Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

jarjar82

New member
Tdx a Wiesz może jak sprawdza się i czy w ogóle, silę sygnału cyfrowego danego kanału/MUXu ?

I pytanie do wszystkich właścicieli ...udało się już ustawić optymalne nastawy obrazu. Ja ciągle coś zmieniam :) może małe podsumowanie ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ktoś mnie ostatnio pytał o to jak szybko samsung ładuje zdjęcia jest to czas ok 1s, po podłączeniu czytnika kart TV wykrywa normalnie kartę



 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Sugeruje:
a) odwracacz uwagi droższe buty, torebka, kapelusz :)
b) powiedzieć że kosztował mniej niż w rzeczywistości :D
c) dać wybrać żonie zdecydować pomiędzy 55 a np 65 :)
 

iwaluk83

New member
A jak jest z Vectrą, mam dekoder STB HD 3830CD. Czy można przełączać kanały pilotem F6500.
I jeszcze jedno skąd można zdobyć materiał HD: Samsung Auto-Motion Plus 120Hz.

Witam wszystkich i autora wątku. Mam pytanie odnośnie zacytowanej pierwszej części wpisu bo przeglądając temat widziałem, że komuś się udało ustawić pilot Smart od Samsunga do obsługi dekodera. Posiadam dekoder Vectry ADB 3830CD i postępując według instrukcji wyświetlanej w tv dodawania pilota Smart do obsługi dekodera nie udaje mi się to. Pomimo najnowszego softu w moim F6500 nie widzi mi dekodera, a co za tym idzie nie mogę nim go obsługiwać. W kroku gdy trzeba zmienić kanał w górę lub w dół pilotem smart dekoder nie reaguje, reczne wpisanie modelu dekodera też nic nie daje. Jakieś sugestie co mogę jeszcze zrobić aby ten pilot obsługiwał dekoder ? Drugie pytanie: czy do tego potrzebny jest dostarczony z telewizorem port podczerwieni (a jak nie to do czego to służy?)
 

xmo

New member
Hej

Po przeczytaniu 62 stron mam pytanie :) - czy ktoś z was kto posiada ten model może polecić jakieś kino domowe Samsunga ?
 

lfanek

New member
Witam wszystkich i autora wątku. Mam pytanie odnośnie zacytowanej pierwszej części wpisu bo przeglądając temat widziałem, że komuś się udało ustawić pilot Smart od Samsunga do obsługi dekodera. Posiadam dekoder Vectry ADB 3830CD i postępując według instrukcji wyświetlanej w tv dodawania pilota Smart do obsługi dekodera nie udaje mi się to. Pomimo najnowszego softu w moim F6500 nie widzi mi dekodera, a co za tym idzie nie mogę nim go obsługiwać. W kroku gdy trzeba zmienić kanał w górę lub w dół pilotem smart dekoder nie reaguje, reczne wpisanie modelu dekodera też nic nie daje. Jakieś sugestie co mogę jeszcze zrobić aby ten pilot obsługiwał dekoder ? Drugie pytanie: czy do tego potrzebny jest dostarczony z telewizorem port podczerwieni (a jak nie to do czego to służy?)

Na ostatnią część mogę Ci odpowiedzieć - u mnie CP działa bez tego portu podczerwieni, więc szczerze to nie wiem do czego on jest.
 

sludge83

New member
Witam,
zauważyłem przycięcia/spowolnienia/rozmycia obrazu przy szybkich scenach(TVP 1HD),nie wiem czy jest to wina ustawień samego telewizora?ale jest to denerwujące
 

pattt761

New member
46 calowy Samsung F6500 własnie stoi na mojej komodzie :) Zakupiony za sprawą tego forum. Dziękuje ludkom, którzy poświęcili czas na przedstawienie tego tv.

Oczywiście również wahałem się pomiędzy 6500 a 6400, ale jak zobaczyłem te niby 400hz, sat i cieniutką rameczkę oraz przejrzałem wszystkie strony tego tematu. Ufff... jest wyśmienicie.

Wykorzystam niektóre ustawienia i rady przy strojeniu tego Samsunga i zobaczymy ile z niego wycisnę. Póki co, prawy górny róg ekranu 'strzela mi' w sensie jak czyszczę go szmatką. Jakby był niedomknięty. Ale już nie reklamowałem tego. Obraz jest konkretny nawet na zwykłej naziemnej.

Pilot na voice fajna sprawa, ale skoro zależy nam na czasie, to mówienie długich fraz mija się z celem. Tak samo z rysowaniem numeru kanałów. Taki bajer do 'chwalenia się' technologią.

JEDNA RZECZ, która mnie dobija to fakt, że jak zwykle wszystkie formaty napisów są nieobsługiwane. Ściągam sobie do filmu z napiprojekt napisy, zgrywam na pena i lece na tv. A tam jednak zonk. Najwiekszy problem samsungów to własnie NAPISY. Jako kinomaniaka boli mnie to potrójnie.
Myślałem, że z nową serią poprawią ten mankament, ale nie, po co...

A i cena, za która zakupiłem f6500 to 3399 z Neonetu.

pozdrawiam!
 

jarjar82

New member
pattt761

mam F6770 i czyta wszystkie najpopularniejsze dostępne napisy txt, srt, itp ( głownie z napiprojekt)....myślę że masz je po prostu nie aktywne :)
 

TV3D

New member
Bez reklam
Proszę o podpowiedż czy te Nastawy TV 40F6500 są dobre pod:
Lokalna Cyfrowa Kablówka + TV-Internetowa weeb.tv(na której czasami pojawiają się po lewej stronie TV w rogach Chmurki!):!:


W trybie webbroswera nie ma sterowania podświetleniem stad clouding

@tdx ,wiem ,że jest brak podświetlenia ale jakie ustawienia w takiej sytuacji?



Tryb Obrazu-STANDARDOWY

Podświetlenie na -11
Kontrast na -80
jasność-40
ostrość -40
kolor-45


Ustawienia Zaawansowane
kontrast dyn.- Wysoko
tonacja czerni-Ciemniejsza
przestrzeń koloro-Auto
oswietlemie dynamiczne-Wył

Opcje Obrazu:
Tonacja kolorów-Chłodno
Czysty obraz cyfrowy - Niski
Red.zakłóceń MPEG-Niski
Tryb Film - Auto2
Motion Plus-Wyrażny
Optymalizacja czerni-Niski

Czy takie Ustawienia są Ok,czy coś trzeba zmienić:?:
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
HEY pozytywnie mnie zaskoczył GT5 w nocnych wyścigach na F6500, chciałem nagrać filmik ale kamera tego nie łapie :) zupełnie inaczej niż na D7000
 
Do góry