Obsidian 600 HCP czy taga 606+sub na 40m2

pawel240

New member
Witam próbowałem się podpiąć do czyjegoś tematu ale chyba mi się nie udało bo nikt się nie chce udzielić

pokój ma ok 37m, jest to otwarty salon, połączony z kuchnią i korytarzem więc duża kubatura

filmy/muzyka 50/50
na sprzęt początkowo chciałem przeznaczyć ok2tys ale już wiem że to za mało

za sprzętem już się rozglądam jakiś czas, muszę go mieć przed świętami
budżet z już się podniósł do 3tys, jednak nie chciał bym przekraczać tej granicy
chciał bym ONKYO NR525, ze względu na moc i design - poprostu mi się podoba
byłem bardzo mocno przekonany do tagi 606 lub 606SE, ale ostatnio zastanawia mnie jeszcze WHARFEDALE Obsidian 600 HCP
nie mam gdzie tego w pobliżu odsłuchać a jeździć gdzieś dalej nei mam poprostu czasu
może ktoś poradzi co się sprawdzi lepiej przy moich warunkach ?
wharfedale czy moze taga + sub?
kiedyś miałem sub w samochodzie, a nawet kilka różnych i praca suba z BR mi się nigdy nie podobała, bas zawsze był opóźniony. Piszę że kiedyś bo było to sporo lat do tyłu gdzie sprzęt był gorszej jakości i muzyka której słuchałem była inna
na plus u tagi jest BR z przodu, co pozwoli na dosunięcie do ściany

może warto brać pod uwagę tagę tav 806 ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tych 2 co wymieniłeś ja bym wolał Obsidiany. W tej cenie zobacz jeszcze Jamo s608( 628), JBL Loft, Boston Acoustics CS 260. Nieraz można kupić lepsze kolumny z drugiej ręki.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Niedawno miałem możliwość odsłuchać Tagi 606 SE i WHARFEDALE Obsidian 600 HCP i powiem szczerze że te Tagi są mocno przereklamowane,spodziewałem się po nich dużo więcej,z tych dwóch zdecydowanie polecam Obsidiany.No i jeszcze lepiej wyglądają ,tylko trzeba dać im trochę miejsca w około.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Niedawno miałem możliwość odsłuchać Tagi 606 SE i WHARFEDALE Obsidian 600 HCP i powiem szczerze że te Tagi są mocno przereklamowane,spodziewałem się po nich dużo więcej,z tych dwóch zdecydowanie polecam Obsidiany.No i jeszcze lepiej wyglądają ,tylko trzeba dać im trochę miejsca w około.
Cały czas o tym piszę, ale wszędzie w necie jest całe mnóstwo "spamu chwalącego" na ich temat. Mam wrażenie, że sporo osób kupuje je po prostu w ciemno, bez żadnych porównań i nie mają odniesienia do innych produktów w tej samej klasie cenowej.
Odsłuchy obnażają ich kiepską jakość i wtedy wybór przeważnie jest inny.
 

seba135

New member
ja właśnie zakupiłem podobny zestaw onkyo 626 + taga 606 + subwoofer do pokoju 25m2
amp 1100(wyprzedaz w niemczech) kolumny a subwooferem 1400 z allegro
i szczerze moge polecić, kolumny do muzyki są super, przy filmach na razie za bardzo bas słychać, który zagłusza rozmowy-zrobiłem autokalibracje tak jak w instrukcji onkyo
ale myślę że u mnie to musze jeszcze recznie poustawiać- ogólnie zeby było słychać różnice w kolumnach to trzeba za tą cene kupić zestaw 5.0 bez subwoofera- takie mam wrażenie, do tysia za komplet 5.0 nie znalazłem nic lepszego, dodam ze jestem zwykłym użytkownikiem a nie super znawcą jednach słoń mi na ucho też nie nadepnął,
co do amplitunera super jest wi-fi, radia internetowe i sterowanie ampem ze smartfona, (pilot z innego pokoju nie zadziała)
 
Do góry