Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
puki nie będzie normalnej ceny na H6500 i wyżej to na razie 48H6700 jest za 4500zł a 46F6770 za 2999zł to już wolał bym kupić 55F6770 za 4800zł :) (oczywiście tylko porównuje ceny z 1 sklepu)

Więc na ten moment nie warto moim zdaniem
 
Ostatnia edycja:

swiatus85

New member
Czy jest jakiś program do blokowania reklam w wbudowanej przeglądarce ? Przez flash na stronach troche cięzko jest sie po nich poruszać....SamyGo...jakaś alternatywa ?
 

rogal3

Member
Nie będzie dźwięku z tv DolbyDigital ani DTS po optyku jeśli jest on przesyłany do tv z zewnętrznego źródła (np. ps3) przez hdmi.Sam to przerabiałem i nawet pisałem w tej sprawie do Samsunga.Odpisali mi że tak ma być.Czyli tv nie wyśle po optyku dźwięku DD i DTS dostarczonego do niego przez złącze hdmi.Dla mnie to jest największa porażka tego tv.A podobno miał być taki multimedialny skubany.

Dzięki niezmiernie za info.
Jednak to trochę popelina, że tv ma problem z przesłaniem dźwięku DTS. Ciekawi mnie, czy tv nie ma fizycznej możliwości, czy spece Samsunga chcieli nas uszczęśliwić na siłę? (jak w przypadku Knoxa w telefonach, blokady regionalnej czy zablokowaniu możliwości nagrywania rozmów)
Szkoda że prędzej o tym nie przeczytałem bo w zasadzie to jedna z podstawowych funkcji telewizora. Jaki jest sens oglądać film na BD w prymitywnym stereo? Tym bardziej filmy akcji...
Takie mankamenty (jak również fakt, że po podłączeniu słuchawek, nie mamy dźwięku już na głośnikach - też zanada) powinny być wymienione w pierwszym poście.
Szkoda...
Ale wracając jeszcze do Twojego postu : piszesz, że tv nie otworzy DTS jeśli pochodzi z zewnętrznego źródła. Rozumiem że chodzi np o konsolę czy odtwarzacz BD. Ale w takim razie, film odtworzony z USB sticka powinien mieć dźwięk przestrzenny - a u mnie nie ma...

Czyli żeby mieć DTS z ps3 trzeba optyk podłączyć z ps do tv. A jak z filmem ze sticka?


Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

adgjm

Member
Ja gdybym wcześnie o tym przeczytał to też prawdopodobnie tego tv bym nie kupił.
Żeby mieć DTS z ps3 to trzeba konsole podłączyć przez hdmi lub optyk bezpośrednio do kina.
Z dysku przez usb u mnie dźwięk DD i DTS działa tak jak powinien.Oczywiście w menu dźwięku trzeba ustawić aby tv wysyłał po optyku dźwięk przestrzenny a nie pcm.
 

rogal3

Member
Ok, no to nie ma jednak mogiły bo dźwięk DTS można mieć. Ale trochę to uporczywe. Bo np jeśli oglądam wiadomości, to korzystam z głośników TV. Jak chce obejrzeć film to muszę zmienić w opcjach na głośniki zewnętrzne i potem na DTS, tyle że DTS jest u mnie nieaktywne a dostępne jest tylko DTS 2:5 (nie wiem nawet co to znaczy). Czyli zawsze trzeba przełączyć te opcje?

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2
 

cureman

Active member
Bez reklam
Dzięki niezmiernie za info.
Jednak to trochę popelina, że tv ma problem z przesłaniem dźwięku DTS. Ciekawi mnie, czy tv nie ma fizycznej możliwości, czy spece Samsunga chcieli nas uszczęśliwić na siłę? (jak w przypadku Knoxa w telefonach, blokady regionalnej czy zablokowaniu możliwości nagrywania rozmów)
Szkoda że prędzej o tym nie przeczytałem bo w zasadzie to jedna z podstawowych funkcji telewizora. Jaki jest sens oglądać film na BD w prymitywnym stereo? Tym bardziej filmy akcji...
Takie mankamenty (jak również fakt, że po podłączeniu słuchawek, nie mamy dźwięku już na głośnikach - też zanada) powinny być wymienione w pierwszym poście.
Szkoda...
Ale wracając jeszcze do Twojego postu : piszesz, że tv nie otworzy DTS jeśli pochodzi z zewnętrznego źródła. Rozumiem że chodzi np o konsolę czy odtwarzacz BD. Ale w takim razie, film odtworzony z USB sticka powinien mieć dźwięk przestrzenny - a u mnie nie ma...

Czyli żeby mieć DTS z ps3 trzeba optyk podłączyć z ps do tv. A jak z filmem ze sticka?


Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2

Nie wiem po co ci jednocześnie dźwięk ze słuchawek i głośników ?
 

qbek78

New member
Bez reklam
Opisywany wyżej problem z przesyłem dts dotyczy tylko optyka? Chodzi mi o to czy problem też występuje przy przesyle przez hdmi arc na kompatybilnych urządzeniach samy'ego?
 

electro69

New member
Witam
Mam taki problem od dzisiaj telewizor nie chce połączyć się z siecią bezprzewodową ... łączy się tylko z routerem i wyskakuje komunikat o treści "połączono z siecią bezprzewodową ale nie z internetem" .... próbowałem resetować router i telewizor nie pomogło ... pierwszy raz coś takiego mam nigdy nie było problemów z połączeniem (nic nie było przestawiane). Myślałem, że może coś nie tak jest z kartą bezprzewodową w TV (zepsuła się) ale mam też drugi telewizor Samsunga i tam też taki sam komunikat jest ... oczywiście np. na laptopie internet działa przez wi-fi ... dodam jeszcze, że mam neostradę. Czy to może jakiś problem po stronie operatora jest chwilowy ? dziwne to jest.
Pozdrawiam
 

Dlugas24

New member
Który moduł jest lepszy do F6500?
Oryginalny moduł dostępu cyfry+ czy Moduł Ci Cam Aston Crypt 2.26?
Chodzi mi o to żeby działały wszystkie kanały SD i HD.
 

radier

Member
Bez reklam
Podlinkowałbym ci trochę rozumu i umiejętności czytania że zrozumieniem, ale nie wiem czy byś skorzystał. Od czego jest pierwszy post i FAQ ?????

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

kamyk1313

New member
@Perico nie da się
@kamyk1313 power STB na pilocie smarttouch też nie włącza dekodera?

Jest dość dziwnie. "guzik" STB nie działa, a teraz inna ciekawostka.

Jak włączę TV podczas gdy dekoder UPC jest już włączony i TV wyświetli monit o naciśnięcie "ok" dla STB, potwierdzam ok i dekoder UPC zostaje wyłączony, ale jak przy włączeniu TV dekoder UPC jest wyłączony, to przy monicie o naciśnięcie "ok" dla STB nic się nie dzieje.
Testowane na pilocie zwykłym i Smart oraz obu dostępnych dekoderach UPC do wybrania w menu TV.
 

kamyk1313

New member
to już coś o tym było że sygnał on =/ off
a coś więcej? było jakieś rozwiązanie?

I jeszcze jedno mam pytanko odnośnie przeglądarki internetowej. Mam wykupiony dostęp do telewizji internetowej ITVL. Generalnie oglądam żużel. Obraz jest, ale nie ma dźwięku. Czy trzeba zmienić jakieś ustawienia, aby był dźwięk w przeglądarce?
 

marcinp2222

New member
Witam,
Przesyłam fotki mojego TV. Jak dla mnie to trochę za dużo tych ciemności :( Najbardziej wkurza mnie ten pasek ze słabszym podświetleniem po lewej stronie ( nie wiem czy to dobrze widać). Proszę o komentarz czy te ciemne rogi i te ciemniejsze paski to norma dla tego TV czy reklamować.
Z góry dziękuję za zainteresowanie moim postem.
 

Attachments

  • DSC05934.JPG
    DSC05934.JPG
    407,8 KB · Wyś: 128
  • DSC05936.JPG
    DSC05936.JPG
    447,4 KB · Wyś: 553
  • DSC05937.JPG
    DSC05937.JPG
    423,8 KB · Wyś: 141
Do góry