Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

electro69

New member
tez tak miałem ale po paru dniach ustawień możne być.... choć do pełnego szczęścia daleko....
Muszę przyznać, że i u mnie na niektórych kanałach zwłaszcza SD (wiadomo, że na nich raczej nie ma co liczyć na dobry obraz) odnoszę wrażenie, że obraz jest taki jakby "zamglony" i "wyblakły" brak mu tego "pazura" takiej ostrości i intensywności koloru ... nie wiem już co zrobić, żeby to poprawić nie testowałem jeszcze ustawień obrazu "dynamiczne" może one jakoś zniwelują ten problem chociaż pierwszą rzeczą, którą trzeba tam wykonać to zmniejszyć podświetlenie matrycy o połowę bo strasznie daje po oczach :) ...
@Andrzeej jakbyś mógł to podaj swoje ustawienia
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dominvip

New member
Jak zaktualizować przeglądarkę. O ile z softem nowym nie było problemu to jak zrobić update aplikacji smart przeglądarki.

Musisz oczekiwać ze aktualizacja się do niej pojawi , wtedy w smart hub w menu wszystkie aplikacje, pokaże się jakaś cyferka(na dole ekranu w nazwie Inne Aplikacje) , która mówi ile jest nowych uaktualnień do zainstalowanych w Twoim tv aplikacji

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4
 

moonalisa80

New member
Musisz oczekiwać ze aktualizacja się do niej pojawi , wtedy w smart hub w menu wszystkie aplikacje, pokaże się jakaś cyferka(na dole ekranu w nazwie Inne Aplikacje) , która mówi ile jest nowych uaktualnień do zainstalowanych w Twoim tv aplikacji

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4

OK. Sprawdzę czy tam się coś nie pojawiło.
A teraz jaką klawiaturkę z wbudowaną myszką, mała poręczna polecicie do tego TV. jakoś ten pilot smart mi nie podchodzi. Więc rozważam zakup czegoś zewnętrznego. No i czy każda ruszy bez problemu ?
 

sampek

New member
Muszę przyznać, że i u mnie na niektórych kanałach zwłaszcza SD (wiadomo, że na nich raczej nie ma co liczyć na dobry obraz) odnoszę wrażenie, że obraz jest taki jakby "zamglony" i "wyblakły" brak mu tego "pazura" takiej ostrości i intensywności koloru ... nie wiem już co zrobić, żeby to poprawić nie testowałem jeszcze ustawień obrazu "dynamiczne" może one jakoś zniwelują ten problem chociaż pierwszą rzeczą, którą trzeba tam wykonać to zmniejszyć podświetlenie matrycy o połowę bo strasznie daje po oczach :) ...
@Andrzeej jakbyś mógł to podaj swoje ustawienia
Pozdrawiam

ja sd staram się nie oglądać. Ogolnie chwile już mi się wydaje, ze jednak udało mi sie ustawić i jest w miare fajnie, a tu raptem zmiana sceny i powrót do rozczarowania....

W sumie oprócz "dynamicznego" to inne to jedna wielka bylejakość i bladość.

@Andrzeej, również będę wdzięczny za twoje parametry.
 

joobo

New member
Cześć,
mam problemy z moim nowym f6500,
- czy treść udostępniona przez allshare jest odczytywana w TV w jednym folderze i nie da się tego zmienić? wszystko wrzuca do jednego wora?
- czy da się udostępnić zasoby kompa bez allshare, tak jak pomiędzy dwoma kompami przez sieć lokalną?
- czy da się wyłączyć pikanie przy przyciszaniu i wybieraniu opcji?
- dlna nie działa - pisze, że nie może się połączyć, czy trzeba przekierowania portów robić czy coś dodatkowo? Wszystko podpięte po kablu do modemu WiFi z UPC
- czy da się przełączać programy pilotem od TV na dekoderze UPC?
Proszę o pomoc bo powoli się załamuję..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sampek - napisz na PW - dastaniesz info.

joobo - napisz na PW dostaniesz kontakt do człowieka który Ci pomoże.
 

moonalisa80

New member
Musisz oczekiwać ze aktualizacja się do niej pojawi , wtedy w smart hub w menu wszystkie aplikacje, pokaże się jakaś cyferka(na dole ekranu w nazwie Inne Aplikacje) , która mówi ile jest nowych uaktualnień do zainstalowanych w Twoim tv aplikacji

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4

Ok. Mam jest tego sporo teraz pytanie co dalej ? jest włączona automatyczna aktualizacja i czy to zrobiło się samo a to już tylko lista co jest nowe czy coś mam dalej robić ?>
 

dominvip

New member
Ok. Mam jest tego sporo teraz pytanie co dalej ? jest włączona automatyczna aktualizacja i czy to zrobiło się samo a to już tylko lista co jest nowe czy coś mam dalej robić ?>

Liczby oznaczają ilość nowych aktualizacji dla aplikacji. Wejdź w Inne Aplikacje, pójdź kursorem do góry i wciśnij. Pokaże Ci się lista tych aplikacji które wymagają uaktualnienia. Zaznaczasz ptaszkiem :) którą chcesz uaktualnić i wciskasz ok.

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4
 

F6500

New member
1. Na czym polega wspominana przez was kalibracja? Można to wykonać samemu?
2. Przy włączaniu tv automatycznie otwiera mi się smart hub. Da się to jakoś zmienić, żeby przy włączaniu się nie włączał?
 

tdx

New member
Bez reklam
1. Na czym polega wspominana przez was kalibracja? Można to wykonać samemu?
2. Przy włączaniu tv automatycznie otwiera mi się smart hub. Da się to jakoś zmienić, żeby przy włączaniu się nie włączał?

Włącza sCi się smart hub czy waro obejrzeć? zobacz tutaj
Funcje smart>>ust usługi warto obejrzeć>>automatyczne wł>>wyłącz
 

fausto1

New member
Bez reklam
Dlaczego nie działa mi przycisk wstecz żeby np w YouTube wrócić do listy wyborów. Ani na touchpadxie ani na pilocie

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

moonalisa80

New member
Liczby oznaczają ilość nowych aktualizacji dla aplikacji. Wejdź w Inne Aplikacje, pójdź kursorem do góry i wciśnij. Pokaże Ci się lista tych aplikacji które wymagają uaktualnienia. Zaznaczasz ptaszkiem :) którą chcesz uaktualnić i wciskasz ok.

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4

Mam 28 aplikacji ale jakoś żadnego ptaszka zaznaczyć nie mogę. Ułożone niby wg daty pobrania. Obok mam opcje i tam jest włączone automatyczne pobieranie więc może pobrało samo ? Czy nie. Jak nie to jak mam tym ptaszkiem zaznaczyć :confused:
 

bendov

New member
Mam pewien problem z odtwarzaniem filmów z usb. Wszystko działa idealnie ale brak mi jednej opcji tzn takiego cofnięcia do początku. Ostatnio oglądałem kawałek filmu, a później chciałem go cofnąć i musiałem przewijać ręcznie, czy znacie jakąś opcje by automatycznie zacząć od początku?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
 

k2b

New member
Na pilocie smart wduszasz przycisk More druga strona znak przewijania z pionową strzałką (w lewą stronę)
lub
na zwykłym pilocie przycisk Tools (lub przycisk zatwierdzania) znak przewijania z pionową strzałką (w lewą stronę)
 
Ostatnia edycja:

bendov

New member
Na pilocie smart wduszasz przycisk More druga strona znak przewijania z pionową strzałką (w lewą stronę)
lub
na zwykłym pilocie przycisk Tools (lub przycisk zatwierdzania) znak przewijania z pionową strzałką (w lewą stronę)

Właśnie chodzi o to, że nie chce przewijać połowy filmu.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Arc

Witam. To mój pierwszy post na forum.
Mam od wczoraj 55F6500 i problem z ARC. Nie mogę sparować F6500 z Yamaha RXV 2067:-(. AVR posiada dwa HDMI out i oba obsługują ARC. Wejście w Yamaha wybrane właściwe (HDMI OUT 2 = TV2, sygnał z ARC przypisany do AUDIO4), uruchomione ARC (ON). TV podłączone do HDMI 2 a dźwięku nie ma z Yamahy (ani jak są wybrane w menu dźwięk F6500 głośniki TV ani zewnętrzne). Czy w F6500 jest gdzieś ustawienie ON dla ARC bo nie mogę znaleźć.
Wł/wył kilka razy oba i nic - wg. instrukcji Yamaha powinna wykryć dźwięk na HDMI OUT i automatycznie się na niego przełączyć, ale nawet ręczna zmiana na AUDIO4 nie nie daje, jakby nic nie było na wyjściu z F6500 HDMI 2.
Dziękuję za pomoc bo po co komu ARC jak trzeba ciągnąć optyk. Na razie nie ma problemu z takim połącznie, ale co jak w końcu zrobią passth. dla formatów bezstratnych.

Z innych spostrzeżeń
- matryca Samsung czyli 2-ga litera A
- ciemne rogi ok 1-2 cm, zależy od pozycji patrzenia w stosunku do rogów, ale trzeba tam koniecznie patrzeć. Prostopadle prawie ich nie ma. Ogólnie lepsze niż świecące.
- cloudingu nie zauważyłem
- martwych pikseli brak
- aplikacje śmigają dobrze i jak ktoś lubi reklamy z bezpłatnego używania..
- jak ktoś pisał poprzednio na YT nie da rady wrócić przyciskiem RETURN
- z NC+ przy sterowaniu pilotem TV jak się naciśnie EXIT np z EPG to włącza się internet w NC+ - może to jest do zmiany w konfiguracji pilota ?
- ramka pomalowana równo
- obraz ostry i pewne rozmycia jak niektórzy znajdowali to pewnie z ulepszaczy
- kolory do kalibracji, nie jak nie mogę uciec od pasteli
- przy wpisywaniu kodu zamieszkania podczas konfiguracji trzeba wpisać z kreską np. 00-950
- HD bardzo dobrze, SD możliwe
- w odtwarzaczu USB nie znalazłem opcji zmiany kolory czcionki ani pozycji napisów
- również nie znalazłem opcji dowolnego rozciągania obrazu
- dźwięk chyba typowy dla Samsungów tej klasy - brak basu.

Podsumowując
TV jak na razie rozczarował mnie bardzo pozytywnie po przeczytaniu wielu problemów w tym wątku. Do pełni zadowolenia braku
- problem z ARC mam nadzieję, że ktoś już przeszedł i pomoże
do sprawdzenie
- 3D
- DLNA
- Direct WiFi
- może WeebTV
- nagrywanie na USB, bo muszę antenę DVBT wzmocnić - LG monitor łapie 15 kanałów F6500 0.
 
Do góry