Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

electro69

New member
A ja musze powiedziec ze obraz wyswietlany na tv 55f6800 po ost akt jest wedlug mnie duzo lepszy. Szczegolnie na kanalach sportowych. Motion plus wyrazny duzo lepiej sobie radzi niz wczesniej. Brak pikselozy i szarpania wokol pilkarzy na boisku. Teraz z obrazu jestem zadowolony
Mi się też wydaje, że troszkę jest lepszy obraz po aktualizacji ... co do motion plus wyraźny miałem taki ustawiony podczas meczów piłki nożnej nigdy nie zauważyłem tych przypadłości o których piszesz :grin: ... natomiast miałem inny problem z motion plus podczas oglądania filmu "HD" z "Onet Vod" podczas szybkich scen (np. obrotu kamery) obraz jakby klatkował, spowalniał ... denerwujące to było zmieniałem ustawienia motion plus na inne ale to nic nie dawało dopiero na ustawieniach użytkownika jak dałem po 1 w parametrach praktycznie te problemy zostały wyeliminowane.
Co ciekawe na zwykłych kanałach przez satelitę czy też oglądaniu filmów przez DLNA nic się takiego nie działo (raz tylko był podobny problem przez DLNA film nie był w HD) ... co tego mogło być przyczyną ? ... czy wadliwie działający motion plus właśnie czy parametry filmu były jakieś niewłaściwe ?
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja akurat F6770 nie miałem ale nie wydaje mi się by tam była jakaś dioda :)

W menu serwisowym,
można zmienić kolor pilota ekranowego, wyłączyć diode standby czy włączyć obsługe gestów ale żadnych infomacji o diodach nie ma :)
 

electro69

New member
Czy możecie się podzielić swoimi sposobami na czyszczenie ekranu w tym TV ... strasznie się on brudzi tzn. "przyciąga" dużo kurzu a z racji tego że jest taki jak lustro to bardzo to widać ... ja czyszczę go szmatką z microfiby lekko zwilżoną wodą mam też specjalny płyn do mycia lcd ale na razie się trochę boję go użyć bo nie wiem jak zareaguje na niego panel ... co mnie denerwuje to bardzo dużo smug, które jakby powstają samoczynnie lub w trakcie czyszczenia ... wszystkie te zabrudzenia staram się lekko przecierać szmatką żeby coś nie uszkodzić ;) patrząc jakie to teraz wszystko cienkie i tak mi się wydaje takie delikatne (nie to co kiedyś kineskopowe TV) ale to raczej mało daje jeśli chodzi o usuwanie zabrudzeń i pyłków kurzu ... dopiero jak mocniej docisnę to wreszcie się usunie ale wtedy znów panel "trzeszczy" w obudowie.
Czy ta matryca jest osłonięta pleksą bo to wygląda na taki plastik i jak z wytrzymałością tego ... możecie się śmiać ale dla mnie to były duże pieniądze wydane na ten TV i nie chce teraz w jakiś nieodpowiedni sposób czyszcząc go uszkodzić
ps. mam też monitor z matrycą matową i tam praktycznie w ogóle nie ma problemu z osiadającym kurzem
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Wystarczy tak jak na załączonej szmatce, jest obrazek i wszystko widać jak czyścić

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

zbyniu4

New member
Witam.
Po zapoznaniu się prawie ze wszystkimi postami na temat tych tv zdecydowałem się i jestem przed zakupem sama F6500/6770 w wersji 50". Ogólnie sprawdzałem że jakoś mało jest tych tv na necie i w sprzedaży. Czy ten (te ) tv mają te same matryce i wszystko inne co ich mniejsze lub większe odpowiedniki?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ten rysunek pochodzi jeszcze z czasow gdy tv mialy ramki i byly z bardzo podatnego na ryski materialu. Dlatego tylko woda i szmatka i jeden kierunek czyszczenia :)
Ja generalnie czyszcze na sucho matryce. Nik na nia nie pluje i nie dotyka lapkami :) wiec nie ma potrzeby uzywac jakis preparatow dodatkowych. A miejsca przy ramce sprezonym powietrzem by na krawedziach nie zostawaly jasniejsze slady.


Wysłane z mojego GT-I9100
 

skorup84

New member
Witam.
Po zapoznaniu się prawie ze wszystkimi postami na temat tych tv zdecydowałem się i jestem przed zakupem sama F6500/6770 w wersji 50". Ogólnie sprawdzałem że jakoś mało jest tych tv na necie i w sprzedaży. Czy ten (te ) tv mają te same matryce i wszystko inne co ich mniejsze lub większe odpowiedniki?

Też myślałem o 50" f6770 ale w którymś z postów na forum była informacja że samsung nie robi matryc w tym rozmiarze i żeby brać tv 46 albo 55 cali. Jakby się to komuś udało zweryfikować to byłbym wdzięczny, póki co nic na necie na ten temat nie udało mi sie znaleźć.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Dlatego tylko woda i szmatka i jeden kierunek czyszczenia :)
Ja generalnie czyszcze na sucho matryce. Nik na nia nie pluje i nie dotyka lapkami :) wiec nie ma potrzeby uzywac jakis preparatow dodatkowych. A miejsca przy ramce sprezonym powietrzem by na krawedziach nie zostawaly jasniejsze slady.

Tzn tą szmatką dodana do kompletu?
Radzisz żadnych preparatów nie używać?
co chodzi o czyszczenie matrycy to w dowolnym kierunku czyścisz czy tylko w jednym w (jakim)?
 

electro69

New member
Mam pytanie jeszcze odnośnie budowy matrycy w tym TV:
Czy matryca jest jakby połączona z tą pleksą ochronną w jedną całość ?
Czy może matryca jest oddzielnym elementem i jest osłaniana przez pleksę która jest przed nią zamontowana osobno ?
Czy ta pleksa to jest plastik i jak z jej wytrzymałością ?
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie ma znaczenia kierunek czyszczenia trzeba tylko pamiętać żeby szmatka była czysta by przecierając nie rysować matrycy....

jeśli chodzi o środki można skokojnie używać tych do czyszczenia monitorów kilunastu już używałem "w firmie" i nigdy żadnych nieżądanych efektów nie było :)
 

skorup84

New member
Witam.
Po zapoznaniu się prawie ze wszystkimi postami na temat tych tv zdecydowałem się i jestem przed zakupem sama F6500/6770 w wersji 50". Ogólnie sprawdzałem że jakoś mało jest tych tv na necie i w sprzedaży. Czy ten (te ) tv mają te same matryce i wszystko inne co ich mniejsze lub większe odpowiedniki?


byłem dziś w euro rtv i tym razem udało mi się sprawdzić matryce zarówno w modelu 46" jak i 50".

46f6770 - 46A1AF6V
50f6770 - 50R1AF6V

tak więc widać że matryce w tych modelach są różne.

Poniżej zdjęcie menu serwisowego z 50"
dif.png


z tego co znalazłem to "R" znaczy iż jest to matryca AUO.
 
Ostatnia edycja:

kpr

New member
Witam,
Próbował ktoś zainstalować silverlighta albo coś alternatywnego?
Próbuję się dostać do strony HBO GO, gdzie wymagany jest właśnie silverlight. Niby przekierowuje mnie na strone skąd mogę sćiągnąć właściwą wersję ale wywala access denied.
 

asterix454

New member
Witam, czytałem wasze posty dotyczące tych samsungów, bardzo ciekawe i przydatne. Mam zapytanie do was. Szukam Samsunga Led tv 32 cale, większe mnie nie interesują. Czy model UE-32F6510 jest najlepszy z tych 32 calowych samsungów na polskim rynku? Oczywiście z tych, które są dostępne w sklepach w Polsce. Najważniejsze jest, żeby obraz był krzyształ, grając na ps3 lub za niedlugo na ps4. Jeśli macie jakieś dobre pomysły to proszę o odpowiedź. Pozdro ;)
 

zbyniu4

New member
byłem dziś w euro rtv i tym razem udało mi się sprawdzić matryce zarówno w modelu 46" jak i 50".

46f6770 - 46A1AF6V
50f6770 - 50R1AF6V

tak więc widać że matryce w tych modelach są różne.

Poniżej zdjęcie menu serwisowego z 50"
dif.png


z tego co znalazłem to "R" znaczy iż jest to matryca AUO.

No to w takim razie jest to zła wiadomość dla mnie ale chyba nie tylko dla mnie. Z tego co pisali na necie o tych matrycach to generalnie są kiepskie. Słabe kąty, kiepskiej jakości kolory ( blade, wyprane)-opinie z 2012r. Nie będę w takim razie testerem!!!!!!!!! Pozostaje poczekać na znaczny spadek cen i kupić 55". Innego wyjścia w tym roku nie będzie.
A w ogóle to dzięki za upublicznienie tajemnicy sama. Dzisiaj pogadałem sobie na czacie z przedstawicielem i stwierdził on że samsung nie udziela takich info. No nie dziwię się skoro pakują szit to robią z tego tajemnicę!!!!!!!
 

cacumen

Member
Bez reklam
Witam,
Próbował ktoś zainstalować silverlighta albo coś alternatywnego?
Próbuję się dostać do strony HBO GO, gdzie wymagany jest właśnie silverlight. Niby przekierowuje mnie na strone skąd mogę sćiągnąć właściwą wersję ale wywala access denied.



Na razie się nie da przy aktualnym oprogramowaniu :(
 

fausto1

New member
Bez reklam
Z tym silverlightem na tv to może być problem, może poprzez samygo da rade?
Czy ktoś by mógł ściągnąć widget eska i sprawdzić czy np odtwarzajac radio wawa tv po kilku minutach apka się zacina..
Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry