Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

gregksg

New member
Dzieki za szybka odpowiedz!!
Tv mam od nie dawna a dokladnie jakies 3 tyg. Gdyb sobie juz wszystko poustawiam i oczywiscia przeczytam caly FAQ Tdx'a to podziele sie swoimi wrazeniami!
Pozdr
 

majkel77

New member
Witam serdecznie,

może ktoś napisać parę słów na temat modułu CI do odbioru NC+ (karta kameleon). Obecnie korzystam z dekodera, ale chciałbym wykorzystać moduł CI. Czy Aston Crypt 2.26 jest jedynym (najlepszym) rozwiązaniem? Jak wygląda jakość użytkowania telewizji w porównaniu do dekodera? Chodzi mi przede wszystkim o szybkość przełączania kanałów. Jakość raczej nie powinna być gorsza. Nie korzystam z nagrywania programów. Chodzi mi tylko o oglądanie. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Hej.
Cześć. Od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem tego telewizora. Również interesuje mnie zakup modułu CI. Ma ktoś doświadczenie może doświadczenie z tym modułem. Korzysta może ktoś z Aston Crypt 2.26?
 

mariocieszyn

New member
Witam
Panowie szukam ustawień obrazu dla 55 f8000 w FAQ Samsung seria F nie znalazłem.
Drugie pytanko co to za opcja w samusung-u zmieniająca (wydaje mi się) jasność w zależności od tego co jest wyświetlane noc tv mniej świeci jasne sceny mocniejsze podświetlenie (osobiście uważam że działa to z opóźnieniem i efekt mizerny)
Trzecie jak długo wam wytrzymały baterie w pilocie "multimedialnym" dzisiaj mi padły a tv kupiony 20 grudnia 2013
I ostatni pytanko jak można wyświetlać na tv to co na smartfonie posiadam sony xperie p i jakoś nie potrafię tego zrobić proszę o wyoślenie krok po kroku
dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
 

dominvip

New member
Witam
Panowie szukam ustawień obrazu dla 55 f8000 w FAQ Samsung seria F nie znalazłem.
Drugie pytanko co to za opcja w samusung-u zmieniająca (wydaje mi się) jasność w zależności od tego co jest wyświetlane noc tv mniej świeci jasne sceny mocniejsze podświetlenie (osobiście uważam że działa to z opóźnieniem i efekt mizerny)
Trzecie jak długo wam wytrzymały baterie w pilocie "multimedialnym" dzisiaj mi padły a tv kupiony 20 grudnia 2013
I ostatni pytanko jak można wyświetlać na tv to co na smartfonie posiadam sony xperie p i jakoś nie potrafię tego zrobić proszę o wyoślenie krok po kroku
dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Do wyświetlania zdjęć i filmów z telefonu zainstaluj aplikacje na androida Imediashare
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
Witam
Panowie szukam ustawień obrazu dla 55 f8000 w FAQ Samsung seria F nie znalazłem.
Drugie pytanko co to za opcja w samusung-u zmieniająca (wydaje mi się) jasność w zależności od tego co jest wyświetlane noc tv mniej świeci jasne sceny mocniejsze podświetlenie (osobiście uważam że działa to z opóźnieniem i efekt mizerny)
Trzecie jak długo wam wytrzymały baterie w pilocie "multimedialnym" dzisiaj mi padły a tv kupiony 20 grudnia 2013
I ostatni pytanko jak można wyświetlać na tv to co na smartfonie posiadam sony xperie p i jakoś nie potrafię tego zrobić proszę o wyoślenie krok po kroku
dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam


http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/101926-samsung-ue46f8000sl-kalibracja.html
 

gregksg

New member
Czym sie rozni matryca 46A1AFAV od 46A1AF6V? Wiekszosc osob, ktora ma w swoim tv matryce samsunga ma wlasnie ta druga. Dodam, ze tv zakupiony w niemczech w saturnie.
 

honestbart77

New member
Podłączenie laptopa przez HDMI i brak koloru

Witam

Wielki szacun dla TDX za wszelkie odpowiedzi. Jestem posiadaczem modelu 46F6500SS i próbuję podłączyć lapka Dell Votro do TV przez HDMI ale za diabła nie mogę go skonfigurować i za każdym razem jest wyświetlany czarno biały obraz. Lapek ma karty: Intel HD i GeForce GT 525M.

Może ktoś pomóc?

dzięki
 

aj.

New member
Popieram. Pomoże ktoś w kwestii modułów CI do NC+?

Cześć
Zainstalowałem moduł AstonCrypt 2.26 z kartą kameleon w 55F6500 i działa świetnie.
Przełącza kanały szybciej niż PVR PHILIPS i nie zwalnia TV przy włączeniu.
Bez problemu działa również ze Small Splitter II.
ps. ta reklama, która otwiera się na pół strony forum doprowadza mnie do szału.
 

oziek

New member
Mam pytanko, da się ustawić tak tv żeby po włączeniu np. konsoli , pc automatycznie mi przepiął źródło na dane HDMI ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam

Wielki szacun dla TDX za wszelkie odpowiedzi. Jestem posiadaczem modelu 46F6500SS i próbuję podłączyć lapka Dell Votro do TV przez HDMI ale za diabła nie mogę go skonfigurować i za każdym razem jest wyświetlany czarno biały obraz. Lapek ma karty: Intel HD i GeForce GT 525M.

Może ktoś pomóc?

dzięki

Jaki system?
 

tired

New member
Witam wszystkich,

od kilku dni czytam forum ale zdecydowałem się zarejestrować gdyż mam kilka pytań:

1. Czy jest różnica między modelem UE46F6500SS a bez SS ? Jeśli tak to jaka i czy należy unikać tego z końcówką SS
2. Zastanawiałem się jeszcze nad ue46f6770 / Philips 47PFL6008K / i już tutaj cena najwyższa Sony kdl-47w805a.

Wiem, że te drugie pytanie jest trudne. Czytałem te wątki na ich temat przebrnąłem niemal przez wszystkie posty, każdy ma jakąś wadę. Najbardziej byłem zdecydowany na Philipsa ale po przeczytaniu wątku i problemów z wolnym działaniem Smarta i innymi problemami w sumie go odrzuciłem z miejsca. Na plus ta czerń i ambilight (TV niestety nie będzie przy ścianie). Co do Sony to są mieszane opinie. Przejrzałem cały wątek na temat Samsunga ue46f6770 zmartwiły mnie zdjęcia użytkowników na temat białych plam, cloudingu. Przeczytałem post w jakimś wątku użytkownika @Tdx, że właśnie ue46f6770 są podatne bardziej na clouding. Ostatecznie zdecydowałem się pozostać przy UE46F6500. Czy to dobry wybór ?

1. Odległość od ekranu? od 1,5m do 4m (w zależności kto gdzie siedzi najczęściej około 4m)
2. Jak słońce świeci w pokoju? brak, ciemny pokój
3. Jak duży jest pokój? 4,5x4,5m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy Sony
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? przeważnie Vectra, filmy mkv z usb
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień i noc
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Światło od 22 jest gaszone do 23. (w zależności od dnia, jeśli bardziej pochmurny to wcześniej)
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Trudno mi powiedzieć
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Raczej matowa choć, przeglądając TV w sklepie stacjonarnym wszystkie które widziałem miały bodajże na pół błyszczącą i matową
11. Preferowana wielkość telewizora? 46-47 cali.
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? dziwnego designu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Vectra, zewnętrzny HDD, pendrive
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 95% TV, reszta USB i Internet
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? w 95 % wprost
17. Czy ważne jest wifi? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Możliwe
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? Chcę taką możliwość.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Raczej tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. Ma mieć 3D? Tak
23. Ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie.
24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, optyczne audio (wątpię ale chciałbym mieć)
26. Jaki masz sygnał: Naziemna TV cyfrowa, Vectra
27. Ile programów HD? kilka
28. Ma stać czy wisieć? Stać
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Wysokiej jakości obraz, funkcjonalny internet, żeby się nie zwieszał
31. Ile osób ogląda: w zależności od pory do południa 1-2, później 5-6 dorosłych
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Różnie, przypuszczam że około 14h. Dlatego nie chcemy plazmy i tak mamy wysokie rachunki za prąd.
33. Jaka klasa cenowa ? 3000-3500 zł (wiem, że Sony przekracza)
34. W miarę dobre głośniki (Philips :roll:)

Dzięki za pomoc.
 

jarjar82

New member
Moja opinia co do marki będzie oczywista. ..;) w końcu podświadomie sam piszesz tu a nie pod innym szyldem :)

...Lecz obiektywnie i szczerze radzę Ci dozbierac do większej przekątnej. ..moj pokój ma 4x4 i 46 to absolutne minimum. ..nie ukrywam żałuję bardzo, że nie zdecydowalem się na wiekszy rozmiar :)
 
Do góry