Oczekuje wskazówek co do wyboru plazmy Viera Panasonic'a

s---r

New member
Chciałem zasięgną Waszych opinii:
otoż tak: musze doradzić znajomemu (dokładnie wskazać model w sklepie) przy zakupie telewizora HD. On jest chyba na 100% nastawiony na Panasonica.....model Viera - wielkości 50cali

Na stronie panasonica http://www.panasonic.pl/oferta.php?sub=239 jest do wyboru 5 modeli tej wielkości:
TH-50PY700 Cena sugerowana: 10'999,00 zł brutto
TH-50PY70P Cena sugerowana: 9'999,00 zł brutto
TH-50PV700 Cena sugerowana: 8'999,00 zł brutto
TH-50PV70P Cena sugerowana: 6'799,00 zł brutto
TH-50PV7P Cena sugerowana: 6'499,00 zł brutto
(tymi cenami prosze się nie sugerować, skopiowałem je ze strony tak jak były :)

Czy ten najdroższy jest najlepszy?
Bo między trzema modelami od gory nie widze większych rożnic (może poza systemem audio). Dwa ostatnie modele myśle, że odpadają bo nie mają rozdzielczości: 1920 x 1080 (Full HD) tylko jakąs niższa....a gdzie kiedyś przeczytałem, że najlepiej jak jest full hd...

Kolejne pytanie to czy są dostępne jakieś inne modele oprocz tych co są w ofercie na stronie panasonica? Bo owy znajomu oglądał w media markcie model jak twierdził TH 50TV6E a ja nigdzie takiego nie widze....

I trzecie, myślę, że najmniej ważne pytanie: Co innego zamiast Viera'y można polecić w nie mniejszych możliwościach i w podobnej cenie
 
Ostatnia edycja:

wader11

New member
s---r napisał:
Chciałem zasięgną Waszych opinii:
otoż tak: musze doradzić znajomemu (dokładnie wskazać model w sklepie) przy zakupie telewizora HD. On jest chyba na 100% nastawiony na Panasonica.....model Viera - wielkości 50cali

Na stronie panasonica http://www.panasonic.pl/oferta.php?sub=239 jest do wyboru 5 modeli tej wielkości:
TH-50PY700 Cena sugerowana: 10'999,00 zł brutto
TH-50PY70P Cena sugerowana: 9'999,00 zł brutto
TH-50PV700 Cena sugerowana: 8'999,00 zł brutto
TH-50PV70P Cena sugerowana: 6'799,00 zł brutto
TH-50PV7P Cena sugerowana: 6'499,00 zł brutto

Czy ten najdroższy jest najlepszy?
Bo między trzema modelami od gory nie widze większych rożnic (może poza systemem audio). Dwa ostatnie modele myśle, że odpadają bo nie mają rozdzielczości: 1920 x 1080 (Full HD) tylko jakąs niższa....a gdzie kiedyś przeczytałem, że najlepiej jak jest full hd...

Kolejne pytanie to czy są dostępne jakieś inne modele oprocz tych co są w ofercie na stronie panasonica? Bo owy znajomu oglądał w media markcie model jak twierdził TH 50TV6E a ja nigdzie takiego nie widze....

I trzecie, myślę, że najmniej ważne pytanie: Co innego zamiast Viera'y można polecić w nie mniejszych możliwościach i w podobnej cenie

PV nie są FullHD , PY są . Tak przynajmniej jest w modelach 42 cale. PY ma 100Hz a PV nie. Generalnie mniejsze refleksy ma PY i mi osobiscie przypadlo bardziej do gustu. W 42 calach 700 od 70 różni się systemem audio - oraz o czym wspomnial kiki - elektronika ale szczegółów nie znam.
Poza tym sprawdz www.skapiec.pl i www.ceneo.pl za bardziej atrakcyjnymi cenami :)
 

wader11

New member
bart_sc napisał:
PV też jest 100Hz:D
Dziekuje za info :) i przepraszam za wprowadzenie w blad :) Jak obok stały PV7 i PY70 to dla mnie lepiej wygldalo PY ale moja dziewczyna nie widziała róznicy. a rożnica w cenie dla 42 cali to 1700 zl :) . Pozdrawiam
 

piotdz

New member
700ka różni się od 70ki:
  • system smartsound: głośnik niskotonowy (80 mm, okrągły) x 2 (L, P); głośnik wysokotonowy (23 x 100 mm) x 2 (L, P)
  • czytnik kart SD/SDHC
  • PIP (ale 1 tuner)
  • dodatkowe wejścia HDMI,Video,Audio na przednim panelu
  • o 23W większy pobór prądu (dla 42")
  • 4kg cięższy (dla 42")
  • z tyłu jest szerszy (o 4,1cm dla 42") co trochę utrudnia wieszanie
  • nowoczesne wzornictwo ;)
pozdr,
Piotr
 
Do góry