Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

adalbertj

New member
Witam posiadam ue40f6400. Na telefonie zainstalowalem SmartRemote i zauwazylem że po przelaczeniu na jakikolwiek kanał tv dziala szybciej oraz włącza się automatyczny gorny pasek info o programie. Jak podobna funkcję włączyć dla pilota standardowego?
 

doubleube

New member
A jak podlaczyc (uzyskac dzwiek HD) ten tv do amplitunera ktory nie ma HDMI, a tylko optyk/miedz?
Podlaczam po optyku i dzwiek jest, ale jak uzyskac np DOLBY DIGITAL z filmu po DLNA?
 

Lucreey

New member
Witam. Piszę w temacie pierwszy raz. Jestem szczęśliwym posiadaczem 46F6500 zakupiony w Morele w Warszawie. Mam kilka pytań i wątpliwości więc napisze wszystko w jednym poście. Temat przeczytałem do 200 setnego postu w wolnej chwili dokończę cały :)

1.
Jakiś czas temu telewizor pobrał aktualizacje 1118. Czy jest to najnowsza aktualizacja ?
Po aktualizacji aplikacja YouTube bardzo straciła na jakości obrazu. Wcześniej przed aktualizacją filmy był ostre obecnie są słabej jakości.
Filmiki teledyski i inne materiały w jakości 1080p są wyświetlane w mniejszej rozdzielczości, myślę że 720p lub mniej.
Nie widzę nigdzie opcji do zmiany rozdzielczości i wydaje mi się takiej nie było. Wcześniej wszystkie filmy z jakością fHD były w takiej rozdzielczości odtwarzane z automatu.
W czym tkwi problem.
Aplikacja YouTube ma numerek wersji 1.002 z września 2013 i nie widzi żadnych nowych. Czy jest to najnowsza wersja ?

2.
Czy można pozbyć się efektu przycięcia podczas odtwarzania filmów fHD z komputera przez kabel HDMI ? - Oczywiście podczas Motion Plus ustawionego na Płynny Czy warto kupić jakiś dobry droższy kabel HDMI - jakie polecacie ? Sporo gram na telewizorze więc może warto zainwestować.

3. Czy jest jakiś sposób by poprawić jakoś i siłę sygnału którą dostarcza Vectra. Często sprawdzam w opcjach dekodera miernik sygnału i bardzo często spada z bardzo dobra do dobra czyli około 60%
Są tam różne opcje do zmiany np.
Częstotliwość Mhz - 746.000
Symbol Rate (MS/s) - 6.875
Modulacja 256 QAM

4. Podczas podłączenia telewizora do komputera jakich ustawień najlepiej używać
Chodzi mi o opcje obrazu i zaawansowane. A może tryb gry ?

5. Co to za opcja w ustawieniach Systemu Anynet+ (HDMI-CEC) - czy ma być ON czy OFF ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

levvy

New member
Sprawdzałeś port USB 1A? Moduł radiowy się świeci?

Sprawdzałem wszystkie 3 gniazda USB i na żadnym moduł nie świeci (w kompie też nie świeci a działa) :( W ustawieniach TV dodając klawke czy mysz nic nie znajduje :(
Porty powinny być ok, ponieważ pendrive na nich działa. Czy tzn że ta klawiatura i mysz nie są kompatybilne z Tv? Czy znasz jeszcze jakieś sposoby aby klawka i mysz ruszyły??
 

tdx

New member
Bez reklam
ad2 zastosuj plugin SVP i nigdy więcej nie zobaczysz żadnych przycięć jeśli odtwarzasz filmy po HDMI
ad4 jeśli pracujesz na pc tryb PC DVI, jesli filmy tryb film zgodnie z faq
ad5 funckcja sterowania innymi urządzeniami po hdmi np PS3 powinna być na ON

levvy mi wszystko na hidzie działa. Dość dziwne że nie wstaje...
Niestety ciężko jest zaproponować coś sensownego
 

przeeemek

New member
Sorki za off topa ale nie mogę wejść, żeby zobaczyć ostatnie odpowiedzi. Jak klikam w link co dostaje z powiadomieniem na meila to kieruje mnie do jakiegoś innego tematu. Też tak macie?
 

Lucreey

New member
super sprawa dzięki za pomoc :)
Jeszcze tylko jedno pytanie czy podczas używania SVP mam mieć włączone Motion Plus na Płynny czy wyłączyć. Z tego co widzę to już samo używanie SVP daje genialny efekt.
 

adgjm

Member
Moich problemów z dźwiękiem ciąg dalszy.Dzisiaj przeprowadziłem test z dekoderem nc+ mediabox.Na meczu ligi europy podłączyłem dekoder bezpośrednio do kina LG i dźwięk był DD 5.1.Podłączając dekoder z powrotem do tv brak dźwięku DD i w ustawieniach wyjścia optycznego jest tylko PCM.Wynika z tego że tv przez hdmi czy to z ps3 czy dekodera nie odbiera DD i DTS.Tego problemu nie ma z filmami z usb.Czy są jakieś ustawienia w menu serwisowym mogące odpowiadać za to?Raczej nie powinienem nić zmienić ale może przypadkiem coś nabroiłem.Może zrobić mu reset serwisowy i wtedy będzie jak z fabryki.Co o tym sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

Jann

New member
Wczoraj odebrałem swój egzemplarz 46f6500 ;)))) Jestem bardzo zadowolony. Do tego trafił mi się nowy egzemplarz z matrycą samsunga, 0 godzin świecenia. Clouding w ogóle nie widoczny podczas oglądania. Co rzuca się w oczy (wasza wina bo na pewno bym nie zauważył :p ) to banding ale tylko na maksymalnym podświetlenie go zauważyłem.

Obraz według mnie lepszy niż na c650 jeśli chodzi o HD, m.in.: mniej artefaktów przy załączonym motion plus.

Z SD gorzej sobie radzi ale muszę pamiętać, że jest to większa przekątna.


Dziękuję bardzo za pomoc, przede wszystkim: tdx i bebol.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Wczoraj odebrałem swój egzemplarz 46f6500 ;)))) Jestem bardzo zadowolony. Do tego trafił mi się nowy egzemplarz z matrycą samsunga, 0 godzin świecenia. Clouding w ogóle nie widoczny podczas oglądania. .

Ten Clouding to dobrze sprawdziłeś?
Najlepiej jest widoczny wieczorem i to na czarnym obrazie lub tle oglądanego materiału TV.:!:
Widoczne są wtedy białe chmurki np: w rogach TV lub też niekiedy na środku ekranu:x
 

faranell

New member
Mam problem z odczytywaniem napisów.
Film z pena, plik z filmem mp4, napisy .srt lub txt. Jedyny film, który mi działa z napisami to nowy Thor, wszystkie inne pliki z serialami/filmami nie chcą współpracować z napisami.

Napisy oczywiście nazwane tak samo jak plik z filmem, po naciśnięciu TOOLS na pilocie, w opcjach nie mam w ogóle info na temat włączenia napisów.
 

tdx

New member
Bez reklam
Sciagaj do srt za pomoca napiprojekt w opcjach zaznacz format mdvd w kodowaniu unicode

Pliki z napisami zapisuj z rozszerzeniem dla wszystkich srt

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofone m XC-12
 

Thunder866

New member
Orientuje się ktoś w jakiej cenie był model 40f6500 w okolicach maja 2013.

Przymierzam się do kupna telewizora tylko zastanawiam się czy nie czekać na nową serię telewizorów od samsunga.
 
Do góry