Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
Witam,

posiadam 46F6500 stoję przed dylematem jak podłączyć ten TV do kompa a mianowicie czy lepszy:

a) dobry kabel HDMI 15m koszt powyżej 100 zł (mi gorszy i dłuższy kabel tym większe straty w jakości)
b) kabel RJ45 poprzez router 100Mbit w funkcji All share (bez użycia WiFi),
c) kupić dysk 1TB i się bawić z przenoszeniem treści na dysk.

Najtaniej wychodzi wersja z kablem RJ45, ale czy ten wariant obsłuży pliki *.mks 1080p w 3D powyżej 10GB z napisami w txt ?? Czy ktoś miał takie doświadczenia.

Czy procesor telewizora radzi sobie gorzej lub tak samo w przetwarzaniu skompresowanego obrazu od CPU i GPU komputera ????

Najmniej problematycznie będzie opcja 1 (dobry kabel hdmi nie powoduje utraty jakości obrazu) ewentualnie 3.
Różne serwery DLNA róznie sobie radzą z otwarzaniep plików niestety
 

sylweksz

New member
sylweksz, dzięki, tej klasy TV nie może mieć aż taki widocznych wad.
Chyba masz UE55F6500. Jak był zapakowany, czy ekran był oklejony przeźroczystą folią, może tylko krawędzie ? Chodzi o to, żeby rozpoznać że TV jest z magazynu a nie z wystawy.
pzdr.

wracając jeszcze do zdjęcia z samochodem, to chyba wina aparatu, że nie wyszło tak jak jest naprawdę. a może kompresji zdjęcia? no nie wiem, w każdym bądź razie 'na żywo' wygląda naprawdę idealnie.
tak, ja mam UE55F6500 z pixmani. a jeśli chodzi o zapokowanie, to ekran nie był cały zaklejony. w koło na ramce była jedna folia, na krawędzi ekranu druga- jakieś 2, 3cm taka ramka i w górnym prawym rogu ekranu trójkątna naklejka smart tv.
kurza nóżka też była zafoliowana.
poza tym pudełko było zaklejone taśmą, taką zwykłą, klejącą, ale jakby było wcześniej otwierane to by było widać poobdzierany karton, albo naklejoną drugą warstwę taśmy.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Zapytam jeszcze raz, czy jest możliwość zejścia z oprogramowania 1105 które jest po aktualizacji w TV-F6500 na niższą (wcześniejszą)wersję lub tzw- fabryczną która był przy kupnie TV?
 

prezy

New member
Bez reklam
Witam,

posiadam 46F6500 stoję przed dylematem jak podłączyć ten TV do kompa a mianowicie czy lepszy:

a) dobry kabel HDMI 15m koszt powyżej 100 zł (mi gorszy i dłuższy kabel tym większe straty w jakości)
b) kabel RJ45 poprzez router 100Mbit w funkcji All share (bez użycia WiFi),
c) kupić dysk 1TB i się bawić z przenoszeniem treści na dysk.

Najtaniej wychodzi wersja z kablem RJ45, ale czy ten wariant obsłuży pliki *.mks 1080p w 3D powyżej 10GB z napisami w txt ?? Czy ktoś miał takie doświadczenia.

Czy procesor telewizora radzi sobie gorzej lub tak samo w przetwarzaniu skompresowanego obrazu od CPU i GPU komputera ????

Zgadzam się z Txd, najlepsze rozwiązanie to kabel, kupiłem taki kabel dokładnie 15 m za 123 zł. Żadnych strat, wszystko śmiga jak należy bez żadnych wzmacniaczy, konwerterów itp.
 

prezy

New member
Bez reklam
Co do rogów jedni to widzą i im przeszkadza, jak tego nie widzę może dlatego że blisko siedzę :)
txd twierdzisz, że nie widzisz czarnych rogów. Wcześniej pisałeś, że ich nie masz. Na stronie 7 tego postu są twoje zdjęcia z nocy, gdzie pięknie widać CZARNE ROGI nie tylko na białym tle :-(.
Wniosek jest prosty mieliśmy micro dimming, potem micro dimming ultimate, a teraz jest local dimming extra :blagam:. Szkoda, że dymi tylko w rogach i to dosłownie :-(
 

sylweksz

New member
txd twierdzisz, że nie widzisz czarnych rogów. Wcześniej pisałeś, że ich nie masz. Na stronie 7 tego postu są twoje zdjęcia z nocy, gdzie pięknie widać CZARNE ROGI nie tylko na białym tle :-(.
Wniosek jest prosty mieliśmy micro dimming, potem micro dimming ultimate, a teraz jest local dimming extra :blagam:. Szkoda, że dymi tylko w rogach i to dosłownie :-(

prezy, jeszcze raz zrobiłem fotkę, tym razem telefonem,,,
sam zobacz,,, widzisz jakieś czarne rogi???
a na żywo to wygląda zdecydowanie lepiej,,,
tylko że rzeczywiście to może też zależeć od danego egzemplarza, od ilości cali,,, sam nie wiem, ale mój świeci naprawdę idealnie :)
 

Attachments

  • 2013-07-22 23.06.18.jpg
    2013-07-22 23.06.18.jpg
    181,2 KB · Wyś: 210

jarjar82

New member
w temacie F6770 dodałem kilka zdjęć ...też jako dowód, iż można nie mieć czarnych rogów :) ..mając je na nastawach fabrycznych....

..ustawienia TDX eliminują problem ..plus drobna korekta ( przywrócenie automatyki sterowania podświetleniem w zależności od jasności otoczenia )
 

tdx

New member
Bez reklam
txd twierdzisz, że nie widzisz czarnych rogów. Wcześniej pisałeś, że ich nie masz. Na stronie 7 tego postu są twoje zdjęcia z nocy, gdzie pięknie widać CZARNE ROGI nie tylko na białym tle :-(.
Wniosek jest prosty mieliśmy micro dimming, potem micro dimming ultimate, a teraz jest local dimming extra :blagam:. Szkoda, że dymi tylko w rogach i to dosłownie :-(

3 litery nicka i tak przekręcą :)
F6500 jest dimming free ;)

tak dalej twierdze że nie widzę czarnych rogów :)
 

electro69

New member
Witam
O ile te ciemne rogi są już mniej widoczne niż na początku (może to dzięki tym ustawieniom, które podał @TDX, a może się już przyzwyczaiłem) to dla odmiany pojawił się jednak clouding :) ... oczywiście jest on widoczny w nocy w sumie tylko na scenach typu końcowe napisy filmu czy np. w jakiś bardzo ciemnych scenach w filmie widać czasem lekką poświatę ... największą chmurkę mam od lewej strony krawędzi TV ciągnącą się do środka ekranu na ok. 15 cm długości.
Jak na razie po tych kilku dniach używania tego TV z obrazu i dźwięku jestem zadowolony ... na początku miałem problem z doborem ustawień obrazu ... dopiero te podane przez TDX były strzałem w "10" :).
Pozdrawiam
 

jarjar82

New member
electro69 sąsiad kupił ten sam model co ja i u niego jest identyczna biała chmurka ....dziwi mnie, że precyzyjnie w tym samym miejscu co na moim modelu i prawdopodobnie u ciebie :/ do tego w tym miejscu obudowa jest gorąca i jak wiesz jest tam wejście zasilacza ....hmmm :)
 

TV3D

New member
Bez reklam
sąsiad kupił ten sam model co ja i u niego jest identyczna biała chmurka ....dziwi mnie, że precyzyjnie w tym samym miejscu co na moim modelu i prawdopodobnie u ciebie :/ do tego w tym miejscu obudowa jest gorąca i jak wiesz jest tam wejście zasilacza ....hmmm :)

W moim 40F6500 jest to samo?, może ten typ tak ma:shock:
 

prezy

New member
Bez reklam
z dedykacją, mam nadzieje że nie zrobiłem błędu :)
Bardzo dziękuję za zdjęcie.
Proponuję zrobić mały test: Każdy kto napisze od teraz jakiś post niech szczerze odpowie na pytanie:
CZY WIDZISZ CIEMNE ROGI NA ZAŁĄCZONYM POWYŻEJ OBRAZKU?
(test niech potrwa do 10 postów).
Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi.
 

jarjar82

New member
Prezy kupiłeś juz ten TV ? Jeśli nie..odpuść sobie! :) te ciemne rogi mogą doprowadzić Cię do złamania nerwowego...i choćby było tak jak na foto od TDX (gdzie są widoczne 0,01 %...a taki objaw może być efektem wyważania ostrości przez aparat kolegi, lub katem robionego zdjęcia) to i tak je zobaczysz. Pozostaje szukać dalej ideału ...oby nie zawiódł w innej dziedzinie ;)
 

aj.

New member
Ue55f6500

Kupiłem wczoraj UE55F6500.
Przyciemnienia są widoczne w każdym rogu w promieniu ok. 3cm. Na zdjęciu, które zamieścił kolega tdx również je dobrze widać. Szczególnie ujawniają się kiedy obraz ściemnia się, wtedy automatyka (jeśli jest włączona) szybciej przyciemnia rogi.
Jest jeszcze coś. W porównaniu do Philipsa 55PFL7008K, który ma mój ojciec twarze są wypalone, obrazowi jakby brakowało zakresu dynamiki. Pewnie jest to kwestia regulacji, ale na razie nie udało mi się uzyskać zadawalającego rezultatu.
Na pocieszenie dodam, że menu i przeglądarka działają znacznie szybciej niż w 55PFL7008K.
Co do cam, działa bez problemu z AstonCrypt i C+ oraz spliterem. Telewizor informuje, że jest przystosowany do odbioru C+.

pzdr.
 

aj.

New member
CZY WIDZISZ CIEMNE ROGI NA ZAŁĄCZONYM POWYŻEJ OBRAZKU?
QUOTE]

Ja widzę, nie są koszmarne (w porównaniu do wielkiej centralnej żarówki w philipsie to nic) ale są.

W Philipsie, ze względu na typ podświetlania powinno być gorzej, ale nie jest, jeszcze będę się przyglądał. To mnie nie martwi, jeśli ktoś nie wie to nie zauważy tych rogów. Martwi mnie bardziej wypalony w światłach, bez dynamiki obraz, jak mówiłem jeszcze mam nadzieje, że da się lepiej ustawić.

pzdr.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
każdy egzemplarz jest inny :). Jak jest się cierpliwym albo ma się kogoś zaufanego. To można sobie załatwić egzemplarz z możliwie jak najlepszą matrycą bez wad lub wady technologiczne są znikome:)
 

aj.

New member
Ue55f6500

każdy egzemplarz jest inny :). Jak jest się cierpliwym albo ma się kogoś zaufanego. To można sobie załatwić egzemplarz z możliwie jak najlepszą matrycą bez wad lub wady technologiczne są znikome:)
A ja podejrzewam, że jest to wada technologiczna, występująca w każdym egzemplarzu, widoczna w różnym stopniu zależnie od ustawień.
Można to sprawdzić, jeśli każdy właściciel tego modelu szczerze wypowie się czy to widzi (przypominam - przyciemnienie kilka centymetrów od rogów ekranu)
Jeśli okaże się, że są egzemplarze wolne od przyciemnień będziemy mieli pewność, że można to reklamować.

pzdr.
 
Do góry