Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

Bebol

New member
Nie zawsze te ustawienia beda pasowac. Mozesz sprobowac samodzielnie sie pobawic bo wiele moze zalezec od matrycy. Spribuj resetowac ustawienia obrazu i zaczac od trybu film bo tam masz najwiecej ustawien. Zjedz podswitleniem do poziomu 8-12. Jesli nie podoba ci sie cieply odcien bieli mozesz sobie go ustawic na neutalny a nawet na zimny. Wylaczyc redukcje zaklucen a motion plus ustawic na razie na wyrazny. Wiele zalezy od zrodla jesli sat po hdmi to warto spraedzic czy masz wlasciwa rozdzielczosc oraz czy nie masz jakiegos zooma wlaczonego ktory znieksztalca obraz...

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12

Dzięki za odpowedź TDX. Ustawienia mam na film. Podświetlenie mam na 10. Odcień mam chyba ciepły 1 lub 2, źródło to cyforwa kablówka Multimedia. Dekoder mam ustawiony na 1080i, Tv obraz 16/9. Mam dodatkowe pytanie być może banalne, ale praktycznie zawsze mam te czarne paski u góry i dołu ekranu tak ma być, czy coś mam żle ustawione?.
 

abonent

New member
Dlaczego w niektórych okienkach mam kłódki i żeby do nich wejść muszę podać PIN?
9mbiu5K.jpg
 

abonent

New member
Menu ekranowe > Funkcje Smart > Ust usł w ON TV>>Blokada rodzicielska >> OFF
Dzięki

A odnośnie bandingu, czy jakieś ustawienia pomagają go zmniejszyć czy jak jest to będzie. Tak bym go chyba nie zauważył, ale im więcej się naczytałem tym bardziej się przyglądam w jego poszukiwaniu.
 

tdx

New member
Bez reklam
To sprawdz jeszcze czy w Ustawienia obrazu w dekoderze masz wszystko ok jeśli chodzi o proporcje obrazu
i Opcje programu >>Format obrazu co tam masz
 

tdx

New member
Bez reklam
Dzięki

A odnośnie bandingu, czy jakieś ustawienia pomagają go zmniejszyć czy jak jest to będzie. Tak bym go chyba nie zauważył, ale im więcej się naczytałem tym bardziej się przyglądam w jego poszukiwaniu.

Sugeruje opalić sobie jakiś dobry film i cieszyć się nim a nie szukać bandingu skoro go nie zauważasz to go nie szukaj na siłę :D. A n a poważnie niewiele z tym można zrobić
 

Bebol

New member
To sprawdz jeszcze czy w Ustawienia obrazu w dekoderze masz wszystko ok jeśli chodzi o proporcje obrazu
i Opcje programu >>Format obrazu co tam masz

Jak w dekoderze wchodzę w ustawienia/opcje wyświetlania to nie ma tam nic o proporcji obrazu. Nie mam też żadnych opcji programu. W tv ustawiłem na dopasowanie do ekranu, bo nie było trybu automatycznego.
 

adgjm

Member
Cos zle robisz konsole podepnij pod hdmi 3 kino pod hdmi 2 w konsoli wybierz dzwiek po hdmi na automacie.
Jesli kino ma arc optyka nie podpinasz wcale jesli nie ma w tv wybierasz co ma leciec po optyku pcm/dd/dys

Konsole mam pod hdmi 3,kino bez arc pod hdmi 2.W ps3 wybieram
ustawienia dźwięku
ustawienia wyjścia audio
hdmi
automatyczne
i pojawia się lista ustawień
typ złącza hdmi
format sygnału wyjściowego
Linear PCM 2 kan. 44,1 kHz
Linear PCM 2 kan. 48 kHz

zatwierdzam i nie ma dźwięku 5.1.Gdy wybiorę ustawienia ręczne i do powyższych dodam Dolby Digital i DTS to dźwięku nie ma wcale.Nie wiem co o tym myśleć.
 

tdx

New member
Bez reklam
dodaj 5.1 dla DD i DTS na konsoli
potem w TV Menu ekranowe > Dźwięk > Dodatkowe ustawienia > Wyjście cyfr. audio>>Format dźwięku i zobacz czy DTS/DD będziesz mógł wybrać jak już będziesz w grze
 

adgjm

Member
dodaj 5.1 dla DD i DTS na konsoli
potem w TV Menu ekranowe > Dźwięk > Dodatkowe ustawienia > Wyjście cyfr. audio>>Format dźwięku i zobacz czy DTS/DD będziesz mógł wybrać jak już będziesz w grze

Dodałem DD i DTS.Po odpaleniu gry nie ma w ogóle dźwięków.W menu tv nie można zmienić formatu dźwięku bo pozostałe opcje są wyszarzone.Jest tylko dostępne PCM.Wieczorem spróbuje jeszcze wgrać nowszy soft do ps3 bo narazie mam 4.46
 

evolution4

New member
Jak działa moduł Cyfrowego Polsatu na 46F6500?
Zauważyliście, że 46F6500 w sklepach stacjonarnych zdrożał o +/- 200 zł?
 
Ostatnia edycja:

przeeemek

New member
Jak działa moduł Cyfrowego Polsatu na 46F6500?
Zauważyliście, że 46F6500 w sklepach stacjonarnych zdrożał o +/- 200 zł?

Cały czas kosztuje w okolicach 3200zł. Od dłuższego czasu bez zmian. Do tego w promocjach pojawia się za 2999zł w neonet i ostatnio w promocji internetowej był w euro rtv za 2,9tyś. Sklepy stacjonarne jakby nie było :). Wydaje mi się, że cena delikatnie się obniża a na pewno jest w miarę stabilna.
 

Jann

New member
Stało się... zakupiłem 46f6500 z morele.net za 2860 zł :) Mam nadzieję, że przesiadka z 40c650 będzie pozytywna.

W czwartek będzie do odbioru. Gdzieś czytałem, że kombinują z ilością okularów - dodają jedną parę i chcą udzielać rabaty. Prawda to ?;> Kupował ktoś w morele?
 
Do góry