Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

grassofobik

New member
Panowie jest pytanie. Dziś mojej mamie przyszedł ten tivik i sąsiad (dziad jeden) przeprowadzał jej pierwszą instalacje z tego co mowił to 8 kroków, które wykonywał niestarannie nie przywiązując większej wagi do tego. Jak to usłyszałem to oczywiście zdenerwowało mnie to jego luźne podejscie i chciałbym zrobić to jeszcze raz. Czy jest taka możliwość?
 

dominvip

New member
Panowie jest pytanie. Dziś mojej mamie przyszedł ten tivik i sąsiad (dziad jeden) przeprowadzał jej pierwszą instalacje z tego co mowił to 8 kroków, które wykonywał niestarannie nie przywiązując większej wagi do tego. Jak to usłyszałem to oczywiście zdenerwowało mnie to jego luźne podejscie i chciałbym zrobić to jeszcze raz. Czy jest taka możliwość?

Wydaje mi się ze tak. Menu - >System - >ustawienia. Wprowadzasz pin, 0000 lub 1111
 

zapisz

New member
Cześć

Dziś odebrałem UE46F6500 z matrycą Samsunga. Bez przestawiania żadnych ustawień ekranu puściłem testy z tego tematu. Zaniepokoił mnie Motion TEST, którego wynik przedstawiam poniżej (oglądnijcie proszę do końca bo parę razy pokazuje zachowanie kwadratów):
motion tv test - YouTube
Proszę powiedzcie mi czy taki efekt jest akceptowalny?

Panowie, normalnie nie podbijam postów czekając cierpliwie, ale jeśli te "przeskakiwanie pikseli" i "rozbijanie" kwadrata jest wadą nie jest normalne, to muszę jak najszybciej powiadomić o tym sprzedawcę. Z góry dzięki. Dodatkowo mam takie białe plamy podczas czarnej sceny:
https://www.dropbox.com/s/qz1grla2z74jfs4/sam czarny.jpg
Biała scena jest ok, czarne narożniki są prawie nie zauważalne:
https://www.dropbox.com/s/vh4616j9i1ffbdy/sam bialy.jpg

P.S. Dodam że nie mam porównania do żadnego TV, przez ostatnie 10 lat albo nie miałem TV, a przez ostatni rok mam rzutnik. Ustawienia ekranu są takie jak TDX ostatnio zamieścił tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/106414-faq-samsung-seria-f.html Soft najnowszy 1117.
 
Ostatnia edycja:

Bebol

New member
Dodatkowo mam takie białe plamy podczas czarnej sceny:
https://www.dropbox.com/s/qz1grla2z74jfs4/sam czarny.jpg

To jest clouding, występuje w więszkości tych modeli, też to mam tylko że troszkę mniejszy. Nie bardzo można się tego pozbyć, pewnie są jakieś ustawienia, żeby to zminimalizować. Czarne narożniki też mam, ale mi to nie przeszkadza. Generalnie to o tych wadach już było sporo napisane, trzeba było przeczytać przed zakupem, to nie byłbyś zaskoczony :)
 

grassofobik

New member
Jeszcze dwa pytania. Mam samsunga starszej generacji ale tez juz ze smartem i w moim ue32d5500 mogę zainstalować dodatkowe aplikacje wchodząc w "samsung apps". W f6500 nigdzie nie mogę znaleźć sklepu samsung apps. I ostatnie pytanie czemu nie mam podświetlonej aplikacji webBrowser. Nie mogę przez to korzystać z internetu na f6500 a kupowałem TV mamie żeby mogła sobie wchodzić w neta.
 

zapisz

New member
To jest clouding, występuje w więszkości tych modeli, też to mam tylko że troszkę mniejszy. Nie bardzo można się tego pozbyć, pewnie są jakieś ustawienia, żeby to zminimalizować. Czarne narożniki też mam, ale mi to nie przeszkadza. Generalnie to o tych wadach już było sporo napisane, trzeba było przeczytać przed zakupem, to nie byłbyś zaskoczony :)[/QUOTE]

Przeczytałem wszystkie strony tego tematu (zajęło mi to 3 dni) :smile: z cloudingiem się liczyłem i tak bardzo mi nie przeszkadza, ale najbardziej niepokoi mnie zachowanie kwadratu z motion test, przez 467 strony tego tematu nikt podobnego zachowania nie zamieścił:

motion tv test - YouTube
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie aktywowal sie tv dobrze. Zresetuj go i zacznij instalacje jeszcze raz od razu podepnuj neta tak zeby sie wykryl i zebys zaakceptowal warunki korzystania....

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

F6500

New member
Posiadam nc+ z modułem CAM. Mam do wyboru profil 'nc+' (nie można zmienić numeracji kanałów) oraz 'satelitarne' (można zmieniać numerację kanałów). Problem polega na tym, że gdy wyszukam kanały z profilu 'satelitarne' to wyszukuje ponad 2000 kanałów z hotbird'a. Odnalezienie kanałów z mojej oferty i ułożenie ich wg własnych upodobań to kilka godzin pracy. Niestety nie można wybrać, aby wyszukał tylko kanały z nc+. Czy istnieje może lista kanałów nc+, którą można wgrać do TV z własną numeracją albo jest możliwość stworzenia jej?
 

grassofobik

New member
Nie aktywowal sie tv dobrze. Zresetuj go i zacznij instalacje jeszcze raz od razu podepnuj neta tak zeby sie wykryl i zebys zaakceptowal warunki korzystania....

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
Jak go zresetować, szukałem juz takiej opcji i nie moglem znaleźć.
 

tdx

New member
Bez reklam
grassofobik
Menu ekranowe > Pomoc techniczna > Diagnostyka > Resetuj

Co planszy testowej z YT to tylko materiał poglądowy na to jak tv zachowuje się motion plus off/wyraźnym/standardowym i płynnym

Możemy sobie ustawić tak obraz by "szedł" płynnie ale nie powstawały błędy obrazu.
Niestety algorytm upłynniania obrazu jest mimo wszystko dość prosty i ustawianie go na maximum powoduje niespodzianki. Ciekawie to wygląda gdy z PC odtwarzam pełne 60p + TV dokłada Swoje :D

Kiedyś napiszę o tym oddzielny artykuł :D
 

tdx

New member
Bez reklam
nie pamiętam spróbuj, jak nie możesz sobie zrobić reset z menu serwisowego i wtedy masz jak z pudełka
 

veroni

New member
Witajcie,

Ja mam taki problem, niestety podczas korzystania z xboxa jest dość widoczne chmurzenie czy jest ktoś w stanie podać najlepsze ustawienia dla konsoli, próbowałem szukać ale nic nie znalazłem a temat ma ponad 400 stron.

z gory dzięki
 

veroni

New member
Witajcie,

Ja mam taki problem, niestety podczas korzystania z xboxa jest dość widoczne chmurzenie czy jest ktoś w stanie podać najlepsze ustawienia dla konsoli, próbowałem szukać ale nic nie znalazłem a temat ma ponad 400 stron.

z gory dzięki

Znalazłem już na str 28..

ale według mnie to nie jest jeszcze to, z tamtymi ustawieniami według mnie obraz jest ciemny i sztuczny
 

dzudzu9

New member
Witam wszystkich.
Od paru dni jestem posiadaczem 46F6500. Przesiadłem się z 37B650, którego używałem 4,5 roku. Co nieco udało mi się już sprawdzić, także chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Matryca Samsunga, opcje obrazu ustawiłem takie jak podał kolega tdx, jedynie zszedłem z podświetleniem do 8 zamiast 10. Kolory wydają się naturalne, obraz mi odpowiada. Delikatnie ciemniejsze rogi są praktycznie niezauważalne. Trzeba się na prawdę wpatrywać, żeby to dostrzec. Przy normalnym oglądaniu, albo jeżeli się o tym nie wie, to zwyczajnie się tego nie zauważy. Podświetlenie matrycy równe, nie dostrzegam chmurek (sprawdzane na filmiku wyświetlającym przez minutę czarne tło).
Posiadam kablówkę Vectra. Kanały HD wydają mi się ładniejsze niż na poprzednim TV (spodziewałem się czego innego po po przesiadce na większy TV), kanały SD różnie, EuroSport wygląda gorzej - przez chwilę oglądany snooker.
TV prezentuje się wspaniale, oczywiście widziałem go w sklepie, ale w domu wygląda ładniej :)
Skonfigurowałem pilot uniwersalny do sterowania dekoderem Vectry. I właśnie - tu jest jeden problem - na zwykłym pilocie nie działa przycisk Guide. Czasem załapie, ale zdarza się to bardzo rzadko. Na pilocie z touchpadem nie ma z tym najmniejszego problemu.
TV kupiłem w sklepie Morele, wysłałem już maila z informacją dotyczącą pilota, zobaczę co mi odpowiedzą.
Podsumowując - nie licząc tego drobnego problemu - z TV jestem bardzo zadowolony :)
 

rogal3

Member
Ja juz gdzieś od roku noszę się z zamiarem kupna tego TV ale zawsze są jakieś ważniejsze wydatki. Jednak byłem w zeszłym tygodniu w sklepie i pokazałem żonie 3d i teraz mnie męczy, kiedy kupimy telewizor, wiec myślę że w tym miesiącu w końcu się doczekam.
Ale że minęło już sporo czasu od moich ostatnich pytań, chciałbym uaktualnić swoją wiedzę, więc seria pytań :

1) czy w cenie do 4500 jest jakaś konkurencja dla 55 calowego F6500? (55-65 cali)

2) czy ma podświetlenie tylne?

3) czy warto czekać na następcę tego modelu? (kiedy ukaże się nowy?)

4) Te 400Hz to takie "prawdziwe" czy podbite z 50?

5) czy w kwestii 3d (ważnej dla mnie) szykuje się jakaś rewolucja? Czytałem coś o nowym pasywnym, ale w sklepie pasywne jest dla mnie mało wyraźne.

6) czy ktoś obeznany mógłby podać linka do obrazu testowego, który można ze sobą wziąć do sklepu i przetestować na kilku TV?

7) Czy f6500 jest wystarczająco multimedialny czy warto dokupić dongla z androidem? (bo o tym też czytałem)

8) Wersje 55 cali mają tylko i wyłącznie matrycę Samsunga? To ta lepsza czy gorsza?

9) Czy samsung ma jakieś ekskluzywne aplikacje do komunikacji między tv a telefonem czy telefon jest nieistotny (o ile jest na androidzie)?

10) i na koniec, jaki jest rozmiar kartonu?

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2
 

tdx

New member
Bez reklam
1) zadaj pytanie w dziale LCD jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś to wątek o F6500
2) nie vertical edge led
3) w kwietniu masz opisane nowe modele w dziale news
4) 100Hz podbite do 400
5) samsung zostaje przy aktywnym 3D
7) zależy na czym Ci zależy najbardziej, android ma dużo wiecej aplikacji i możliwości
8 ) W każdej wielkości możesz trafić na matrycę nie samsunga przyjmujemy że lepiej mieć matryce samsunga niż nie samsunga :D
9) ma i takie i takie
10) Wymiary kartonu 1555x820x170
 
Do góry