Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

emalia

New member
takie mam głupiutkie pytanie, czy przy telewizji naziemnej działać będzie funkcja "warto obejrzec" ? czy to tylko przy kablówce?
 

Siever

New member
Witam wszystkich:)
Stałem się właśnie szczęśliwym(?) posiadaczem tego tv. Przesiadka z LE40C650 nie należy jednak do wyjątkowo udanych pod względem jakości obrazu. Nie bawiłem się zbytnio jeszcze ustawieniami, powyłączałem tylko wszelkie "ulepszacze" i obraz jest taki sobie. Kolory mniej naturalne i bledsze (takie mydlane), twarze mają łososiowy odcień, a całość wygląda trochę jak koloryzowany film. Jedyne co jest zdecydowanie lepsze niż w C650 to kąty widzenia w poziomie.
Tak czy inaczej byłem pewny, że zamontowali w nim jakąś badziewną matrycę (co byłoby logiczne biorąc pod uwagę, że od premiery i recenzji w prasie minęło już dużo czasu). Wszedłem w menu serwisowe i wygląda to tak:

(niestety nie mogę jeszcze podać linka do zdjęcia z menu serwisowego, ważna informacja to: Option:46A1AF6V)

Jak rozumiem jest to matryca Samsunga?

Zatem czy ktoś jest w stanie potwierdzić poniższe fakty?:) :
- grzebiąc w ustawieniach będę w stanie uzyskać sporo lepszy obraz
- Nowe telewizory LEDowe mają jednak gorsze kolory niż ostatnie wyższe serie "tradycyjnych" LCDków
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
(niestety nie mogę jeszcze podać linka do zdjęcia z menu serwisowego, ważna informacja to: Option:46A1AF6V)

Jak rozumiem jest to matryca Samsunga?

Zatem czy ktoś jest w stanie potwierdzić poniższe fakty?:) :
- grzebiąc w ustawieniach będę w stanie uzyskać sporo lepszy obraz
- Nowe telewizory LEDowe mają jednak gorsze kolory niż ostatnie wyższe serie "tradycyjnych" LCDków

Witam,
nie będziesz, niestety. Ja oddałem F6500 (AUO) po 3 dniach.
Obraz był daleki od LCD CCFL z przed 4 lat -fakt jeden z najwyższych modeli Philipsa.
Najgorsze jest, że Plazmy się już skończyły -bo chyba bym się zdecydował, a może
jeszcze zaryzykuję :idea:.

Pozdr.
 

Ivanez

New member
Witam,
nie będziesz, niestety. Ja oddałem F6500 (AUO) po 3 dniach.
Obraz był daleki od LCD CCFL z przed 4 lat -fakt jeden z najwyższych modeli Philipsa.
Najgorsze jest, że Plazmy się już skończyły -bo chyba bym się zdecydował, a może
jeszcze zaryzykuję :idea:.

Pozdr.

A ja myślałem że można jeszcze kupić plazmę w co najmniej stu sklepach ;-)
 

Darmach

New member
Witam,
nie będziesz, niestety. Ja oddałem F6500 (AUO) po 3 dniach.
Obraz był daleki od LCD CCFL z przed 4 lat -fakt jeden z najwyższych modeli Philipsa.
Najgorsze jest, że Plazmy się już skończyły -bo chyba bym się zdecydował, a może
jeszcze zaryzykuję :idea:.

Pozdr.

Kolega pisał że ma A1AF6V, to raczej Samsung jest?
 

rob8

New member
Witam,
właśnie zamówiłem UE55F6500 w redcoon. Pytanie: Jakie najczęsiej matryce posiadają 55"? Czy warto odsyłać tv jeżeli nie bedzie matrycy Samsunga?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja miałem kilka szt i wszystkie były samsunga natomiast na forum były też matryce AUO.
Na razie bym się zupełnie tym nie stresował tylko odpalił TV i sprawdził czy wszystko jest ok i obraz pasuje
 

dzik86

New member
Witam wszystkich,

rob8
Jak przyjdzie Ci ten TV, to proszę daj znać jaka matryca, bo sam planuje zakupić ten telewizor z tego sklepu.
 

Pabloos

New member
Panowie ktora funkcja w telewizorach Samsung wlacza/wylacza local dimming?Bo sporo sie zmienilo od serii C!Jak narazie jestem bardzo zadowolony(ale posiadam inny model)
Dzieki
 

fanoflakers

New member
Witam, mam takie pytanko, otóż chcę kupić klawiaturę do tego do f6500, no i mam na oku Logitech k400, czy będzie ona pasowała do tego tv? tzn. Czy będę mogł normalnie korzystać z przeglądarki i w pełni z Youtuba(wyszukiwanie filmow, wpisywanie itd.)? Bardzo bym prosił o odpowiedz, może ktoś akurat jest posiadaczem tej klawiatury. Pozdrawiam
 

luksand

New member
Witam.
Również mam zamiar kupić 46f6500 ale jak czytam że jest wyposażony w różne matryce to sam już nie wiem. Czy jest jakiś sklep w którym mogą sprawdzić przed wysłaniem jaka jest matryca. Wiem że można zawsze odesłać,ale to zawsze trochę problemów i kosztów. Czy bezpieczniej będzie zamówić lg640 , , lub et60, st60 ale w 42 calach. Czy matryce też są inne w f6400.
 

Tomek M.

New member
ale czy matryca jest od samsunga wf6400

W modelu UE40F6400 miałem matrycę Samsunga (40A1AF0S, produkcja czerwcowa). Obraz był bardzo ładny, minimalny clouding. Sprzedałem go znajomemu, gdyż po dwóch miesiącach zmalał w oczach ;-)

W modelu UE46F6400 również miałem matrycę Samsunga (46A1AF0S, produkcja sierpniowa). Obraz był raczej ok, cloudingu nie dostrzegałem ale za to był ogromny banding nie pozwalający cieszyć się komfortem oglądania - mecze piłki nożnej... porażka! Skorzystałem z prawa zwrotu w 10 dni bez podawania przyczyny.

Mam obecnie czwarty TV od Samsunga i powiem Ci, że każdy egzemplarz może być inny, zależy jak trafisz.
 

Ivanez

New member
Witam.
Również mam zamiar kupić 46f6500 ale jak czytam że jest wyposażony w różne matryce to sam już nie wiem. Czy jest jakiś sklep w którym mogą sprawdzić przed wysłaniem jaka jest matryca. Wiem że można zawsze odesłać,ale to zawsze trochę problemów i kosztów. Czy bezpieczniej będzie zamówić lg640 , , lub et60, st60 ale w 42 calach. Czy matryce też są inne w f6400.

Mam dokładnie taką samą akcję, odechciewa się kupować tv, chyba, że na się full Kaszub bierze się topowe modele, a w samsungu to porażka, naprawdę też się zacząłem zastanawiać nad lg mimo że nie lubię tej marki jak nie wiem, pewnie się zdecyduje na kupno w jakimś dużym sklepie, sprawdzę matrycę jak mi dadzą, tyle że pewnie drożej to wyjdzie, wziął bym 50f6500 ale jak czytam o tym AUO to ręce opadają
 
Do góry