Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

dnf

New member
Jestem na etapie wyboru TV i ten wątek przekonuje mnie do ue55f6500 jednak przeglądając forum natrafiłem też na Philipsa 55pfl6008 (wątek - 'ten model robi furore na calym swiecie czy tak bedzie w polsce'). Czy ktoś może porównywał te dwa modele - dużo jest zachwytów nad tym Philipsem ale też dużo narzekania na soft. Może ktoś nakieruje mnie w co lepiej zainwestować - jakie są plusy i minusy porównując te dwa modele.
 

moonalisa80

New member
Wracam do mojego problemu. Nadal co włączę TV to muszę wcisnąć Source i wybrać HDMi2. I wszystko gra. Dlaczego tego nie pamięta. Nawet mam napis że za mały sygnał z anteny itp ? Co robić.
 

sandruska777

New member
Akurat tego modelu nie widziałem wcale ale electro69 ma to go zapytaj ;)... Wg mnie te modele nie mają podświetlanego logo ale mogę się mylić :)

co do reszty reset smart hub pomoże

Dziękuje tdx, reset faktycznie pomógł,
Będe wdzięczna, jeśli mógłbyś jeszcze sprawdzić, u siebie w sklepie, czy coś, po co w takim razie są tam takie jakby 4 ledowe lampeczki, na tym logo z wewnętrznej strony, jestem wściekła, ze to nie jest podświetlane, gdybym wiedziała wcześniej, ze to nie świeci, to wzięłabym serie7 heh
 

lajosztokor

New member
Witam! Powiedzcie czy po ostatniej aktualizacji ( 1109) nie macie problemu z wyswietlaniem wskaznika zuzycia energii . Po nacisnieciu przycisku info brak wskaznika. ( model 46f6400) .???
 

dnf

New member
Czytałeś wątki wybór i tak należy do Ciebie!Moim zdaniem zdecydowanie UE55F6500....

Czytałem wątki i dlatego właśnie piszę :) Większość dotyczy konkretnego modelu, a nie jakiegoś porównania pomiędzy modelami – najczęściej porównuje się modele w ramach jednej marki tak jak w tym wątku 46F6500 porównuje się z ue55f6640, f8000 itp. Interesują mnie argumenty które skłaniają ku jakiemuś modelowi. W tym przypadku interesuje mnie jakość obrazu – a więc czy lepsza w Samsungu czy Philipsie – z tego co czytałem o każdym z osobna to skłaniałbym się do tego, że Philips ma lepszą ale nie wiem czy to jakaś drobna różnica czy może można ją bardziej porównywać do tej z f7000 czy f8000? Druga sprawa to czy jeśli jakość obrazu w Samsungu jest gorsza (jeśli tak jest) to czy te wszystkie „smart bajery” stanowią faktyczną wartość dodaną – a więc podsumowując co ma takiego fajnego Samsung co wyróżnia go od Philipsa.
 

sampek

New member
tdx, czy oprócz parametrów które podałeś w poście
20-05-2013, 08:26
TV oglądam z ok 1,5m
Co do ustawień bez pilota po podłączeniu IR wybrałem operatora vectre i właściwe źródło do którego podpięty jest dekoder zgodnie z poleceniami na ekranie przeprowadziłem test zmiany kanałów 1 się nie udała ale próba nr 2 była już zakończona sukcesem
Co do ustawień samego TV faktycznie dobrą bazą wypadową jest tryb film, choć dla mnie osobiście wole naturalny
podświetlenie 9-12
kontrast 54
jasność 45
ostrość 45
kolor 52
opcje obrazu>>
balans bieli standardowy
czysty obraz wył
redukcja zakłóceń wył
motion plus >> ja preferuje płynny ale jak ktoś nie lubi ustawia wyraźny
optymalizacja czerni wysoko

rozwiązanie Eco
oszczędzanie energii - niskie
Ostatnio edytowane przez tdx ; 20-05-2013

podawałeś gdzieś jeszcze jakieś dane swoich ustawień (dla poszczególnych źródeł)?
Szukam szukam i tylko te powyżej znalazłem.
 

dnf

New member
Jaki polecacie uchwyt na ścianę do modelu 55F6500 montowanego we wnęce? Nie miałem jeszcze takiego uchwytu i nie wiem jak go dobrać. Wnęka ma rozmiar, około 61-62” więc nie będzie dużo miejsca po bokach, dlatego wstępnie myślałem o jakiś uchwytach z wysuwanym ramieniem tylko nie wiem jak one się sprawdzają w praktyce - to znaczy na ile są stabilne. Chciałbym kupić coś porządnego – tak do 200-300zł.
 

jarjar82

New member
co do tych niby światełek za maskownicą z logo ...to są raczej miejsca na takowe ledy ...w tych przetłoczeniach w seriach wyższych montowane są diody. Polecam przyświecić sobie latareczką w logo od tyłu i spr czy napis samsung jest transparentny ;)
 

dawmaj

New member
Witam Forumowiczów
Jestem nowym posiadaczem Samsunga 40F6500, po tygodniowym używaniu jestem bardzo zadowolony,ale mam dwa małe problemy,które nie wiem jak rozwiązać. Chce Obejrzeć film z USB ale nie mam pojęcia jak odpalić film razem z napisami. Czy muszą one być w jakimś specjalnym formacie? Jak wkładam USB to film jest ale nie mam żadnego pliku tekstowego, tak jak by nie rozpoznawał.

Druga sprawa to chciałbym korzystać z smart pilota ale nie mogę przełączać programów tym pilotem w dekoderze. Posiadam telewizje UPC a dekoder Aster, niby rozpoznaje dekoder bo mogę go wyłączyć i włączyć ale za nic przełączać programów.
Pomóżcie :)
 

fausto1

New member
Bez reklam
Witam Forumowiczów
Jestem nowym posiadaczem Samsunga 40F6500, po tygodniowym używaniu jestem bardzo zadowolony,ale mam dwa małe problemy,które nie wiem jak rozwiązać. Chce Obejrzeć film z USB ale nie mam pojęcia jak odpalić film razem z napisami. Czy muszą one być w jakimś specjalnym formacie? Jak wkładam USB to film jest ale nie mam żadnego pliku tekstowego, tak jak by nie rozpoznawał.

Druga sprawa to chciałbym korzystać z smart pilota ale nie mogę przełączać programów tym pilotem w dekoderze. Posiadam telewizje UPC a dekoder Aster, niby rozpoznaje dekoder bo mogę go wyłączyć i włączyć ale za nic przełączać programów.
Pomóżcie :)

Najlepiej plik srt. Klikasz tools i tam będzie opcja włączenia napisów

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

zbyniu4

New member
Witam. Mam pytanie do TDX ewentualnie do innych użytkowników sama z serii 6. Mianowicie chodzi mi o wrażenia z oglądania materiału 3D:
1. Czy materiał 3D musimy oglądać siedząc tylko na wprost tv z nieruchomo ustawianą głową-jaka jest tolerancja?
2. Jaka są odczucia używania okularów aktywnych-ciężkie/lekkie, uciążliwe w użytkowaniu/nie uciążliwe?
3. Jaki długi seans filmowy bez zmęczenia ( ewentualne porównanie z tech. pasywną )?
ps
wg moich odczuć z "testów" tv w sklepach nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na w/w pytania.
 
Do góry