Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

ggrzegorzz

New member
Instrukcja od tdx!
Ja robię to tak
1. Musi być połączenie z NETEM
2. Podłączasz dekoder pod hdmi1 opisane jako STB
3. Moduł umieszczasz tak by był skierowany w stronę urządzenia na które ma działać
4. System>>menadżer urządzeń>>konfiguracja pilota uniwersalnego
5. uruchom>>dekoder
6. cały obszar
7. cyfra +
8. zaznaczasz hdmi 1
9. czy dekoder zmienił kanał jak zmienił to tak jak nie to nie
10. wyszukujesz model pisząc dsi
11. schodzisz na sam dół dajesz pokaż więcej
12. Ostatni modele na samym końcu


Instrukcja zrobienia tego pilota by działał z orange prowadzi do zawału serca... nie działa. Ma ktoś moze jakieś propozycje?
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
;967375 napisał:
@tdx

Jeśli szczęśliwie nastąpi zmiana przeglądarki;) i wszystko wróci do normy;)
to może będzie jakaś możliwość by np:
w menu-serwisowym zablokować dalsze aktualizacje-przeglądarki:?:


@tdx możesz się odnieść to tego j/w:!:
 

Pabloos

New member
@tdx
Miałeś sporo do czynienia z TV od Samsunga więc napisz mi proszę w jaki sposób Samsung plombuje pudełka? Jak sprawdzić czy sprzedawca czy kurier nie otwierał pudła itd.Chodzi mi o modele 55cali?
 

jacus88

New member
Witam

Co do weeb.tv to tez mam problem z przycinaniem sie, ale zmiana jakosci z hd na std pomogla i kanaly dzialaja stabilnie - bez przycinki, no i troszke gorsza jakosc. Niektore kanaly wcale nie chca sie zalaczyc pomimo odswiezania czy ponownego uruchamiania przegladarki.

Z racji ze mieszkam w UK czasami ogladam fakty ze strony tvn24.pl - zazwyczaj wybieram opcje pełne wydanie faktow na tablety i smartfony z danego dnia (dzieki temu moge obejrzec calosc na smart tv) - od ok. 2 tyg nie moge obejrzec calosci faktow - srednio po 15-18 min rozlacza mi sie i pokazuje sie glowna strona tej podstrony.

Czasami ogladam filmy na kinomaniak.tv i tam problemu nie ma.

Czy ktos z was moze przetestowac fakty z tvn24.pl lub filmy z kinomaniak.tv i podzielić się opinią.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Witam

Co do weeb.tv to tez mam problem z przycinaniem sie, ale zmiana jakosci z hd na std pomogla i kanaly dzialaja stabilnie - bez przycinki, no i troszke gorsza jakosc. Niektore kanaly wcale nie chca sie zalaczyc pomimo odswiezania czy ponownego uruchamiania przegladarki.
.

Zmiana z HD na SD dużo nie daje, a winna za wszystko jest nowa wersja przeglądarki:confused:
 

Kajtus

New member
przy pierwszym włączeniu tv i przy zmianie parametrów obrazu kontrast i podswietlanie i tp w dolnym prawym rogu wyświetlał mi się dymek z aktualnym poborem prądu w watach jak to przywrócić żeby mi sie to wyświetlało?
 

ggrzegorzz

New member
Panowie podpiołem kabel od talerza w celu wyszukania kanałow dvb-t i dupa.... wpiołem się w w 2 możliwe wejscia i wyszukalem automatyczne strojenie kanałow cyfrowych i analogowych... pomocy?
 

dbq

New member
Witam,telewizor jest już u mnie i uświadczyłem niekomfortowe rzeczy połączyłem kablem hdmi tv z komputerem w grach jest okej ale wyświetlanie filmów w playerach i YT to pokaz przyśpieszeń i slajdów(klatki tj zmieniają się) czy coś trzeba poustawiać jakąś normalizacje w tv albo na sterowniku grafiki?
Mam radeona hd 7770 - kabel dokładnie firmy Cablexpert CC-HDMI4-6

HDMI v.1.4 male-male cable, 1.8 m . Jakaś rada?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam,telewizor jest już u mnie i uświadczyłem niekomfortowe rzeczy połączyłem kablem hdmi tv z komputerem w grach jest okej ale wyświetlanie filmów w playerach i YT to pokaz przyśpieszeń i slajdów(klatki tj zmieniają się) czy coś trzeba poustawiać jakąś normalizacje w tv albo na sterowniku grafiki?
Mam radeona hd 7770 - kabel dokładnie firmy Cablexpert CC-HDMI4-6

HDMI v.1.4 male-male cable, 1.8 m . Jakaś rada?

Problemem może być CODEC/sterownik/program w którym odtwarzasz

W programie do odtwarzania filmów masz zazwyczaj możliwość wyboru generatora video

 

tdx

New member
Bez reklam
@tdx
Miałeś sporo do czynienia z TV od Samsunga więc napisz mi proszę w jaki sposób Samsung plombuje pudełka? Jak sprawdzić czy sprzedawca czy kurier nie otwierał pudła itd.Chodzi mi o modele 55cali?

Jest tylko 1 przeźroczysta taśma u góry (jak się zamawia przez net sklep okleja jeszcze swoja taśmę ale i tak można policzyć warstwy)

W menu serwisowym możesz zobaczyć ile TV dotychczas chodził

 

Traper44

New member
Tak kazdy samsung serii f6xxx ma prawdziwa 100Hz matryce


Czy jest pewność, że w Samsung 32F6400 ma prawdziwe 100Hz matryce? Bo ja wątpię.
Popatrzcie na poniższą stronę (proszę przewinąć w dól około 20% tekstu) i zawarte tam informacje.

Ja widzę, że:
F6400 opis. Panel: S-LCD PSA, CY-HF460CSLV1H, CY-HF400CSLV1H
Processor: Dual-core ARM Cortex-A9, MStar X12, 1GHz
CMR – index/Real frequency: 200Hz/50Hz

F6500 opis: Panel: S-LCD PSA, CY-GF460CSLV1V , CY-GF400CSLV1V
Processor: Dual-core ARM Cortex-A9, MStar X12,1GHz,
CMR – index/Real frequency: 400Hz/100Hz

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/47202-samsung-lcd-oled-tv-faq-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-5-a.html

Wydaje się logiczne, że z matrycy 100Hz osiąga się 400Hz CMR i więcej , a z matrycy 50Hz do 200Hz CMR. A zatem F6400 nie ma chyba matrycy 100Hz. A Wy jak uważacie?
 
Ostatnia edycja:

Darmach

New member
"Jak nie jak tak" :) Z własnej autopsji,da się włączyć Tv bez ruszenia pilota i mówienia do mikrofonu.Denerwowała mnie komenda Hi Tv więc zmieniłem ją na Smart Tv i tak też mówię Smart Tv włącz się.ps.czytaj wszystko co jest napisane na Tv wtedy cię zrozumie.:)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Hej. Widzę że piszesz że jest możliwe włączanie TV głosowo - kilka osób w tym wątku pisało że na F6500 jest to niemożliwe - masz może kamerę do niego podpiętą? W jaki sposób to u ciebie działa?
 

Darmach

New member
F6100 A1AF0S
F6400 A1AF0S
F6500 A1AF6V
F6650 A1AF6V
F6800 A1AF6V - dodałem bo przyjechał ;)
F7000 A2UF7E
F8000 A2UF8E

Hej.
Zacząłem szukać jaką matrycę mam w F6500, bo czerń wydaje się taka.. blada. Może - jak już komuś zresztą napisałeś - "nie jest to technologia dla mnie" (LCD)

I tak zacząłem szukać, grzebać, widzę że mam A1AF6V, ale... ..piszesz że to samo jest w F6650 i F6800 - tymczasem, zerknij na zdjęcia w poniższych recenzjach (makro rozkładu subpikseli)

F6650: www.digitalversus.com review

Samsung-F6650-dalle.jpg




F6800: www.fullhd.gr review

fullhd.gr-UE55F8000-teardownl.jpg


Czyli co.... w 6800 Samsung wepchnął jednak inną?
Czy w F6500 matryca A1AF6V to jest ta S-PVA której fotkę zrobili na digitalversus? (Swoją drogą - świetne recenzje robią)
 

tdx

New member
Bez reklam
Czy jest pewność, że w Samsung 32F6400 ma prawdziwe 100Hz matryce? Bo ja wątpię.
Popatrzcie na poniższą stronę (proszę przewinąć w dól około 20% tekstu) i zawarte tam informacje.

Ja widzę, że:
F6400 opis. Panel: S-LCD PSA, CY-HF460CSLV1H, CY-HF400CSLV1H
Processor: Dual-core ARM Cortex-A9, MStar X12, 1GHz
CMR – index/Real frequency: 200Hz/50Hz

F6500 opis: Panel: S-LCD PSA, CY-GF460CSLV1V , CY-GF400CSLV1V
Processor: Dual-core ARM Cortex-A9, MStar X12,1GHz,
CMR – index/Real frequency: 400Hz/100Hz
[/FONT][/SIZE]

Po co się tak bawić skoro możesz z menu serwisowego odczytać parametry matrycy odczytaj sobie:

40F6400 ma matryce 40A1AF0S

40 - cale
A - producent matryc

A - Samsung
D - Chimei Innolux /Chilin/
L/R - AU Optronics
I - Chunghwa Picture Tube
? - Chimei Innolux
H - Sharp

1 - częstotliwość matrycy
6 - 50/60Hz
1 - 100/120Hz
2 - 200/240Hz

U - Rodzaj panela
A - AntiGlare
T - TN
U - Ultra Clear

F - Rozdzielczość
F - FullHD,
H - HD ready,
U - Ultra HD

0 - Wersja
0 -
1 -
2 -

S - Rodzaj podświetlania

C - CCFL,
L - LED,
D - Direct LED
E - Edge LED
V - Vertical Edge LED (above and below)
S - Side by side LED (left & right)
 
Do góry