Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

mecelli

New member
Przepraszam że tutaj to piszę, nie wiem jak nowy post/temat założyć.
Kupiłem używany Harman Kardon AVR 245. Niestety włącza się tylko w tryb stand by, nie reaguje na przycisk on/off (z pilota też nie).
Co to może być?
Sprzedawca nie unika kontaktu i twierdzi że przed wysyłką wszystko było ok.

Dzięki za pomoc.
 

Kajtus

New member
Niestety włącza się tylko w tryb stand by, nie reaguje na przycisk on/off (z pilota też nie).
Pewnie padły jakieś kondensatory na zasilaczu. Możesz zrobić jeszcze reset ampli - w trybie standby "pomarańczowa dioda" nacisnij i trzymaj koło 5 sek przycisk OK, aż pojawi sie RESET zwolnij przycisk OK i przyciśnij jeszcze raz OK.
 

pablopila78

New member
To nie wina softu w tv tylko nowych sterowników intela, miałem to samo po auto aktualizacji widi, powrót do poprzedniej wersji aplikacji i sterów załatwiło sprawe. Nowe sterowniki mają certyfikaty które nie widzą wifi z tv samiego.:sad:
Kolego może i masz rację miałem 2 opcje czemu nagle widi przestało dobrze działać .W tym samym czasie aktualizowałem laptopa i tv ,w laptopie zrobiłem przywracanie systemu do stanu początkowego ,bo tak myślałem że wina może tutaj leżeć lecz powrót nic nie dał .Więc jeżeli laptop został przzywrucony do stanu przy kupnie bo jest to nowy laptop ma jakieś 2 miesiące to stwierdziłem że jeżeli nie aktualizacja laptopa to tv ? :cry:
 

czesioo

New member
Mi ani z starymi sterownikami WIDI ani nowymi nie chce działać i niestety nigdy nie działało. Nie wiem co jest przyczyną, uruchamiam w TV opcję na kompie odpalam Intel WIDI i nie znajduje mi żadnych wyświetlaczy bezprzewodowych. Czy może jest to wina softu w TV bo mam cały czas 1116?
 

TV3D

New member
Bez reklam
Mi ani z starymi sterownikami WIDI ani nowymi nie chce działać i niestety nigdy nie działało. Nie wiem co jest przyczyną, uruchamiam w TV opcję na kompie odpalam Intel WIDI i nie znajduje mi żadnych wyświetlaczy bezprzewodowych. ?

Kolego może i masz rację miałem 2 opcje czemu nagle widi przestało dobrze działać .W tym samym czasie aktualizowałem laptopa i tv ,w laptopie zrobiłem przywracanie systemu do stanu początkowego ,:


Sprawdzić:

Technologia WiDi dostępna jest tylko jeśli między innymi karta WLAN w urządzeniu jest fimy Intel. Proszę o sprawdzenie jaka jest zamontowana karta. Mogły być zamontowane karty Azurwave lub Foxconn,
oraz karta oparta o chipset Atheros/Qualcomm.
Takie karty nie obsługują WiDi !!!

.
 
Ostatnia edycja:

dzudzu9

New member
TV3D napisał:
Technologia WiDi dostępna jest tylko jeśli między innymi karta WLAN w urządzeniu jest fimy Intel
...
Takie karty nie obsługują WiDi !!!
.

Procesor i karta graficzna również powinny być firmy Intel.
Prawdopodobnie to nie jest pełna lista, ale poniższe konfiguracje powinny być obsługiwane:

-> Procesor Intel:
Intel Core i7: 640M; 660LM; 640LM; 620LM; 620M; 610E; 690UM; 680UM; 660UM; 640UM; 620UM; 660UE; 2710QE; 2820QM; 2720QM; 2635QM; 2630QM; 2657M; 2649M; 2629M; 2620M; 2617M; 2540M; 2520M; 2510E; 2640LM; 2620LM; 2630UM; 2610UM; 2530UM; 2920XM

Intel Core i5: 580M; 560M; 540M; 520M; 480M; 460M; 450M; 430M; 580UM; 560UM; 540UM; 520UM; 470UM; 430UM; 2540M; 2520M; 2410M; 2537M

Intel Core i3: 390M; 380M; 370M; 350M; 330M; 330E; 2310M

-> Układ graficzny: Intel HD Graphics

-> Sieć bezprzewodowa:
Intel Centrino Wireless-N 1000, 1030, 2200, or 2230
Intel Centrino Wireless-N 2200 for Desktop
Intel Centrino Advanced-N 6200, 6205, 6230, or 6235
Intel Centrino Advanced-N 6205 for Desktop
Intel Centrino Wireless-N + WiMAX 6150
Intel Centrino Advanced-N + WiMAX 6250
Intel Centrino Ultimate-N 6300
 

rogal3

Member
Dlaczego na wielu kanałach nie mam dźwięku? (NC + hdmi)

Ps. TV z niemieckiego Mm. 949€.

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2
 

konradbp

New member
Zapytam, raz jeszcze: wiecie może dlaczego nie działa mi klawisz Return przy obsłudze dekodera?
Bez problemu działa przy obsłudze TV. Dodam, że pilot uniwersalny obsługuje sprawnie dekoder poza tym jednym klawiszem:/
 

resztaa

New member
Dlaczego na wielu kanałach nie mam dźwięku? (NC + hdmi)

Ps. TV z niemieckiego Mm. 949€.

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2

Sprawdź film z usb. Jeżeli będzie głos to spróbuj z innym kablem hdmi. Z tego co pamiętam to kiedyś kupiłem kabel hdmi który nie przesyłał dźwięku.
 

rogal3

Member
Kabel hdmi jest dobry. W poprzednim TV działał.

Prośba do autora tematu : mógłbyś zaktualizować pierwszy post I wrzucić tam linki, które przewinely się przez ten temat? Chodzi o ustawienia, plansze testowe, przykładowe filmy 3d itd itp.

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2
 

majjki1985

New member
Jaki masz model lapka? ,nie każdy laptop na Intelu będzie działał przez WiDi
mój sprzęt to HP Pavilion dv6-6b60ew, Procek Intel Core i5-2430M, Grafika AMD Radeon 6770M + Intel HD graphics i widi własnie na niej działa oraz Karta WiFi Intel Centrino Wireless-N 1030, sterownik grafiki Intela obecnie to 9.17.10.3347.
 

dzudzu9

New member
konradbp napisał:
Zapytam, raz jeszcze: wiecie może dlaczego nie działa mi klawisz Return przy obsłudze dekodera?
Bez problemu działa przy obsłudze TV. Dodam, że pilot uniwersalny obsługuje sprawnie dekoder poza tym jednym klawiszem:/

Jak resetowałeś TV to prawdopodobnie musisz ponownie skonfigurować pilot uniwersalny.
 

rogal3

Member
Ok, jakoś udało mi się ustawić, że na każdym kanale mam głos. Chociaż miałem znowu problem z puszczeniem dźwięku przez optykę.
Telewizorem bawię się dopiero jeden dzień i z minusów jakie zauważyłem to brak drugiego wejścia optycznego oraz brak możliwości obracania telewizora o choćby 10 stopni.
Poza tym telewizor Absolutnie rewelacyjny. Podświetlenie równomierne, czerń w porządku, dźwięk też (do filmów i gier oczywiście stosuje się 5.1 a nie te 10W glosniczki). Nie sprawdziłem jaka mam matrycę (jeszcze jestem na etapie studiowania zwykłego menu) ale nie widzę cloudingu czy podejrzanych pikseli - ogólnie obraz brzytwa.
SD oczywiście dużo słabiej ale po czytaniu forum, spodziewałem się prawdziwej pikselozy.
3D niby odchodzi do lamusa ale ja jestem jego zwolennikiem i tu tv też daje radę. Okulary trochę są za małe (tzn szkła mogłoby być większe) ale kąty widzenia w porządku, jakość tez, mimo że jeszcze nie widziałem 3d HD.
Jedyne co teraz bym zrobił, to kupił 65 cali albo i więcej :)
Na koniec mam jeszcze parę pytań :

Czy można zapamiętać np 3 ustawienia obrazu i później je zmieniać? Np dla PS3, dla oglądania w dzień i oglądania w nocy?

Czy jest możliwość że po wyłączeniu Dekodera lub PS3 (oba po hdmi) również telewizor się wyłączy?

Czym różnią się te 2 piloty? Używa się dwóch do różnych rzeczy czy mają te same funkcje?

Czy z poziomu TV można coś skasować na podpiętym dysku czy USB.

Czy w aplikacji you tube (ale również z USB) , oglądając pełny 2 godzinny film, można jakoś skoczyć od razu np do połowy czy końcówki filmu.

Jak nagrać na USB to, co akurat jest w tym momencie transmitowane?

Czy są jakieś exclusivy dla posiadaczy smartphonow Samsunga? Tzn czy mając taki telefon, mamy jakieś możliwości, których nie mają inne?

Jakie rodzaje 3d można odtworzyć na tym telewizorze? Bo widziałam już chyba ze 3 rożne rodzaje 3d w sieci - side by side, up over down (czy jakoś tak) i bez opisu. Chciałbym coś zassac ale pakować się w 20GB żeby potem nic nie obejrzeć to trochę nonsens. I uprzedzając swietszych od papieża - tak, film na nośniku później kupie.

Jak czyścić matrycę?





Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Można zapamiętać dla każdego źródła osobno

Dekoder po sparowaniu pilota uniwersalnego, PS po anynet

Pilot smarttouch jest dotykowy używa się go jak touchpada w laptopie

Tylko to co nagrałeś

Masz pasek przewijania masz przyciski FF

przycisk rec na pilocie lub more i rec na pilocie smarttouch

A jaki masz telefon?

SBS/TAB będzie działać bez problemu

Ściereczką dostarczaną wraz z TV
 

rogal3

Member
Ściereczki nie dostałem żadnej.
Telefon w stopce :) (Note 3)
Pasek przewijania jest, wiem ale FF strasznie długo trwa żeby skoczyć do 1:30h filmu.

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry