Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

electro69

New member
Jest dokładnie tak jak na zdjęciu :) natomiast jak popatrzysz na wprost togu to tego nie widać jest to zjawisko raczej zupłnie nie mające wpływu na kompfort oglądania.
Nie złapałem się jeszcze na tym żebym to zobaczył.
Ja to zobaczyłem już na samym początku jak była pierwsza konfiguracja TV na tej niebieskiej planszy ... później jeszcze na jakieś białej powierzchni też się to pojawiło ... tylko wtedy ogłądałem chyba materiał z Smart Hub ... zobaczę czy widać to zjawisko np. na materiale z usb (mam taki teledysk gdzie jest bardzo duża ilość białego koloru) no i generalny test jak już podłącze ten dekoder sat. ... jeszcze mam taką nadzieję że to zjawisko występuję właśnie na Smart Hub gdzie może telewizor jakoś nie steruje tym podświetleniem :)
Pozdrawiam
 

error86

New member
Nie masz co się ciemnymi rogami martwić. W F6400 jest to samo i ja też zwróciłem na to uwagę przed zakupem. Pomimo tego zakupiłem TV i teraz jak korzystam z niego to tego nie zauważam, nawet przy bardzo jasnych scenach. Także głowa do góry. :)
 

electro69

New member
Czy ten TV nie ma przypadkiem podświetlenia zamontowanego w dole ekranu (chyba takie rozwiązanie ma Philips 6008.. od wczoraj oglądając programy na różnych źródłach sygnału zauważyłem taki jakby szary pas ok. 0,5 cm wysokości ciągnący się przez całą długość dolnej części matrycy (podobny kolorystycznie jest do tych ciemnych rogów ekranu) ... próbowałem różnych ustawień dalej jest on widoczny czasem mniej czasem bardziej (na ciemnych scenach go praktycznie nie widać najwięcej na jasnych)... co ciekawe widoczny jest on z odległości ok 2,5 metra jeśli podejdę blisko ekranu czy też mój wzrok będzie centralnie na tej części obrazu nie widać tego paska (nie zauważam też żeby coś było nie tak z matrycą nie widzę tam jakiś wypalonych pixeli czy innych jakiś zniekształceń itp.) dodam że telewizor nie jest centralnie umieszczony na wprost fotela jest na stoliku rtv ok. 20 cm poniżej mojego wzroku jakbym patrzył na środek ekranu (może to efekt jak w IPS że pod lekkim nawet kątem już widać jakieś szarość czy srebrzenie matrycy).
Czy ktoś może to u Siebie sprawdzić ? będę wdzięczny.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

d1010mm1

New member
Mam ten telewizor (46F6500) ale nie mam głosu, kiedy w tunerze N jest ustawienie telewizor -dzwięk -dolby digital - tak. Muszę przełączać na nie i wtedy działa. na starym Samsungu 37C650 nie mam tego problemu. Może ktoś podpowie co trzeba zrobić?
 

rudzik136

New member
zauważyłem taki jakby szary pas ok. 0,5 cm wysokości ciągnący się przez całą długość dolnej części matrycy
Ja mam to samo, najbardziej widzę to jak oglądam jakiś mecz... Ale w sumie uznałem, że to normalne w LED'ach tak samo jak chmurki... Może ktoś odpowie czy ten typ tak ma czy to wada naszych TV..
 

kysko88

New member
A ja mam pytanie co do pewnej sprawy. Wie ktos moze jaki jest polski odpowiednik modelu Samsung UE40F6750(taki jest w niemczech). Porownalem go z modelem F6500 i widze ze ten pierwszy ma rzekomo CMR 600Hz i do tego micro dimming. I teraz pytanie czy jest sens doplacac 60E do tego UE40F6750 czy raczej nie zobacze roznicy miedzy nim a F6500. I 2 sprawa czy 40 calowy tv nie bedzie czasem za mały do pokoju 4x4 m a odleglosc od ogladania to ok 3-3.5m ? czy lepiej wziasc cos tv z nizszej seri ale za to wiekszy rozmiarowo ?
 

Grendel

New member
40" nie kupuj, po tygodniu-dwóch będziesz żałował. Do tej odległości to celuj w 46" minimum. Jeśli w większości będzie sygnał HD to i 55" nie będzie za duży.
Polskim odpowiednikiem będzie pewnie F6770.
 

fanoflakers

New member
Witam, Ja mam pytanie odnośnie połączenia telefonu z tv. Czy jest możliwość używania tel jako klawiatury np. do wyszukiwarki w webbrowser lub youtube? Zamiast zwykłej klawiatury Logitech. Posiadam Xperie arc S i nie mam pojęcia jak to połączyć( o ile w ogóle jest taka możliwość).
 

gadzeciarz

New member
no i ten S-Recommendation..Działa to wogóle? Sprawdza się? Bo mi PIN (6 cyfr) nie działa, w menu tv PIN ma 4 cyfry.. Było sobie zostawić starego Rubina! 0 problemów! he, he...

Ogólnie ten model - 46 cali idealnie pasuje do mojego niedużego pokoju 3×3,5 m, myślałem, że będzie za duży ale gdzie tam! Cloudingu, chmur żadnych nie widać, chyba w serii es są bardziej widoczne.
 

Kajtus

New member
idzie wyłączyć te wkurzające dzwięki które występują po nacisnięciu glośności, zmianie kanałów czy wprowadzaniu jakiegoś tekstu z pilota itd. itd?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ogólnie ten model - 46 cali idealnie pasuje do mojego niedużego pokoju 3×3,5 m, myślałem, że będzie za duży ale gdzie tam! Cloudingu, chmur żadnych nie widać, chyba w serii es są bardziej widoczne.

wszystko zależy w jakiej odległości siedzisz od TV. Można mieć mały pokój a siedzieć ponad 3m, albo odwrotnie. Ja mam mały pokój i siedzę 3m od TV, tv posiadam 55' przesiadka z 32, na początku kosmos, teraz mi cholernie zmalał i takie 65 by mnie satysfakcjonowało :D. Im większy tym lepszy. Mówi się, że rozmiar nie ma znaczenia, brednie hehe:D
 

gizmos

New member
Witam
Kto z Was Użytkowników F6500 może jeszcze potwierdzić zjawisko tych "ciemnych rogów" na matrycy przeglądnąłem cały wątek i kilka osób o tym pisało ... @Tdx w poście 97 wkleiłeś zdjęcia wydaje mi się że na drugim i trzecim widać na białym tle te ciemne rogi nie są to wielkie zaciemnienia ale są :) ... czy ktoś może powiedzieć czy to wynika z zastosowanego typu podświetlenia tak jak clouding ? .... dzisiaj podpinam dekoder nc+ mam nadzieje, że to jednak będzie marginalne zjawisko i w normalnym oglądaniu nie będzie tak widoczne bo trochę to denerwuje tym bardziej że człowiek o tym wie i podświadomie spogląda w te rogi :)
Pozdrawiam

Witam niestety potwierdzam ciemne rogi w tym TV. Wszystkie mam przyciemnione, górne nieznacznie, nie przeszkadza dolny lewy troszkę więcej za to dolny prawy mam tak ciemny że zastanawiam się nad reklamacją TV :sad:. Zmiana ustawień trochą wpływa na poprawę ale jednak nie usuwa całkowicie problemu.

Czy ktoś próbował już to reklamować?
 

tedi111

New member
Witam wszystkich a co myślicie o modelu 55F6640 nic nie mogę na jego temat znależć jakie dajecie opinie jest dobra cena 5190zł
 

gizmos

New member
Strzel Foty tych rogów najlepiej
Wejdź na mój kanał i oglądnij filmiki
TDX - YouTube
Naprawdę masz bardziej?


1.jpg


CAM00038.jpg


CAM00039.jpg


CAM00040.jpg


CAM00041.jpg


CAM00042.jpg


CAM00043.jpg



TDX na twoich filmach też widzę przyciemnienie.
TV za 3,5k i taki syf.
Samsung normalnie sobie jaja robi ;/
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
@Gizmos mam ten sam efekt "brudnych rogów" i pewnie jeszcze kilkanaście innych osób by się znalazło z tym samym problemem (zresztą już było kilka postów o tym) ... ja mam jeszcze jakiś dziwny jakby szary pasek (podobny kolorystycznie to tych plam w rogach) który występuje przez całą długość dolnej części matrycy patrząc od ramki ma on wysokość około 0,5 cm) i najbardziej jest widoczny w jasnych scenach ... ten sam problem potwierdził kolega @Rudzik136

@TDX może Ty nie masz takich problemów bo jak wiadomo pracujesz w sklepie więc mogłeś sobie przebierać z tych TV i wybrać ten który jest pozbawiony tych wad :) ... (żartuje oczywiście).
Pozdrawiam
 
Do góry