Obróbka HDV

mike_77

New member
Witam !!!

Jestem posiadaczem kamerki HDV SONY. Zbieram się do skompletowania sprzetu do obróbki materiału.

I tu prośba do Was - EXPERTÓW o sugestie dotyczące konfiguracji sprzetowej którą powinie mieć PC ( CPU, HDD, RAM).

PS. Nie bedzie to praca zawodowa, a jedynie amatorska tak więc nie chciałbym przesadzać z funduszami jakie musze wydać na nowy sprzet ;)

THX za wszelkie sugestie

Mike
 

viValdi

New member
Bez reklam
Zanim zaczniesz kompletować sprzęt podejmi decyzję, jakim edytorem będziesz się posługiwał.

Potem sprawdź na stronie producenta aplikacji jakie są minimalne wymagania sprzętowe dla tego edytora. To wyznaczy minimalną konfigurację sprzętu.
 

mariof

New member
Bez reklam
z moich doświadczeń wynika (HC7, Pinnacle 10.8) że najtańszy "2core" (ja mam D805 bez "podkręcenia") + 2GB RAM (DDR2) + GT6600 256MB RAM zupełnie wystarcza. plik wynikowy (po montażu, przejścia, niekiedy filtry) jest generowany w tempie 3-5s na każdą sakundę filmu. Sam montaż HD też nie jest specjalnie uciążliwy choć zawsze może być szybciej;)
 

slimak

New member
Bez reklam
HDV nie jest wcale takie straszne.
PS 11.1
P4 HT 3.2 GHz + 1GB RAM (DDR) + GT6600 128MB RAM
Przeliczenie w tle przejść 3D 7-8 s na każdą sekundę przejścia w filmie.
Plik wynikowy 1/3 sekundy na każdą sekundę filmu.

Ale zalecam nie oszczędzać kasy na komputer by za pół roku z innych powodów niż HDV nie był przestarzały.


Ślimak
 
Do góry