Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

dzudzu9

New member
Wczoraj wieczorem chciałem obejrzeć zdjęcia na TV, ale przełączanie z jednego do drugiego zdjęcia trwa strasznie długo :/ Przez kilkanaście sekund wyświetla się informacja o ładowaniu zdjęcia. Ani przełączanie ręczne, ani pokaz zdjęć nie jest możliwy (bez uniknięcia irytacji).
W katalogu jest 280 zdjęć i nie ma znaczenia czy są ważą one po 5MB czy 300Kb (próbowałem również po zmniejszeniu).
Na poprzednim TV (37B650) nigdy czegoś takiego nie miałem, zawsze działało szybko i płynnie.
Spróbowałem również Screen Mirroring z tabletu Note 2 i ciekawa rzecz - ręczne przerzucanie zdjęć następowało szybko, natomiast po włączeniu pokazu slajdów TV przed wyświetleniem pierwszego zdjęcia znów bardzo długo myślał - czarny ekran i ładowanie. Po pierwszym zamyśleniu potem już zdjęcia normalnie przeskakiwały.

Czy ktoś spotkał się może z powyższym problemem? Denerwuje mnie to, że praktycznie nie da się przejrzeć zdjęć z pena na TV :/
 

lostaboretos

New member
Witam
Kolego tdx. Podpowiedz w tv samsung w menu serwisowym opcja front kolor jakie ustawienie powinna mieć? (32f5300) chyba coś mi się zmieniło
 

killer500

New member
Kupiłem samsunga ue46f6670 :D I gry oglądam coś bardzo czarnego (wieczorem) to na matrycy widać słabo widoczne szare plamy. Czy to jest normalne w tym TV ?
 

tdx

New member
Bez reklam
nie rozumiem jak na czarnym może być szary? Najlepiej zrób zdjęcie albo wpisz w google grafiki clouding lub banding i napisz czy to coś takiego....
 

resztaa

New member
Hej,
Szukam opcji nagrywania z TV możecie powiedzieć jak nagrywać bieżący program i zaplanować nagrywanie? Pendrive przeszedł test i został sformatowany w tv. jest coś takiego jak menadżer harmonogramu ale tam mogę tylko ustawić planowany do oglądania program.
 

dzudzu9

New member
dzudzu9 napisał:
Wczoraj wieczorem chciałem obejrzeć zdjęcia na TV, ale przełączanie z jednego do drugiego zdjęcia trwa strasznie długo :/ Przez kilkanaście sekund wyświetla się informacja o ładowaniu zdjęcia. Ani przełączanie ręczne, ani pokaz zdjęć nie jest możliwy (bez uniknięcia irytacji).
W katalogu jest 280 zdjęć i nie ma znaczenia czy są ważą one po 5MB czy 300Kb (próbowałem również po zmniejszeniu).
Na poprzednim TV (37B650) nigdy czegoś takiego nie miałem, zawsze działało szybko i płynnie.
Spróbowałem również Screen Mirroring z tabletu Note 2 i ciekawa rzecz - ręczne przerzucanie zdjęć następowało szybko, natomiast po włączeniu pokazu slajdów TV przed wyświetleniem pierwszego zdjęcia znów bardzo długo myślał - czarny ekran i ładowanie. Po pierwszym zamyśleniu potem już zdjęcia normalnie przeskakiwały.

Czy ktoś spotkał się może z powyższym problemem? Denerwuje mnie to, że praktycznie nie da się przejrzeć zdjęć z pena na TV :/

Zaktualizowałem soft do wersji 1119 (wcześniej miałem 1117), niestety nie rozwiązało to powyższego problemu. Przeglądanie zdjęć z pendrive lub też dysku praktycznie nie jest możliwe.
 

tdx

New member
Bez reklam
No jakiejś rewelacji nie ma musze aż sprawdzić jak to jest ale to jutro na spokojnie ;D

a co do Screen Mirroring i zdjęć to przecież wtedy TV nie uczestniczy w dekodowaniu... Więc powinno być tak jak tablet pokazuje
 

BGpl

New member
Wczoraj wieczorem chciałem obejrzeć zdjęcia na TV, ale przełączanie z jednego do drugiego zdjęcia trwa strasznie długo :/ Przez kilkanaście sekund wyświetla się informacja o ładowaniu zdjęcia. Ani przełączanie ręczne, ani pokaz zdjęć nie jest możliwy (bez uniknięcia irytacji).
W katalogu jest 280 zdjęć i nie ma znaczenia czy są ważą one po 5MB czy 300Kb (próbowałem również po zmniejszeniu).
Na poprzednim TV (37B650) nigdy czegoś takiego nie miałem, zawsze działało szybko i płynnie.
Spróbowałem również Screen Mirroring z tabletu Note 2 i ciekawa rzecz - ręczne przerzucanie zdjęć następowało szybko, natomiast po włączeniu pokazu slajdów TV przed wyświetleniem pierwszego zdjęcia znów bardzo długo myślał - czarny ekran i ładowanie. Po pierwszym zamyśleniu potem już zdjęcia normalnie przeskakiwały.

Czy ktoś spotkał się może z powyższym problemem? Denerwuje mnie to, że praktycznie nie da się przejrzeć zdjęć z pena na TV :/

U mnie pomógł reset smart hub i aktualizacja softu.
 

dzudzu9

New member
tdx napisał:
No jakiejś rewelacji nie ma musze aż sprawdzić jak to jest ale to jutro na spokojnie ;D

a co do Screen Mirroring i zdjęć to przecież wtedy TV nie uczestniczy w dekodowaniu... Więc powinno być tak jak tablet pokazuje

Mnie też to bardzo zdziwiło, nie mam pojęcia dlaczego tak jest.

Wczoraj odpaliłem Screen Mirroring z laptopa i tam nie było żadnych problemów, wszystko szybko i płynnie, żadnego zastanawiania się, TV wyświetlał to co było na laptopie.
Gdy odpalam Screen Mirroring na tablecie to jest coś nie tak ze zdjęciami.

Ogólnie zauważyłem też, że Screen Mirroring na laptopie działa lepiej jak na tablecie - na tablecie występują większe opóźnienia, jest problem ze zdjęciami (z pokazem slajdów, standardowe przeglądanie działa ok), a także zrywa połączenie.
Na laptopie zauważyłem tylko, że gdy wygasił się ekran, to później na TV był ciągle czarny ekran i wskaźnik myszki, pomógł dopiero restart Screen Mirroring.
 

dzudzu9

New member
BGpl napisał:
U mnie pomógł reset smart hub i aktualizacja softu.

Soft zaktualizowałem wczoraj do wersji 1119, nie zauważyłem żadnych różnic.
Będę musiał w takim razie zrestartować smart hub i zobaczyć czy to coś da.
 

bedett

New member
a czy mając moduł CI włożony w TV (kablówka) będę miał możliwość nagrywania kanałów z kablówki na pendriva podłączonego pod tv? czy muszę nagrywać przez zewnętrzny dekoder?
 
Do góry