Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tired

New member
Nie Panowie dzięki ale 46'' będzie ok to nie jest TV dla mnie tylko rodziców. To jak reszta pytań ? Wiadomo czym się różni SS od tej bez ? Czy najkorzystniej zakupić 46F6500 ? Czy może jednak dołożyć i wziąć 46F6770 ? Najgorsze jest to, że tych modeli nie ma u mnie w mieście i zakup przez internet ani się przyjrzeć i później ewentualny kłopot z odsyłką. Tak sobie kraczę.
 

Dlugas24

New member
Nie Panowie dzięki ale 46'' będzie ok to nie jest TV dla mnie tylko rodziców. To jak reszta pytań ? Wiadomo czym się różni SS od tej bez ? Czy najkorzystniej zakupić 46F6500 ? Czy może jednak dołożyć i wziąć 46F6770 ? Najgorsze jest to, że tych modeli nie ma u mnie w mieście i zakup przez internet ani się przyjrzeć i później ewentualny kłopot z odsyłką. Tak sobie kraczę.

Temat dopiski SS byl juz poruszany i z tego co pamietam to oznaczenie koloru obudowy,stopy.
Mozesz kupic smiało przez internet ale najlepiej w renomowanym sklepie, ewentualna wysylka zwrotna to groszowa sprawa. (Masz 10dni na zwrot,bez podania przyczyny wiec to żaden kłopot)
Dzieki Koledze TDX w punkcie "17" wyczytasz różnice pomiedzy tymi modelami i na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć :)

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/106414-faq-samsung-seria-f.html
 
Ostatnia edycja:

tired

New member
Rozumiem, że 50'' ale ten sam model ? Czyli ten UE50F6500 ? Cena 3900 zł. Może w tej cenie jest coś lepszego ale nie plazma. Wiem, że piszę w dziale Samsunga ale proszę o podpowiedź :blagam:
 

honestbart77

New member
Brak koloru to dość dziwna przypadłość robisz clona czy splita, sterowniki windowsa czy wgrywałeś?

Podsunąłeś rozwiązanie & dzięki! Stery były updatowane przez Windowsa i były z 10/2013 ale na stronie Nvidia były stery z 01/2014. Zainstalowałem resetując wszystkie poprzednie ustawienia i jest kolor! Że też nie sprawdziłem tego od razu:oops:

Jedyne co do końca nie działa to clone - pokazuje brak sygnału na HDMI4. Na extended lub projector only wszystko śmiga.
 

Madas

New member
Bez reklam
dzisiaj odłączyłem kabel antenowy od Dekodera i podłączyłem bezpośrednio do wejścia antenowego w TV i dziwna sytuacja, wyszukiwanie i okazuje się, że mam wszystkie takie same kanały jak w dekoderze HD i SD a nie użyłem modułu cam CI+ bo nie posiadam,czy jest to normalne ??? sygnał z kablówki INEA
 

dominvip

New member
dzisiaj odłączyłem kabel antenowy od Dekodera i podłączyłem bezpośrednio do wejścia antenowego w TV i dziwna sytuacja, wyszukiwanie i okazuje się, że mam wszystkie takie same kanały jak w dekoderze HD i SD a nie użyłem modułu cam CI+ bo nie posiadam,czy jest to normalne ??? sygnał z kablówki INEA

Mój poprzedni dostawca kablowy nie kodowal sygnału i udostepnial ofertę poprzez dvb-t. Tak więc mając tv z tunerem MPEG 4 dodatkowy tuner/dekoder nie był wymagany
 

czesioo

New member
F6770

Witam.
Od wczoraj jestem posiadaczem 46 F6770SS.
Długo się decydowałem bardzo dużo postów na tym forum przeczytałem które bardzo mi pomogły więc czuję się zobowiązany podzielić swoimi spostrzeżeniami z innymi.
Jestem zadowolony z zakupu, mimo iż clouding oczywiście występuje, ciemniejsze rogi też ale nie jest to przy normalnym oglądaniu w żaden sposób uciążliwe. Pilotem od TV da się sterować dekoderem UPC Kaon. TV radzi sobie bez problemu z filmami odtwarzanymi z HDD nawet 20 GB Avatar nie stanowi problemu odtwarza się płynnie bez przycięć.
Aplikacja youtube działa bez zarzutów nie ma przycięć czy jak niektórzy pisali opóźnienia głosu w stosunku do video w Iply też jest ok.
TV skalibrowałem na podstawie ustawień TDX-a z w FAQ do serii F i jak dla mnie na tych ustawieniach obraz jest trochę za ciemny a kolory trochę za szare za mało kolorowe, więc muszę jeszcze pokombinować.

Przy okazji mam pytania, czasami przy szybszych scenach obraz trochę przycina, da się to jakoś wyeliminować w ustawieniach TV?
Obecnie mam wersję softu 1116, jest już dostępna 1117 czy ktoś instalował? Jakie różnice? Trochę jestem wyczulony pod tym kątem w moim poprzednim c650 z każdym softem TV gorzej sobie radził z multimediami ( chyba taka mała sugestia od Samsunga że czas zmienić TV :) ).
TV będzie służył mi do grania na PS3 jeszcze cały Borderlands 2 do przejścia ;-) czy macie jakieś spostrzeżenia co do kalibracji pod PS3, czy po prostu tryb gra jest najlepszy?
 

zbyniu4

New member
Witam. Gdzie znalazłeś soft do F6770 o numerze 1117. Chętnie bym zaktualizował tv może w tedy klawiatura logitecha K400 działała by mi jak należy.
 

zbyniu4

New member
Zaktualizowałem! Na moje oko menu jakby płynniej chodziło a po za tym hm trzeba będzie się przyjrzeć bo na razie nic więcej nie mogę dostrzec.
 

byry007

New member
Czy mogłem coś w ustawieniach serwisowych mogłem coś zmienić ze obraz świeci jaśniej? Niby jest obraz na standard ale świeci jak dynamiczny i wskaźnik od użycia Energi zawsze leżał a teraz trochę jest wyżej

Wysłane z mojego Xperia Neo V przy użyciu Tapatalka
 

jarjar82

New member
Skoro to TV dla rodziców uważam za zbyteczne doplacanie do F6770....juz sam f6500 oferuje sporo rozrywki i bardzo dobrej jakości obraz z potencjalnie mniejszym cloudingiem.
 

dominvip

New member
Czy mogłem coś w ustawieniach serwisowych mogłem coś zmienić ze obraz świeci jaśniej? Niby jest obraz na standard ale świeci jak dynamiczny i wskaźnik od użycia Energi zawsze leżał a teraz trochę jest wyżej

Wysłane z mojego Xperia Neo V przy użyciu Tapatalka

Po wejściu i wyjściu z menu serwisowego tv wraca prawdopodobnie do ustawień domyślnych dla trybu obrazu Standard.
Bynajmniej tak jest u mnie. Po mieszaniu w menu serwisowym zawsze muszę nastawiac nową konfiguracje dla Standardu.
Dodam, że tryb Film się nie zmienia
 

amikoder

New member
50 to niestety fatalna matryca AUO
Naprawdę masz powody do takiej opinii o matrycy AUO?
Od sierpnia 2013 korzystam z UE50F6500 z taką matrycą. Wykorzystałem chyba wszelkie możliwości jeśli chodzi o źródło sygnału i najróżniejsze warunki oglądania. Ustawienia mam prawie standardowe.
Nie mam najmniejszych zastrzeżeń do jakości wyświetlanego obrazu. Mam telewizję full pakiet z (n) ncplus, blu-ray Philips, kablową sieć LAN. W sypialni gra 42-calowy Philips (multiroom), więc mam porównanie.
Powtarzam, nie mam żadnych chmurek, przyciemnionych rogów, rozmydlonych kolorów, czy konturów.
Proszę więc nie generalizować. Samsung na pewno nie pozwoliłby sobie (albo raczej kooperantowi) na z założenia gorszą jakość matrycy w wyrobie z jego marką.
 

michasu2

New member
Co do matrycy AUO też się włączę, bo już nie wytrzymałem tego narzekania o czymś czego ktoś na oczy pewnie nawet nie widział, a mianowicie: w lipcu 2013 zakupiłem tv 46F6640 na matrycy z Samsunga, grał u mnie w pokoju gościnnym przez kilka dni, dokładnie go też sprawdzałem jeżeli chodzi o jakość obrazu, bo jestem na tym punkcie uczulony. Stwierdziłem jednak, że jest za mały i zmieniłem na 50F6500 na matrycy AUO. Owszem na tych samych ustawieniach kontrast detali był jakby słabszy, ale subtelna różnica była dla mnie nie istotna. Cała reszta kolory, ostrość i tzw. chmurki na tym samym poziomie. Mogę śmiało polecić matryce AUO i nie rozumiem tutejszych obaw ;) jako ciekawostkę dodam, że płynność CMR 400vs600Hz (100Hz) to jest tak mała różnica, że potrzebna by była chyba lupa, artefakty przy szybkich ruchach są w obydwu przypadkach i dopiero na matrycy 200Hz jest w miarę ok.
 
Ostatnia edycja:
Do góry