Od czego zacząć sładać Kino domowe.

Wojciech08

New member
Chciałbym powoli zaczać składać kino domowe bo wszędzie mówią, że takie za 700 zł to nic nie warte i mam pytanie od czego mógłbym zacząć. CHodzi mi o to czy jak np. kupie najpierw głośniki to czy będe je mógł podłączyć pod telewizor czy cyfre czy może będą leżeć nieużywane i czekać na reszte??? Jak to jest
 

timbot

New member
Bez reklam
amplituner plus dwie dobre kolumny ( lub 5 kolumn, w zależnosci od kasy - ale centr i satelity to podstawa dzwieku przestrzennego, wiec lepiej miec od poczatku).
potem BD i subwoofer (lub subwoofer i 3 kolumny, jesli kupiles 2)
 

omerta

New member
Witam
Żeby nie zaczynać nowego wątku, napisze tu. długo się zastanawiałem nad kinem domowym: albo segmenty albo plastiki, jednak patrząc na moje kolumny tesli (samoróbki) + amplituner technics sa-ex140 które mam ok 10lat stawiam na segmenty.
TV to Samsung PS42C450 czyli skromna plazma. TV mało oglądam ale jak mam czas to tylko filmy Divix'a z kompa (przez usb teraz na TV, wczesniej na kompie), nie gram w gry, satelita może kiedyś.
- Wpierw bede szukać amplitunera firmy: technics, pioneer, sony tylko i wyłącznie używka i tu mam podstawowe pytanie co musi mieć taki amplituner do rozbudowy kina domowego czyli funkcje, wyjścia/wejścia itd.

- potem będe szukać głośników, choć najprawdopodobniej sam sobie zrobie kolumny a głośniki dokupię

- a na końcu jakiś odtwarzacz dvd a portem usb / kiedys blueray

prosze o poradę w sprawie amplitunera
 

pkomp

New member
od czego zacząć?od wirtualnego rozmieszczenia kolumn i miejsca odsłuchu oraz od sprawdzenia akustyki pomieszczenia - potem dopiero zająć się sprzętem
 

omerta

New member
hmmm... to żeś mnie zaskoczył :shock: aż takim audiofilem to nie jestem. Powiem tyle pokój 4x3 a wysokość 2,5m. TV i narożnik rozmieszczony jest po długość, po boku drzwi balkonowe i okno balkonowe.

Głośniki zostaną rozstawione zależnie od amplitunera który kupię więc zależy ile wejść na głośniki bedzie miał, nie musi to być za wszelką cenę 7.1 czy tam 5.1, sądze że jak zrobi się kolumny średnio-wysoko tonowe (na dobrych klockach) + jakiś sub to może mnie w zupełności zadowolić.
Więc teraz znów zadaję pytanie: amplituner i co musi mieć w sobie, wejścia/wyjścia, jakie/ilość
 
Do góry