Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

nasty_freq

New member
dlugo sie rozlgadalem za TV, w koncu kupilem 55F6500.

po miesiacu uzytkowania, nie kupilbym go ponownie. skupie sie tylko na negatywach, bo o pozytywach byla mowa i sie z nimi zgadzam (stad tez moj zakup).

wady:
- jest clouding - widze w tym watku sie to pojawia dosyc czesto
- 2 pilot z touchpadem - prawie go nie uzywam bo ma duze opoznienia. cholernie nie wygodne chyba ze ktos sie do tego da rade przyzwyczaic. tez tak macie?
- matryca - ogolnie odbija wszystko. lampka, lampa, swiatlo naturalne. ogladanie za dnia bez zasloniecia zaslon prawie nie mozliwe.
- SMART - nie wiem czy to wina aplikacji czy TV - youtube sam sie potrafi zawiesic lub wylaczyc, vod TVN czy TVP to samo. czasami dopiero restart TV przez wylaczenie z pradu pomaga. tez tak macie?
- social media tv - jesli nie jestes uzytkownikiem media to ta funkcjonalnosc tylko przeszkadza
- nie moge podlaczyc laptopa do TV - jedynie podlaczenie to HDMI, moje nie maja. ktos powie DLNA jest po to - OK, ale na sluzbowym nic zainstalowac nie moge. o tym wiedzialem (jest przejsciowka do display port na HDMI)
- modul WiFi - co jakis czas rwie polaczenie
- odtwarzanie JPG z pendrive to wiecznosc. nie wiem co sie dzieje ale moj TV laduje zdjecie 30s. komfort zerowy. tez tak macie?
- odtwarzanie muzyki - brak mozliwosci przewijania, tylko next/previous
- sterowanie glosem, s-recomm - szkoda komentowac, mam nadzieje ze nikt dla tego nie kupuje TV bo sie lekko rozczaruje.
- jesli ktos uzywa platformy cyfrowej z zewn dekoderem, moze zapomniec o kilku ciekawych funkcjach, ale to juz nie wina TV

poza tym polecam
Tajemnice korporacji odc.3 Ściemy wielkich marek - YouTube
 

TV3D

New member
Bez reklam
Potwierdzam, w moim 46F6500 białe plamy na czarnym również widoczne, zwłaszcza wieczorem przy zgaszonym świetle podczas przełączania kanałów.
Zgadza się to jest przypadłość tego F6500

witam w ktorym telewizorze jest lepszy obraz 3d w samsungu f 6500 czy panasonicu st 60




Tak jak wcześniej napisałem ,jeśli teraz bym kupował to byłaby to Plazma Panasa
dlugo sie rozlgadalem za TV, w koncu kupilem 55F6500.

po miesiacu uzytkowania, nie kupilbym go ponownie. skupie sie tylko na negatywach,
wady:

Wszystko się zgadza + wady które wymieniłeś!:-(
TV F6500 jest przereklamowany:p
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
nasty_freq do tej pory nikt na forum jeszcze nie pisał o tym tv w takim kontekście. Pierwszy raz czytam o zwiechach a tym bardziej innych przypadłościach które wymieniłeś no może poza chmurkami. Miałem zamiar kupić 50F6770 i teraz czytając twój post jako użytkownika muszę się dobrze zastanowić bo ok 5k drogą nie chodzi.
ps
piszesz że drugi raz byś go nie kupił w takim razie jak nie samsung to co??????????????
 

lapinski84

New member
no właśnie co jak nie f6500?
co lepiej kupić w cenie do 4000zł o poniższych parametrach
min.46cali
tv głównie do oglądania wieczorami kanałów UPC, oglądania filmów z podłączonego laptopa, grania na ps3
liczy się głównie jakość obrazu
opcje smart tv czy też 3d są nieważne.

do tej pory rozważam zakup między samsung ue46f6500 a panasonic txl47et60e. co z tych dwóch lepsze? (przy samsungu martwi mnie ten clouding, a przy panasonicu sprzeczne informacje, niektorzy piszą, że czerń i podświetlenie są w nim przeciętne natomiast w teście na tym forum wypadł bardzo dobrze)

a może jeszcze jakiś inny tv? (ale nie philips :D)
 

zbyniu4

New member
lapinski84 no właśnie co? Ja dopóki nie zobaczę jeszcze raz na własne oczy tych defektów to moim faworytem będzie 50F6770. Niestety jak feler dla mnie będzie nie do przyjęcia to pozostaje chyba tylko plazma panasa 50ST60E ( zużycie prądu jakoś przeżyję ). A zapomniał bym są nowe jeszcze nie sprawdzone do końca tv led Toshiby w 50 calach bo tylko takie wielkości mnie interesują. Ale sam nie wiem, miałem kiedyś tośkę 37R coś tam. Przez 3 lata grała ok później pogubiła kolory.
Jak miał znowu od nowa wertować forum i inne media w poszukiwaniu właściwego dla siebie tv to chyba bym wolał oglądać na starym i mieć to z bani.
ps
nowo zakupiony tv powinien być bez wad a płacić powinniśmy w zależności od zastosowanych technologii i dodatków. Oczywiście technologie powinny być bez wad. Nie wyobrażam sobie zakupu nowego auta z wadami bo ten typ tak ma. Porażka i tyle. Od dawna się dziwię jak taka ułomna technologia mogła zawładnąć rynkiem????????????????????????
 

electro69

New member
Mam za to do Ciebie inne pytanie czy zauważasz dokoła obrazu jakby ramkę ok 0,5 cm i to niezależnie od formatu - jest cieniutka linia i potem 0,5 cm jakby mniej wyraźne. Wcześniej myślałem, że to odbicia od ramki, ale jak mam obraz z marginesami jest to samo. Najlepiej to widać w obrazie 3D bez okularów wtedy przy formacie OU (taki na razie oglądałem) po prawej i lewej są po 0,5 cm ciemniejsze pasy.
Przy oglądaniu 2D z bliska nie można tego dostrzec przy większej odległości wygląda tak jak kiedyś szlifowało się brzegi lustra z kątem dla ozdoby. Może taki bajer od Samsunga - model z klasą :).
A jak ciemne robi na jasnym tle - u mnie największy ok 3cm prawy górny
Mam dokładnie to samo co TY :| już o tym kiedyś pisałem na forum ...u mnie najbardziej widać ten "ciemny pasek" wzdłuż całej dolnej krawędzi matrycy i trochę mniej na górnej oprócz tego ciemne rogi :| (ale one nie są aż tak widoczne) ... i co mnie najbardziej denerwuje to występująca nieregularnie (niezależnie od pory dnia czy danego materiału telewizyjnego) taka jakby jasna poświata na ok. 1 cm szerokości wzdłuż całej dolnej szerokości matrycy ... czytałem, że ten model ma właśnie podświetlenie na dole i na górze (więc może ono się tak "przebija")... co ciekawe efekt ten jest praktycznie widoczny tak samo zarówno jak dam podświetlenie np. na 7 jak na 15 ... druga ciekawostka nie widać go praktycznie na filmach przez DLNA za to na Tv satelitarnej już tak (najbardziej widoczny jest podczas meczów piłki nożnej pewnie bardziej chodzi tu o jednolite tło).
Pozdrawiam
ps. @wgozno takie jeszcze pytanie czy przypadkiem nie nosisz okularów korekcyjnych ? ;) (sam noszę) możliwe, że to właśnie za słabe soczewki mogą wywoływać taki "efekt ciemnych pasków" z dalszej odległości na ekranie.
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
no właśnie co jak nie f6500?
co lepiej kupić w cenie do 4000zł o poniższych parametrach
min.46cali
tv głównie do oglądania wieczorami kanałów UPC, oglądania filmów z podłączonego laptopa, grania na ps3
liczy się głównie jakość obrazu
opcje smart tv czy też 3d są nieważne.

do tej pory rozważam zakup między samsung ue46f6500 a panasonic txl47et60e. co z tych dwóch lepsze? (przy samsungu martwi mnie ten clouding, a przy panasonicu sprzeczne informacje, niektorzy piszą, że czerń i podświetlenie są w nim przeciętne natomiast w teście na tym forum wypadł bardzo dobrze)

a może jeszcze jakiś inny tv? (ale nie philips :D)


Moim zdaniem Plazma Panasa lub alternatywa;) - czyli LG LA660S z matrycą IPS:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
@electro69.
Nie okularów nie noszę, a rodzinie muszę te paski ciemniejsze pokazywać. Białego pasa na razie brak, ale to dopiero 3-ci dzień.
Nie wiem skąd te paski na brzegach sygnału, bo to nie wina matrycy a jakiegoś bagu w programie może te 400Hz nie wyrabia na brzegach. Tak jak pisałem właśnie oglądam fil panoramiczny i ciemniejsze paski od góry i dołu są po 0,5-1cm od marginesów. Czyli szansa na nowy soft, tak samo jak ARC (komuś działa?) i z przyciskiem return w YT, zgroza żeby co filik wychodzić z YT lub oglądać po kolei jak leci.
Kiedyś jak miałem CRT Sony to błędami sygnału sobie radzili obcinając brzegi.
Wcześniej miałem kupić Sharp (matowa matryca), ale jak stał obok innych to brakowało po 5cm obrazu, nie dochodziłem czy taki tryb czy taki model.
Wczoraj Avatar 3D OU - jak dla mnie szału nie ma. Trzeba być i zwiekszyć scenę co najmniej na +2, bo na 0 to myślałem, że okulary siadły, ale wtedy na nowo regulacja kina bo centralny za głośno.
Co do WiFI jest ok nic się nie tnie DLNA jest bajka jak się wgra do sprzętu z Androidem program do obsługi DLNA, u mnie telewizor nie widzi plików na DNS Dlink, ale ze Smart Fon jest bajka - 10x szybciej niż pilotem.
Szkoda, że F6500 nie widzi zewn. napisów tylko wymiksowane po DLNA i nie daje płynnie zmieniać proporcji obrazu.

Ktoś pisał o błyszczącej matrycy, chyba nie widział F7000 czy ES7000 tam nawet oczy świecą. Myślałem też o LG LA740 lub LA790, ale tam matryce to lusterka, za to jest subwoofer. W F6500 jest półmatowa w kierunku błyszczącej (mam LG Scarlet tam jest półmatowa w kierunku matowa lepiej się spisuje w słoneczne dni)

Poza tym LG technologia pasywna fajnie, jasno, 4 pary okularów, ale jak oglądać 3D to na 55" dla efektu blisko trzeba siedzieć,a wtedy widać te druty od polaryzacji zwłaszcza na warto popatrzeć na wyświetlany biały znaczek LG z reklamówek 3D (w i bez okularów widać).

Pytanie dodatkowe jeżeli w Samsungu jest technologa aktywna migawkowa dlaczego jak obraca się głowę oczy z poziomu do pionu to obraz całkowicie ciemnieje ? Czyżby też jakaś polaryzacja ?

nasty_freq napisał, że nie może podłączyć laptopa, tylko przez HDMI a ma DP (przejściówka to 35 PLN). To jak ? przez DVI, a co z dźwiękiem ?
oraz
"- jesli ktos uzywa platformy cyfrowej z zewn dekoderem, moze zapomniec o kilku ciekawych funkcjach, ale to juz nie wina TV"
NF jak możesz rozwinąć, ja mam NC+ i Smart HUB jest ok fajne ikonki z programami naciskasz i jest. Chyba faktycznie to brakuje przycisku nagrywania na pilocie.
Co dwóch pilotów to każdy ma wybór.
Czy można sterować myszą i pisać klawiaturą BT w SHub? czy tylko w Internecie.
Czy jest aplikacja na Windows dla WIFI direct ?

Pytanie oddać czy nie na razie zostaje na miejscu na 90%, bo zalet jest też sporo a pakowanie i wysyłka trochę odstręcza.
 

dnf

New member
dnf ma ten sam model od piątku to sprawdzę te plamy, bo dotychczas nie widziałem.
Mam za to do Ciebie inne pytanie czy zauważasz dokoła obrazu jakby ramkę ok 0,5 cm i to niezależnie od formatu - jest cieniutka linia i potem 0,5 cm jakby mniej wyraźne. Wcześniej myślałem, że to odbicia od ramki, ale jak mam obraz z marginesami jest to samo. Najlepiej to widać w obrazie 3D bez okularów wtedy przy formacie OU (taki na razie oglądałem) po prawej i lewej są po 0,5 cm ciemniejsze pasy.
Przy oglądaniu 2D z bliska nie można tego dostrzec przy większej odległości wygląda tak jak kiedyś szlifowało się brzegi lustra z kątem dla ozdoby. Może taki bajer od Samsunga - model z klasą :).
A jak ciemne robi na jasnym tle - u mnie największy ok 3cm prawy górny - pewnie dlatego tam lepią nalepkę model 2013. Wybitnie model do kina domowego z marginesami

U mnie pasów nie ma - ale plamy troszkę średnie jak za sprzęt za 5k
 

fausto1

New member
Bez reklam
A ktoś mówił że serwis może wgrać niższe oprogramowanie ale sprawa ucichla
Czy ktoś używa modułu ci? Strasznie wolno zmienia kanały, tak jakby dwa razy kanał wczytywal. Przełączam na 2 pokazuje się po prawo kanał dwa poczym czarny ekran i za chwilę znowu kanał 2 i dopiero wskakuje obraz
Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem lepiej jakby zrobili firmware 1110, który umożliwia wgranie dowolnej wersji, a nie chcieli kasę za Samsung support jak coś zepsują w nowych wersjach.
Czy ktoś sie opiekuje Samsungiem tak jak Kiki dba o Philipsa ? i z czasem jest nawet jakiś postęp.
Gdzie to zgłaszać bo jak ich postraszę że oddam TV to serwisu ani S to nie grzeje przy milionach sprzedanych egzemplarzy, może tylko sklep, ale oni nic nie mogą.

Tak ze firmy przeważnie biorą na przeczekania, a normalnie użytkownik z czasem się przyzwyczaja, oswaja sprzęt i skupia na treści a nie jak ja obecnie czarnych rogach, ciemnej ramce dookoła obrazu i tak gapie w środek a tam jest nieźle.

Wybierałem TV od grudnia ile to kosztowało czasu czytanie wątków o poszczególnych modelach, drogi do sklepów aby obejrzeć pewnie więcej niż TV.

Można zrobić prezentację jak proponuje Kiki, ale jego ludzi czas też kosztuje (dla mnie to oczywiste) i cały czas nie wiem jaki zakres Polski obejmuje.
Kiki możesz odpowiedzieć gdzie w Polsce są możliwe prezentacje w domu i czy kosztuje to dodatkowo ? bez kosztów tylko t/n
 

dominvip

New member
A co dokładnie popsuli w nowej wersji?

Jeśli popsuli to może jest szansa że naprawią :)

U niektórych właścicieli serii F, występuję problem z prawidłowym odbiorem serwisu weeb.tv.
Obraz nie chodzi płynnie, tylko klatkuje.
Nie wiemy dlaczego u jednych to występuję a u drugich nie. Wersje softów i Smart Hubów te same.
Jedyną różnicą jest wersja przegladarki internetowej, ale też nie jest jasne skąd ta różnica w wersjach skoro brak do nich obecnie aktualizacji...
 

TV3D

New member
Bez reklam
Moim zdaniem lepiej jakby zrobili firmware 1110, który umożliwia wgranie dowolnej wersji, a nie chcieli kasę za Samsung support jak coś zepsują w nowych wersjach.

Tak powinno być :cool:jeśli samsung chcę być poważną firmą na rynku TV:!:

.Jak wszystko dobrze chodzi to nic nie aktualizować......

święta racja ,ale każdy mądry po szkodzie:wink:
 
Ostatnia edycja:

gringotv

New member
Witam, obserwuję ten temat od paru miesięcy i jak już przymierzam się do zakupu to nagle ciach. To clouding, to nierówne podświetlenie, kłopoty z przeglądarką (wiem już żeby nie aktualizować :)). Powiedzcie czy dla laika te wady będą zauważalne? Mój stary TV to Sony Trinitron i jak patrze w sklepach na nowe TV to dla mnie taki obraz to kosmos.

Czy każdy z użytkowników posiada takie pasy przy odtwarzaniu filmów poprzez USB o których pisał sampek? post #1170


TV kupuje głównie do oglądania meczów i filmów USB

pozdrawiam
 
Do góry