

Duddda

New member
Witam wszystkich. Kupiłem Samsunga UE46F6500 i zauważyłem jaśniejszą plamę na środku ekranu gdy wyświetlany jest czarny obraz i patrzę pod kątem ok. 45 stopni. Przykład na zdjęciach:

dropbox. com/sc/kmco7nzewp6rwzs/IYUJQWmBwX (niestety nie mam 5 postów i nie mogę dodawać linków - skasujcie spację przed "com")

Czy to jest normalne? Mam matrycę AUO i z tego co czytam jest o wiele gorsza od Samsungowej. Strasznie się zawiodłem, poprzednio posiadałem Samsunga LE40C650 i nic takiego się nie działo. Kupiłem w EuroRTVAGD i mam jeszcze czas na zwrot. Myślicie, że warto oddać i szukać innego modelu? Nie widzę tych przebarwień podczas oglądania TV.
 

Tomek M.

New member
Witam wszystkich. Kupiłem Samsunga UE46F6500 i zauważyłem jaśniejszą plamę na środku ekranu gdy wyświetlany jest czarny obraz i patrzę pod kątem ok. 45 stopni. Przykład na zdjęciach:

dropbox. com/sc/kmco7nzewp6rwzs/IYUJQWmBwX (niestety nie mam 5 postów i nie mogę dodawać linków - skasujcie spację przed "com")

Czy to jest normalne? Mam matrycę AUO i z tego co czytam jest o wiele gorsza od Samsungowej. Strasznie się zawiodłem, poprzednio posiadałem Samsunga LE40C650 i nic takiego się nie działo. Kupiłem w EuroRTVAGD i mam jeszcze czas na zwrot. Myślicie, że warto oddać i szukać innego modelu? Nie widzę tych przebarwień podczas oglądania TV.

Czy Samsung nie prowadzi kontroli jakości wyprodukowanych przez siebie telewizorów? Uważam, że jest to żenujące aby wydać klientowi tego typu ekran za niemałe pieniążki. Jeden TV ma ogromny banding, drugi ma ogromny clouding, trzeci zawieszone/wypalone piksele... o co w tym chodzi? A może te "zjawiska" tworzą się w czasie transportu z fabryki do sklepu i/lub ze sklepu do klienta?

TDX, Ty chyba pracujesz w sklepie z artykułami RTV... dużo dostajecie tego typu zwrotów od rozczarowanych klientów?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Panowie ktora funkcja w telewizorach Samsung wlacza/wylacza local dimming?Bo sporo sie zmienilo od serii C!Jak narazie jestem bardzo zadowolony(ale posiadam inny model)
Dzieki

Tylko tv z serii 9000 posiadaja local dimming, a jesli chodzi ci o automatyczne przyciemnianie obrazu na ciemnych scenach to nie mozna tego wylaczyc calkowicie w samsungach.

Sent from my GT-I9003
 

TV3D

New member
Bez reklam
Witam wszystkich. Kupiłem Samsunga UE46F6500 i zauważyłem jaśniejszą plamę na środku ekranu gdy wyświetlany jest czarny obraz i patrzę pod kątem ok. 45 stopni. Przykład na zdjęciach:

dropbox. com/sc/kmco7nzewp6rwzs/IYUJQWmBwX (niestety nie mam 5 postów i nie mogę dodawać linków - skasujcie spację przed "com")

Czy to jest normalne? Mam matrycę AUO i z tego co czytam jest o wiele gorsza od Samsungowej. Strasznie się zawiodłem, poprzednio posiadałem Samsunga LE40C650 i nic takiego się nie działo. Kupiłem w EuroRTVAGD i mam jeszcze czas na zwrot. Myślicie, że warto oddać i szukać innego modelu? Nie widzę tych przebarwień podczas oglądania TV.

Czy Samsung nie prowadzi kontroli jakości wyprodukowanych przez siebie telewizorów? Uważam, że jest to żenujące aby wydać klientowi tego typu ekran za niemałe pieniążki. Jeden TV ma ogromny banding, drugi ma ogromny clouding, trzeci zawieszone/wypalone piksele... o co w tym chodzi?
?


Sam dałem się nabrać na ten F6500 i teraz żałuję:(
Cena czyni CUDA:-D szajsung idzie na ilość a nie na jakość!


Jeśli chcemy kupować TV w dobrej jakości to trzeba troszkę za niego zapłacić!
tak jak pisałem wyżej np:|
Panas DT60E :)
lub nawet deko tańszy ET60E jest w cenie F6500 / to tyle w tym temacie8)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Sam dałem się nabrać na ten F6500 i teraz żałuję:(
Cena czyni CUDA:-D szajsung idzie na ilość a nie na jakość!

Witam,
ja też się skusiłem ale tylko przez 3 dni i żeby było śmieszniej moja 50" była podświetlona
idealnie nawet sławetne rogi z lupą trzeba było patrzeć (oczywiście po skalibrowaniu).
Niestety obraz, a w szczególności "czerń" miała się nijak do deklarowanych i opisywanych
na testach poziomów (cyfry kłamią !).

Każdemu polecam zakup w necie z możliwością zwrotu -może to nauczy producentów
dbania o jakość produktów.

Pozdr.
 

Darmach

New member
Drogi TDX!
Znalazłem twój filmik prezentujący anynet+ z ps3 na youtube. I za nic nie mogę sparować konsoli z TV... Próbowałem już 3 kable, w HDMI2 i HDMI3 (pod jedynką jest dekoder). Po kliknięciu "odśwież" w anynet twierdzi że nie ma urządzeń - natomiast o dziwo włączanie TV wraz z PS3 działa (ale tylko na porcie HDMI3)

Jestescie w stanie cos doradzic?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Tylko tv z serii 9000 posiadaja local dimming, a jesli chodzi ci o automatyczne przyciemnianie obrazu na ciemnych scenach to nie mozna tego wylaczyc calkowicie w samsungach.

Sent from my GT-I9003

Seria D9000 nie jest już dostępna, każdy samsung ma obecnie podświetlenie krawędziowe (edge) no poza EH5... i EH4... ale to serie z 2012 które ostatnio pojawiły się w sklepach.
Jest w samsungach system określany jako microdiming (chyba powyżej F6400) oraz microdiming ultimate (F8000), aczkolwiek trudno ograniczyć dopływ światła jak jest ono wysyłane z boku ekranu na środek a nie z tyłu do przodu (nano led, full led itp).

No i okazuje się, ze dual czy quad niby procesor nic nie znaczy dla jakości obrazu.....
 

tdx

New member
Bez reklam
Drogi TDX!
Znalazłem twój filmik prezentujący anynet+ z ps3 na youtube. I za nic nie mogę sparować konsoli z TV... Próbowałem już 3 kable, w HDMI2 i HDMI3 (pod jedynką jest dekoder). Po kliknięciu "odśwież" w anynet twierdzi że nie ma urządzeń - natomiast o dziwo włączanie TV wraz z PS3 działa (ale tylko na porcie HDMI3)

Jestescie w stanie cos doradzic?

A sterowanie hdmi w ps3 masz włączone?
 
Do góry