Oceńcie mój wybór...

Nowy fan

New member
Witam debiutancko.
Po 2 miesiącach zbierania informacji w celu udzielenia samoodpowiedzi na pytanie : "Który?" zdecydowałem się i wytypowałem 3 modele TV.
Moje warunki były następujące:
1. PLAZMA!!!
2. 42 lub 50" ale z większą przychylnością na 50"
3. Współpraca z "n" po HDMI i protokól HDCP na 1080i
4. Przedział 5-6 tys zł.
Jak widać nie mam wielkich wymagań, ale wybór -choć oferta niewielka -był bardzo trudny.
Na podium w celu dalszego i ostatecznego wyboru stanęły produkty :
LG 50PC1R, Samsung PS50C91H oraz Philips 50PFP5532D.
Który z nich w/g Was miałby zostać zwycięzcą?
Decyzji końcowej jeszcze nie podjąłem, ale typuję i zamówiłem na piątek do konfrontacji na żywo, Philipsa bo akurat nie ma go w sklepie. Dużo czytałem o tych modelach, ostatnim kryterium było to, co w danych technicznych wyraża się w cyfrach, rozumiecie o co chodzi ;) ?
Przyznaję, że właśnie ten model Philipsa mam zamiar kupić i od tej decyzji może mnie powstrzymać już tylko bardzo wyraźny i uzasadniony argument.
Proszę więc Was, uzasadniajcie swoje odpowiedzi, szczególnie te krytyczne, zgoda?
A teraz... oczekuję słów krytyki i gratulacji.
Pozdrawiam miło.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystkie są w tej samej klasie.
Ja wybrałbym 50 PC1 RR - skorzystałbym chociaż na nagrywarce wbudowanej.
I wykorzystałbym cenę wyprzedażową.
 

Nowy fan

New member
No ale PC1R nie ma dysku, tylko PC1RR go posiada, o ile czegoś nie pomyliłem. I tak naprawdę to tego wynalazku nie potrzebuję.
Ale dzięki za wypowiedź.
 

bobik007

New member
Bez reklam
miałem okazję testować model Philipsa i bardzoo mi się spodobał, mało widoczne, a standardowe dla plazmy ziarno i migotanie, bardzo naturalne kolory i dobra czerń, pod konsolą ps3 super, obraz ze zwykłych kanałów także ładnie wiadomo w zależności od nadawanych kanałów, jeśli chodzi o samsunga dobra czerń, a także wyposażenie, 3xhdmi, kontrast 15000 itp. nie mialem okazji go tak przetestować jak philipsa. w samsungu zauważyłem czasami jakby nadnaturalną płynność, tak jakby w teatrze, ale to moja obiektywna ocena. myślę, że jakbyś zdecydował się na Philipsa byłbyś zadowolony, ale decyzja ostateczna należy do ciebie...
 

Nowy fan

New member
Nooo, Panowie...
Mój wybór chyba trafiony.
Konfrontacja tych 3 modeli zakończyła się ostatecznym wyborem:
PHILIPS 50PFP5532D
Wszystkie podłączone były z tunerów "N" , szły po HDMI na podziałce 1080i.
Obrazki jak z bajek, ale...
W Philipsie nie trzeba było czekać po włączeniu aż się TV "dogada" z tunerem i zacznie wyświetlać obraz, pozostałe modele chwilę się zastanawiały, wyświetlić/nie wyświetlić jak już zaczęły wyświetlać, to i tak po chwili obraz znikał na sekundę i potem już normalnie.
W Philipsie tego nie było.
Obrazków nie szło dokładnie porównać, bo różnice niewielkie a czasu na zabawę ustawieniami zabrakłoby do Świąt.
Tak więc życząc wszystkim zainteresowanym Wesołych Świąt, sukcesów i trafnych wyborów w Nowym 2008 Roku zamykam temat.
 

noise

New member
ja z tych 3 wybieram chyba dzis PS50C91H.
Czytalem sporo, jakos nie wierze w mozliwosci LG. Bo zawsze mi sie nie podobala z niego jakosc.
Philips wg mnie dobry konkurent dla PS50C91H.
Niestety po przeczytanu porownan przegrywa np. zbyt duzym ziarnem.
Ja chyba dzis kupie PS50C91H chyba za dobra cene 4600
Ile dales za philipsa?
 

Nowy fan

New member
O, jeszcze się ktoś dopisał :))) To uciecham :)
Widzisz, każdy ma swoje kryteria i własne odczucia, więc gratuluję Ci wyboru bo wiem z autopsji jakie to trudne.
Za Philipsa zapłaciłem 2650zł gotówką, reszta na raty 10x250zł (tj10x270,26zł z odsetkami)
Cena wynegocjowana do 5150zł (349zł w dół) ale miałbym 5100zł płacąc całość gotówką.
Na A****** najniższa była 5099zł więc wychodzi mi odrobinkę drożej ale na miejscu i zanim zapłaciłem, sprawdziłem współpracę z 'N' po HDMI i 1080i.
Lata:)
To już druga moja plazma, ale przyznaję się, że pierwszą kupiłem nową z 2 lata gwarancją za bardzo niską, niewiarygodną cenę. Nie miałem wówczas wymagań. Plazma to plazma. Duże i płaskie. Tyle.
Niestety, rozbiła się w transporcie i jestem w trakcie odzyskiwania odszkodowania.
Pozdrawiam.
 

luk84

New member
A ja mam pytanko, co byś wybrał przy tych swoich kryterich gdybyś jednak musiał 42" kupić :)

z gory dzieki za odpowiedz. Aha i witam wszystkich bo to mój 1 post na forum.
 

Nowy fan

New member
Hm... nie za dokładnie ocenialem 42", ale myślę że wielkość niewiele zmienia w jakości obrazu w stosunku do odległości ogladania.
50" jaki kupiłem, potwierdza powszechną ziarnistość obrazu, ale jest ona widoczna z bliska ekranu, przy zwykłym oglądaniu z dystansu 3m efektu nie widać.
Chodzi mi bez problemów po HDMI na 1080i, niektóre programy maja bardzo realistyczny obraz, sprawia wrażenie trójwymiarowości i to mnie najbardziej zauroczyło w Philipsie.
Pozdrawiam.
 
Do góry